Weekend w Lublinie zapowiada się ciekawie, a to za sprawą propozycji warsztatów, koncertów oraz wystaw online, jakie przygotowały lubelskie instytucje kultury oraz biblioteki. Sprawdźcie, w czym możecie wziąć udział nie wychodząc z domu.

Piątek (8 maja)

Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”

DDK „Bronowice” zaprasza na zajęcia online. O godzinie 9 rozpocznie się Poranny Gym Team, a o godzinie 17 warsztaty gry na gitarze dla zaawansowanych.

Teatroteka Andersena

Od godziny 9.30 do 22 będziecie mogli zobaczyć spektakl Tymoteusz i Łobuziaki w ramach Teatroteki Andersena. Bezpłatna emisja archiwalnej rejestracji wideo spektaklu na podstawie scenariusza Jana Wilkowskiego, w reżyserii Arkadiusza Klucznika, jest przeznaczona dla widzów powyżej 3 roku życia.

Rejestracja wideo będzie dostępna od piątku od godz. 9.30 na profilu Facebook oraz na stronie teatru.

Radio Lublin

O godzinie 19 w studiu muzycznym im. Budki Suflera w Radiu Lublin odbędzie się koncert online Moniki Kowalczyk. Monika Kowalczyk to młoda wokalistka pochodząca z Lublina, a koncert zagra wraz ze swoim zespołem.

Centrum Kultury w Lublinie

O godzinie 12 rozpoczną się bezpłatne warsztaty Nucimisie – sztuczki muzyczne – edycja domowa. Natomiast o godzinie 16 możecie wziąć udział w Bawimisiach, czyli warsztatach ze sztuki sensorycznej. O godzinie 20 Centrum Kultury przygotowało propozycję dla trochę starszych. Będziecie mieli okazję zobaczyć transmisję online ze spektaklu Ferdydurke. Spektakl zrealizował Tatr Provisorium i Kompania Teatr.

Sobota (9 maja)

Centrum Kultury w Lublinie

Centrum Kultury w Lublinie i pracownia Sztuczka zaprasza na Przydasie – sztuczki praktyczne – edycja domowa o godzinie 16. Są to warsztaty dla najmłodszych, a których powstaną przedmioty codziennego użytku.

CK zaprasza również do udziału w Pichcimisiach – sztuczki kulinarne – edycja domowa, czyli z warsztatach kulinarnych. Rozpoczną się one o godzinie 12. Bezpłatne warsztaty online znajdziecie na stronie Sztuczki na Facebooku.

Natomiast po raz pierwszy w księgarni Dosłowna CK odbędzie się koncert online. Zagra zespół Czuła Obserwacja. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.

Niedziela (10 maja)

Centrum Kultury w Lublinie

Warsztaty Przyrodasie – świat ptasich odgłosów, godz. 12. Transmisje z warsztatów znajdziecie na profilu Sztuczka na Facebooku.

A w bibliotekach….

Filia nr 2:
8 maja (piątek) – ogłoszenie konkursu literackiego pt. “Kartka z pamiętnika”.
8 maja (piątek), godz. 11.00 – Trzy zdaniowe historie na wybrany przez nas temat.

Filii nr 11
8 maja (piątek), godz. 10.00 – „Rynek w Lublinie – urok i magia kamienic” – prezentacja Irminy Napory słuchaczki kursu organizowanego przez „Nocne Zwiedzanie Kazimierza-Przewodnik Kazimierz Dolny”.

Filia nr 18
8 maja (piątek), godz. 12.00 – cykliczne publikacje recenzji, pisanych przez pracowników.
8 maja (piątek), godz. 14.00 – „Najpiękniejsze biblioteki świata” – cykl edukacyjny, prezentujący najbardziej wyjątkowe biblioteki z różnych krajów.

Filia nr 28
Od piątku (8 maja) do piątku (15 maja) w holu biblioteki wystawa ,,Ufne serca – Jan Paweł II i dzieci”.

Filia nr 32 BIBLIO
8 maja (piątek) – “Cztery strony” – wystawa prac graficznych w technice wklęsłodruku wykonanych na Wydziale Artystycznym UMCS przez Izabelę Kucharską, Małgorzatę Staszek, Stanisława Kamińskiego i Klaudię Surmacz. Grafiki prezentują cztery spojrzenia na świat i naturę. Wystawa prezentowana na profilu facebookowym i stronie Biblio.

Filia nr 34
8 maja (piątek) – „ Znikające książki” – otwórz prezentację multimedialną i krok po kroku rozwiąż zagadki, rebusy, rozszyfruj zakodowane informacje i pomóż uwolnić bibliotekę od grasujących moli.
8 maja (piątek) – „Podziel się książką” – akcja czytelnicza zachęcająca do wysyłania na adres mailowy Filii 34 podać adres recenzji ulubionych, ostatnio przeczytanych książek zachęcających innych do sięgnięcia po dane pozycje z zakresu literatury pięknej i popularnonaukowej dla młodzieży i dorosłych.

Filia nr 35
Na Facebooku filii będą publikowane posty dwa razy dziennie o godz. 9.00 i 14.00
8 maja (piątek) – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Filia nr 36
8 maja (piątek), godz. 11.00 – Klub Motyli Książkowych – teatrzyk Kamishibai.
8 maja (piątek), godz. 14.00 – ROK FIZYKI Eksperymentuj z biblioteką – prezentacja sylwetek naukowców i eksperymenty.
Wystawa „Jan Paweł II. Sportowiec i turysta” – dostępna na facebooku Filii nr 36

Filia nr 37
8 maja (piątek), godz. 11.00 – cykl zajęć plastycznych w postaci fotorelacji.
8 maja (piątek), godz. 13.00 – łamigłówki, zgadywanki i i zagadki literackie skierowane do czytelników z różnych grup wiekowych.

Filia nr 38
Materiały video publikowane będą codziennie na facebooku filii.
8 maja (piątek) – Zasmakuj w bibliotece! – Startujemy
godz. 11.00 – Przegląd nowości dla dzieci
godz. 12.00 – Challenge artystyczny: Wianek jak z okładki

Filia nr 39
8 maja (piątek) – Zbiorowa wystawa on-line fotografii „Chorwacja – ciekawe miejsca”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments