Zniebaciniespadnie.pl to portal dla singli, którzy cenią sobie zarówno dobre towarzystwo, jak i dobrą kuchnię. Zainicjowany w Lublinie, zrzesza użytkowników z całego kraju. Postanowiliśmy sprawdzić, jak funkcjonuje w praktyce.

– Portal powstał na bazie moich własnych, życiowych doświadczeń, a zarazem jest efektem wieloletniej współpracy z ciekawymi ludźmi, organizacji licznych wydarzeń, spotkań i wyjazdów dla singli, wsłuchiwania się w ich opinie na temat portali randkowych oraz zrozumienia faktycznych potrzeb singli – mówi Ewelina Kowalik, założycielka portalu. – Dzięki zdobytemu doświadczeniu w „łączeniu ludzi” w pary, pojawił się pomysł na stworzenie portalu, który: będzie się różnił od popularnych serwisów randkowych, będzie łączył fajnych ludzi pełnych pasji, lubiących aktywne życie, wyjazdy, odwiedzanie restauracji, pubów, a przede wszystkich ludzi szukających kontaktu w świecie rzeczywistym, nie wirtualnym – podkreśla pani Ewelina.

Preferencje

Kobieta organizuje imprezy i wyjazdy dla singli od trzech lat, ale sam portal istnieje od stycznia 2018 roku. – Dzięki inicjatywie „Z NIEBA CI NIE SPADNIE” połączyłam już kilkanaście par. „Na swoim sumieniu” mam już nawet jeden ślub – uśmiecha się kobieta.

Rejestracja jest bezpłatna. Zaraz po pierwszym zalogowaniu warto uzupełnić swój profil. Portal pozwala na dodanie do trzech zdjęć, w tym jednego profilowego. Warto tez wypełnić kwestionariusz osobowy. Pojawiają się pytania zarówno o cechy fizyczne (budowa ciała, wzrost, kolor włosów i oczu), jak i typowe kwestie istotne przy poszukiwaniu towarzysza życia: wykształcenie, status cywilny, dzieci, zawód oraz zainteresowania. Wprawdzie podanie żadnej z informacji nie jest obowiązkowe, jednak uczciwe wypełnienie wszystkich rubryk pozwoli algorytmom portalu na lepszy dobór partnera dla nas.

Od czego zacząć

Tak, jak w realu, strategie poszukiwania miłości są dwie – pasywna i aktywna. Jeśli zdecydujemy się cierpliwie zaczekać, aż nasz profil wzbudzi czyjeś zainteresowanie, o zaproszeniu na randkę zostaniemy poinformowani mailowo.

Ci nieco odważniejsi mogą zajrzeć do sekcji „Spotkania”. Tam wyświetlą się randki zaplanowane przez innych użytkowników, do których możemy dołączyć. Możemy zobaczyć nie tylko profil osoby zapraszającej, ale również jej preferencje dotyczące partnera/ partnerki i zdecydować, czy wpisujemy się w postawione wymagania.

Poszukuję partnera

Postanowiłam sprawdzić jak to działa. Wzięłam sprawy w swoje ręce i samodzielnie zorganizowałam spotkanie. Opcja okazała się płatna, a do wyboru dostałam jeden z czterech pakietów – jednorazowy, open miesięczny, open dwumiesięczny i open trzymiesięczny.

Po wyborze najkorzystniejszego na ekranie pojawił się kwestionariusz podobny do tego, który uzupełniałam na swoim profilu (wygląd, wykształcenie, stan cywilny…), ale tym razem musiałam zaznaczyć, jakiego partnera poszukuję.

Pojawiło się nowe okienko „Zadaj pytanie”. Nie było żadnych odgórnie narzuconych propozycji pytania, mogło więc dotyczyć właściwie wszystkiego, co uznałam za ważne lub interesujące przy wyborze kandydata. Na miejsce spotkania wybrałam jedną z dostępnych na liście restauracji, a datę wyznaczyłam na koniec tygodnia, dając potencjalnym chętnym sześć dni na znalezienie mojego ogłoszenia.

Kandydaci

W oczekiwaniu na zgłoszenia kandydatów przejrzałam listę użytkowników. Zdecydowana większość pochodzi z Lublina, a przedział wiekowy jest naprawdę duży.

– Obecnie na portalu jest zarejestrowanych około 2 tys. użytkowników w wieku 20-50 lat. Najliczniejszą grupę stanowią użytkownicy w przedziale 30-40 – precyzuje pani Ewelina.

Informacje dostępne na profilach użytkowników widoczne są dla każdego zarejestrowanego, jednak tylko z wykupionym pakietem pojawia się opcja „Zaproś na spotkanie”. Dostępna jest także opcja wyszukiwania – podajemy płeć, przedział wiekowy i miejsce zamieszkania potencjalnego partnera.

Portal na bieżąco informował mnie mailowo o osobach, które zadeklarowały chęć spotkania ze mną. W ciągu niecałego tygodnia dostałam cztery propozycje wspólnego wyjścia. Jednak nie zdecydowałam się na żadną z nich. W ramach rekompensaty otrzymałam za to miłą wiadomość od portalu – o zwrocie całości kosztów za spotkanie, do którego nie doszło.

A może impreza

Inicjatywa Z NIEBA CI NIE SPADNIE zajmuje się także organizacją imprez. – Staramy się, żeby na każdej imprezie panował luźny klimat, sprzyjający nawiązywaniu nowych znajomości. Dbamy o integrację. Często organizujemy rozmowy, nawiązując do formuły „speed datingu”, aby każdy mógł poznać pozostałych uczestników imprezy. W zależności od lokalu, spotykamy się w mniejszym bądź większym gronie – opowiada pani Ewelina.

Głodni wrażeń single będą mieli okazję spróbować nowej formy spotkań towarzyskich już pod koniec sierpnia. – Ruszamy ze „SPOTKANIAMI przySTOLE”, gdzie single w większym gronie będą mogli wspólnie odkrywać nowe miejsca na kulinarnej mapie naszego miasta. Zapraszamy! – zachęca pani Ewelina.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ilona
Ilona
4 lat temu

Ja nie wierzę, że na portalu randkowym można znaleźć kogoś sensownego i dlatego zapisałam się do biura matrymonialnego. W Centrum Zapoznawczym Zolyty, bo z tego biura korzystałam, poznałam Damiana, jesteśmy razem i razem polecamy wam to biuro.

Teodor
Teodor
4 lat temu
Reply to  Ilona

Też polecam Centrum Zapoznawcze Zolyty, poznałem tam kobietę mojego życia serdecznie polecam każdemu to biuro.