Kino w Centrum Kultury przy Peowiaków nie zwalnia tempa na wakacje. Podczas letnich seansów zobaczymy obrazy docenione na największych festiwalach filmowych.

Splat!Nights to lubelska inicjatywa filmowa, którą sygnuje międzynarodowy festiwal horroru, fantastyki i kina gatunkowego Splat!FilmFest. Jej celem jest pokazywanie najnowszych współczesnych filmów grozy, które zebrały bardzo dobre recenzje podczas najważniejszych światowych festiwali filmowych. Ale to nie tylko horrory. W sali kinowej Centrum Kultury w Lublinie nierzadko odbywają się także seanse dramatów, thrillerów czy fantastyki, których nie obejrzymy w kinowych sieciówkach.

– Pokazujemy głównie polskie premiery filmów, które nie mają u nas dystrybucji, obrazów uznanych na prestiżowych festiwalach. Często to jedyna okazja w kraju, by te filmy zobaczyć – rekomenduje organizator Splat!Nights, Monika Stolat.

Filmy są wyświetlane cyklicznie przez cały rok, a na wakacje 2018 organizatorzy przygotowali pokazy kilku szczególnie interesujących produkcji. W lipcu zobaczymy francuski thriller „Zemsta” w reżyserii Coralie Fargeat, który pokazywano m.in. na Sundance Film Festival czy Fantastic Fest.

– Zapraszam na przebojowy, dziewczyński thriller, który zmienia znaczenie słów „walczyć jak dziewczyna”. To doskonały dowód na to, że niszczyć patriarchat można także w iście rockandrollowym i tarantinowskim stylu. Majstersztyk kina zemsty – podsumowuje Stolat.

REPERTUAR

LIPIEC

„Zemsta”

5 lipca godz. 19:00

6 lipca godz. 19:00

12 lipca godz. 19:00

Wszystkie seanse odbywają się Kinie Centrum Kultury w Lublinie. Wejściówki – 12 zł/ 15 zł do nabycia online, w kasie CK, telefonicznie oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Fot. Maciej Rukasz / Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments