W ramach prowadzonej przebudowy Al. Racławickich, od czwartku (27 sierpnia) zamknięta zostanie ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Sprawdźcie, jak będziemy teraz jeździć.

W I etapie robót na ul. Okopowej wyłączony zostanie pas lewoskrętu w ul. Lipową. Pojazdy zbliżające się do skrzyżowania ulic: Lipowa – Okopowa – Skłodowskiej, od strony ul. Okopowej, będą musiały wykonać manewr skrętu w lewo z pasa do jazdy na wprost.

Na ul. Lipowej od strony ul. Ofiar Katynia wyłączony zostanie z ruchu pas lewoskrętu w ul. Skłodowskiej oraz część pasa do skrętu w prawo w ul. Okopową. Takie rozwiązanie zapewni komunikacji miejskiej wykonanie manewru skrętu w prawo w ul. Okopową.

Ponadto nastąpi wyłączenie z ruchu pasa do jazdy wprost na ul. Lipowej przed skrzyżowaniem z ul. Ofiar Katynia. Umożliwi to pojazdom poruszającym się ul. Ofiar Katynia i skręcającym w lewo w ul. Lipową włączenie się do ruchu na odcinku ul. Lipowej przed skrzyżowaniem z ul. Okopową.

W kolejnym etapie robót, organizacja ruchu zostanie utrzymana z etapu I, z tą różnicą, że pojazdy jadące ul. Okopową będą musiały objechać wygrodzoną strefę robót na skrzyżowaniu ulic: Lipowa – Okopowa – Skłodowskiej. Dla kierowców jadących docelowo na ul. Curie-Skłodowskiej zaprojektowano dojazd ulicami Ofiar Katynia i Uniwersytecką. Taka organizacja ruchu potrwa do 10 września.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments