Weronika Gawełczyk od 4 lat prowadzi w Lublinie Hemma – dom tymczasowy dla małych zwierząt. W ostatnim czasie wyszła również z nową inicjatywą – prowadzenia okna życia dla gryzoni i małych ssaków.

– Okno życia to nowa inicjatywa. Powstała dlatego, że wiele zwierząt w województwie lubelskim było wyrzucanych. Mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń wyrzucania głównie gryzoni domowych, więc postanowiliśmy, że taka akcja będzie pomocna – wyjaśnia Weronika Gawełczyk z Hemma – domu tymczasowego dla małych zwierząt.

Obecnie okno życia działa to dość prężnie. – Mamy o wiele mniej zgłoszeń dotyczących wyrzucania, a coraz więcej osób do nas po prostu przynosi zwierzaki. Nie potrafię powiedzieć, ile zwierząt do nas już trafiło, ale w tygodniu zawsze jest ich kilka – stwierdza.

Do okna życia trafiają najczęściej małe ssaki, w tym szczurki. – Są to też chomiki, myszki i rzadko ale też się zdarzają również koty. Od 4 lat prowadzę też azyl dla gryzoni Hemma, więc można u nas również zaadoptować gryzonia. W dobie pandemii adopcja działa na takich samych zasadach jak zwykle – dodaje.

Jeśli ktoś chce oddać gryzonia do okna życia może skontaktować się całkowicie anonimowo z Hemmą pod numerem telefonu: 732 188 933. Po umówieniu się na odbiór zwierzaka pracownicy domu tymczasowego pojadą i odbiorą go osobiście. Nie będą również pytać o powód oddania, a zapewnią mu prawidłową opiekę i ochronę.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
2 miesięcy temu

“Do okna życia trafiają najczęściej małe ssaki i szczurki” – a szczurki to nie ssaki?
Coś się zmieniło?