Już za trzy miesiące na lubelskich ulicach pojawią się samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Bez problemu napompujemy przy nich koło, dokręcimy śruby czy wyregulujemy siodełko i kierownicę. W Lublinie powstanie 10 takich stacji. Projekt został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego.

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów to rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają własnych jednośladów oraz dla tych, których awaria zaskoczy w trakcie podróży. Stacje pojawią się w najbardziej uczęszczanych przez rowerzystów i najistotniejszych z komunikacyjnego punktu widzenia miejscach.

– W samoobsługowej stacji znajdą się m.in. uchwyt zamontowany na górze stacji pozwalający na swobodne zawieszenie roweru, wkrętak krzyżowy, wkrętak plaski, klucz nastawny, klucze płaskie 2 łyżki do opon, ręczna pompka z zakresem ciśnienia 10 BAR z adapterem do wentyli typu: AV, DV, SV – wylicza Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Stacje staną m. in. w parku Jana Pawła II w pobliżu ścieżki rowerowej, obok ul. Krochmalnej oraz przy stacjach Lubelskiego Roweru Miejskiego przy al. Smorawińskiego, ul. Zamojskiej, ul. Dobrzańskiego, ul. Radziszewskiego, ul. Zana, ul. Szaserów,ul. Peowiaków i ul. Godebskiego.

Poza w pełni wyposażonymi w sprzęt stacjami naprawy w Lublinie znajdzie się też dwadzieścia ręcznych pompek. Zostaną umieszczone na ul. Krakowskie Przedmieście przy sądzie, na pl. Wolności, pl. Zamkowym, przy Dworcu Głównym PKP, koło Politechniki Lubelskiej, ul. Pozytywistów, obok siedziby MPWiK, ul. Zana, Al. Racławickich, ul. Willowej, na Drodze Męczenników Majdanka, ul. Głębokiej, przy os. Widok, na Filaretów, ul. Czwartaków, ul. Kunickiego, ul. Hirszfelda, ul. Niepodległości, al. Kompozytorów Polskich oraz na ul. Kiepury.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments