Od 23 lutego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie odbywać się będą cykliczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych. Dzięki nim dzieci będą miały okazję nie tylko poszerzyć swoją wyobraźnię, ale też spotkać się twarzą w twarz z pisarzami i doświadczonymi bibliotekarzami, którzy zdradzą wiele ciekawostek ze świata literatury.

Dyskusyjny Klub Książki, który w Lublinie działać będzie pod szyldem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN, powstał z myślą o miłośnikach literatury. Szczególnie tych najmłodszych, którzy nierzadko zamiast czytania wolą gry na tablecie czy konsoli.

– Celem klubów jest ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. DKK powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają od początku 2007 roku przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym przy bibliotekach różnego stopnia, od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach – wyjaśnia prowadząca DKK, Katarzyna Kapek.

Podczas spotkań, które zaplanowane zostały na każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 10:30, uczestnicy nie tylko będą czytać i dyskutować o swoich ulubionych książkach, ale też rysować, wykonywać ilustracje do wybranej poezji, a nawet brać udział w japońskim teatrzyku Kamishibai.

Inauguracja Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się w sobotę 23 lutego, o godz. 11:00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN (ul. Żołnierzy Niepodległej 1).

– Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy miłe niespodzianki – zachęca K. Kapek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments