Wątrobus stanie na placu Teatralnym. Bezpłatne badania dla mieszkańców

0
1298

W środę (19 sierpnia) w godzinach od 10 do 20 na placu Teatralnym w Lublinie będzie można skorzystać z bezpłatnego i bezinwazyjnego badania profilaktycznego mierzącego poziom zwłóknienia wątroby.

Wszystko to wydarzy się w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbadaj wątrobę”, która ma na celu edukację pacjentów na temat niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby (NAFLD). NAFLD jest aktualnie jednym z poważniejszych wyzwań medycznych, uznawana jest za globalną epidemię i może dotyczyć nawet 9 milionów Polaków. Nieleczona może przejść w kolejne stadia, prowadząc do marskości lub raka wątrobowo-komórkowego.

Odwiedzając Wątrobus będzie można skorzystać z badania przy pomocy nowoczesnego urządzenia FibroScan. Ma ono na celu szybkie określenie stanu tego narządu pod kątem stłuszczenia bądź zwłóknienia, także w wyniku niealkoholowego stłuszczenia wątroby (NAFLD). Po przeprowadzeniu badania, pacjent otrzyma wynik, który będzie mógł skonsultować ze swoim lekarzem i ustalić dalsze postępowanie, na podstawie dołączonych do wyniku prawidłowych zakresów poszczególnych parametrów.

Zainteresowane osoby proszone są o przybycie o godz. 10 w okolice Wątrobusa w celu zapisania się na badanie. Jednego dnia może zostać przebadanych 80 osób. Decyduje kolejność przyjścia na zapis.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments