Ze względu na wprowadzenie żółtej strefy w ostatniej chwili odwołana została Noc Kultury w Lublinie. Jednak na Starym Mieście w Lublinie będzie można zobaczyć jedną z instalacji autorstwa Jarosława Koziary, zaplanowaną podczas tego wydarzenia.

– Instalacja jest wymownym komentarzem tego, co się dzieje wokół nas, kiedy chcielibyśmy normalnie żyć, cieszyć się i realizować marzenia, a nadszedł czas przymusowej izolacji i lęku przed drugim człowiekiem. Podczas pandemii taka walka postu z karnawałem toczy się w każdym z nas – mówi Agata Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury w Lublinie.

Instalację będzie można oglądać od piątku (16 października) na ulicy Grodzkiej w Lublinie. Jest ona autorstwa Jarosław Koziary artysty i plastyka, który tworzy nie tylko instalacje, ale i plakaty, okładki płyt, scenografie do koncertów czy kostiumy.

– Panująca zaraza pokrzyżowała plany organizatorom Nocy Kultury i musieli oni zwinąć swoje zabawki. Postanowiliśmy jednak, że tę pracę dokończymy i mam nadzieję, że pogoda nam w tym nie przeszkodzi. Oprócz tych smutnych elementów, które wiszą na ulicy Grodzkiej pojawi się jeszcze ta część karnawałowa – zdradza Jarosław Koziara, artysta z Lublina.

Walka postu z karnawałem – zobacz zdjęcia instalacji

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments