Lublin we współpracy z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie, przystąpił do organizacji Punktu Szczepień Powszechnych. Powstanie on przy Al. Zygmuntowskich 4 w obiekcie Icemanii.

We wtorek (20 kwietnia) miasto otrzymało decyzję wojewody lubelskiego udzielającą zgody na organizację PSP we wskazanej lokalizacji i przystąpiło do dalszych działań w zakresie przygotowania punktu. Będzie on czynny codziennie od godz. 7.00 do 19.00 przez 7 dni w tygodniu.

– Mamy nadzieję, że obiekt będzie gotowy w przyszłym tygodniu. Rozpoczęcie szczepień nastąpi natychmiast po otrzymaniu dostawy szczepionek. Zakładamy, że w ramach punktu tygodniowo szczepionkę otrzyma ponad 5 tys. osób – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W Punkcie Szczepień Powszechnych działać będzie 10 zespołów szczepiących, w których dziennie szczepionkę otrzyma przynajmniej 720 osób. Zakładane jest, że tygodniowo szczepionkę otrzyma ponad 5 tys. osób.

Lokalizacja Punktu w Hali MOSIR Icemania przy Al. Zygmuntowskich 4 uwzględnia łatwość komunikacyjną, zarówno dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, jak i dojeżdżających własnym samochodem, dla których przewidziany jest duży parking.

Możliwość zapisywania się na szczepienia w Hali Icemanii prowadzona będzie na dotychczas obowiązujących zasadach, czyli poprzez infolinię 989 lub e-Rejestrację.

Źródło Biuro Prasowe UM Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments