W czwartek (14 lutego) na placu przed Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się akcja pod hasłem: Nazywam się Miliard – Taniec Przeciw Przemocy. W 2019 roku tematem wiodącym akcji w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne. Początek o godzinie 16:30.

Już po raz siódmy w Polsce, a w Lublinie po raz szósty odbywa się ta międzynarodowa akcja. Na świecie zorganizowana jest pod nazwą: One Billion Rising i odbywa się w ponad dwustu krajach, w tym w około trzydziestu miastach na terenie Polski.

Wziąć udział w wydarzeniu mogą wszystkie osoby, ale to inicjatywa przede wszystkim dla pań, które są zainteresowane działaniami na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Jak tłumaczą organizatorzy, taniec wyzwala energię, dzięki której kobiety rządzą swoim ciałem. Dlatego też taka forma jest świetnym sposobem manifestacji swojego sprzeciwu wobec przemocy.

Kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet została zapoczątkowała w 2013 roku. Z danych organizacji feministycznych działających w Polsce wynika, że problem przemocy wobec kobiet dotyczy nawet co piątej Polki. Szacuje się, że tylko w Polsce bitych i gwałconych jest od 700 tys. do miliona kobiet rocznie.

Wydarzenie ma formę happeningu. Organizatorzy zapraszają również na próby do tego wydarzenia. Jak podkreślają dołączyć do tej akcji można w każdym momencie.

Przedstawiamy terminy najbliższych spotkań:

11 lutego (poniedziałek) godz. 16.00 – 18.00 Centrum Kultury w Lublinie, sala prób nr 1
12 lutego (poniedziałek) godz. 16.00 – 18.00 Centrum Kultury w Lublinie, sala prób nr 1
13 lutego (poniedziałek) godz. 16.00 – 18.00 Centrum Kultury w Lublinie, sala prób nr 1

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments