Przy lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie powstało Okno Życia. Oficjalnie otworzone zostanie we wtorek (8 grudnia) o godzinie 13. Okien Życia w Polsce jest obecnie 17, a to w Lublinie będzie drugim na Lubelszczyźnie.

– Sytuacje, o których dowiadujemy się z mediów mówią jasno, że rodzice nie mają możliwości, z różnych powodów opiekować się swoim dzieckiem – informuje ojciec Filip Buczyński z Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Rocznie udaje się w ten sposób uratować około 17 dzieci. – Jest to wyjście awaryjne, ale matce trzeba dać możliwość z takiego Okna skorzystać – wyjaśnia ojciec Filip. – Jest to ostateczność i wolelibyśmy, żeby wybrać rozwiązanie lepsze dla dziecka.

Okno Życia powstało przy lubelskim hospicjum nie bez powodu – wszystkie działające tam poradnie są nastawione na pomoc dziecku i rodzinom, w którym są chore dzieci. W hospicjum funkcjonuje również oddział stacjonarny. To właśnie przy nim będzie zlokalizowane Okno Życia.

– Jeśli ktokolwiek przyjdzie do tego miejsca, to oczywiście zostaniemy powiadomieni czujnikiem, ale nie ma w tym miejscu żadnych kamer. Przyjdzie wtedy pielęgniarka z oddziału stacjonarnego i od razu zajmie się tym dzieckiem. Będzie ono miało również medyczne wsparcie – dodaje ojciec Filip.

Okno Życia zostanie poświęcone przez księdza Mieczysława Puzewicza we wtorek (8 grudnia). Będzie to drugie w województwie lubelskim tego typu Okno.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments