Będzie można kupić ubrania, warzywa, produkty o długim terminie ważności, a także chemię domową. W 2021 roku w Lublinie ma powstać sklep socjalny, w którym zakupy będą mogli zrobić zarówno seniorzy, jak i najubożsi.

– Wspólnie z władzami miasta ustaliliśmy, że w tym roku przystąpimy do procesu przygotowania otwarcia takiej placówki dla najuboższych mieszkańców Lublina – potwierdza Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

Z oferty produktów proponowanej przez sklep będą mogły skorzystać 3 grupy mieszkańców. – Pierwsza grupa to osoby najuboższe, które są zgłoszone przez placówki MOPSu. Chodzi tutaj o osoby, które zarabiają poniżej 1400 zł, jeśli chodzi o jedną osobę, albo około 1000 przy rodzinie wieloosobowej. Wtedy z zaświadczeniem z MOPSu przychodzi się do sklepu i można robić zakupy – wyjaśnia Rykowski.

Drugą grupą są wolontariusze fundacji Wolne Miejsce, którzy pomagają innym i starają się, by ten sklep funkcjonował. – To jest logiczne, że te osoby też mogą z niego skorzystać. Trzecia grupa to seniorzy powyżej 70. roku życia – zdradza prezes. – Ciekawostką jest to, że te osoby nie muszą do nas przychodzić. Wystarczy, że wykonają telefon z zamówieniem, a wolontariusz w ten sam dzień dowiezie zakupy do domu, co jest bardzo dużą korzyścią zwłaszcza w okresie pandemii – podkreśla.

W sklepie będzie można kupić przede wszystkim żywność, pieczywo, słodycze, jak i chemię. Atrakcyjne będą również ceny, bo za mąkę czy chleb klient zapłaci nie więcej jak 50 groszy, a za masło 2 zł. – Będą oczywiście również warzywa, nabiał, wędliny, cukier. Znajdziemy w nim to wszystko czego potrzebujemy na co dzień. Kupimy też proszki i płyny do prania. Będzie również dużo przetworzonych mrożonek, albo już gotowych dań – zaznacza.

W socjalnym sklepie kupimy również ubrania, a co ciekawe ich cena nie będzie przekraczała 10 zł niezależnie od produktu. – Oczywiście wszystkie rzeczy będą nowe i z metkami – dodaje.

Na przełomie stycznia i lutego sklep socjalny powstanie nie tylko w Lublinie. Łącznie powstanie w Polsce takich kilkanaście, a seniorzy i najubożsi będą mogli z niego również skorzystać między innymi w Warszawie, Bielsko Białej, Kaliszu oraz Olsztynie.

Fot. Zdjęcie poglądowe/ Pexels

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments