Od 1 października w ośmiu miastach w Polsce, w tym w Lublinie ruszyły laboratoria, w których szybko i bez skierowania wykonamy badania w kierunku obecności koronawirusa nową metodą Frankd. To nowy test genetyczny, opracowany przez polskich naukowców z laboratorium GeneMe.

Badanie odbywa się w bezpiecznych warunkach, po umówieniu na konkretną godzinę, a wynik dostępny jest już na drugi dzień. Obok badań Frankd będzie możliwe wykonanie standardowego testu RT-PCR. Specjalne diagnostyczne namioty stanęły w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Mysłowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Jak można skorzystać z badania?

Z usługi mogą skorzystać wszystkie osoby indywidualne, ale także firmy, dla których mobilne laboratoria są odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie na wykonywanie testów. Firmy chcą w ten sposób zadbać o większe bezpieczeństwo swoich pracowników.

Jednym z proponowanych badań jest badanie wykonywane jest metodą Frankd. To genetyczny test przesiewowy opracowany przez polskich naukowców z laboratorium GeneMe. Testy posiadają certyfikat CE IVD i są zgodne z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Dodatni wynik testu przesiewowego Frankd jest potwierdzany testem genetycznym RT-PCR, a do analizy wykorzystywany jest materiał pobrany podczas pierwszego wykonywania testu przesiewowego, dzięki czemu nie ma konieczności kolejnej wizyty pacjenta.

Istotne jest również to, że pacjent nie ponosi już ponownie kosztu wykonania testu. Natomiast ujemny wynik testu przesiewowego FRANKD nie wymaga potwierdzania testem genetycznym RT-PCR.

Nowy punkt w naszym mieście znajduje się przy ul. Konrada Wallenroda 4 c. Koszt badania – 250 zł.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
grzegorz
grzegorz
1 rok temu

Z ceną to zaszaleli