Długi weekend zachwyca różnorodnością nadchodzących imprez. Już po czwartkowym Bożym Ciele będziemy mogli skorzystać z szerokiej oferty spotkań, warsztatów i koncertów na terenie Lublina. Nie może was zabraknąć. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście gdzie się wybrać, polecamy kilka najciekawszych wydarzeń.

Sound of Gravity

Motorowe akrobacje zawitają na Arenę Lublin. Nie zabraknie zapachu spalin, adrenaliny i niebezpiecznych tricków w wykonaniu najlepszych zawodników. Motorowe i rowerowe akrobacje czekają nas już w piątek, 21 czerwca, na lubelskim stadionie.

Pierwszy raz w Polsce zawodnicy wykonają najniebezpieczniejszy trik świata double backflip na FMX, backflip na quadzie, double frontflip i triple backflip na rowerze MTB. Podniebne akrobacje motocrossowe wykona dla nas blisko 35 zawodników. 15 z nich latać będzie na rowerach MTB i BMX, 10 na motocyklach, a reszta pokaże swoje umiejętności na deskorolkach, hulajnogach i rolkach. Wydarzenie jest biletowane.

Międzynarodowy Festiwal Renesansu

450. rocznica Unii Lubelskiej będzie głównym tematem III Międzynarodowego Festiwalu Renesansu. Wydarzenie rozpocznie się w Lublinie w piątek i potrwa do niedzieli (21-23 czerwca). Podczas tegorocznej edycji zaplanowana jest między innymi wystawa kostiumologiczna z pokazem mody dworskiej. Wystawa odbędzie się pod hasłem „W renesansowym Lublinie”.

Festiwal będzie również obfitował w liczne nowości. Jedną z nich będzie spektakl marionetkowy w wykonaniu Teatru Podręcznego „Damy z Matejki ramy” i bal renesansowy w strojach z tej epoki. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 17 w Krużgankach oo. Dominikanów.

Fire Party!

Czyli jedna z najbardziej ognistych imprez, jaką kiedykolwiek widzieliście. Pirotechnika, dowcip i świetna muzyka grana na żywo przez lubelskiego Dj’a Positivo. To wszystko już w piątek, 21 czerwca od godziny 21 w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim.

Organizatorem jest Fundacja Sztukmistrze, a wydarzenie realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wstęp jest wolny. Spotkanie jest odpowiednie dla dzieci.

Czas Dobrego Sera i Wina

Miłośnicy dobrych przekąsek rodem z gorącej Italii mogą wybrać się w sobotę i niedzielę (22 i 23 czerwca) na festiwal na Starym Mieście, gdzie pojawi się około 40 wystawców, którzy będą oferować gościom swoje wyroby.

Pierwsza edycja festiwalu Czas Dobrego Sera i Wina została zorganizowana w Lidzbarku Warmińskim. Kolejne edycje odbywały się w Sandomierzu. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz dziewiąty i zostanie zorganizowany w Lublinie.

Noc św. Jana w lubelskim skansenie

Płonące ognisko, tańce przy dźwiękach dawnej muzyki, płynące po wodzie wianki, tajemnica kwiatu paproci i opowieści o magicznych właściwościach ziół. W niezwykłą, najkrótszą w roku noc w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Noc św. Jana.

W sobotę, 22 czerwca, od godziny 18 w malowniczym sektorze Powiśle wystąpi zespół obrzędowy Hańska, wybrzmią opowieści o magicznych właściwościach ziół, symbolice wody i ognia a po wodzie popłyną wianki. Wydarzenie zakończy zabawa przy sobótkowym ognisku i dźwiękach muzyki ludowej.

Wege Festiwal

Zwolennicy pełnowartościowych potraw, w których nie znajdziemy ani grama mięsa mogą udać się w sobotę i niedzielę (22 i 23 czerwca) do Radości przy ul. Bernardyńskiej, gdzie nie zabraknie dobrego jedzenia. Wege Festiwal rusza o godz. 12.

Impreza to najlepsza kuchnia polskich wege restauracji i blogerów, przepyszne falafele, hummusy i wege burgery, wege odsłony domowych dań, zupy, kuchnie świata, desery, ciasta, ciasteczka, produkty nie dostępne w sklepach, wyjątkowe przyprawy, przetwory i słodycze, wyjątkowa moda bez dodatków skóry i futra od młodych projektantów i książki, kosmetyki cruelty free, produkty dla dzieci

Piknik Motoryzacyjny z okazji Dnia Ojca

Nie ma nic lepszego niż wspólna pasja. Szczególnie jeśli dzieli się ją z rodzicami. W najbliższą sobotę, 22 czerwca, Stowarzyszenie Lubelskie Klasyki Nocą zaprasza na niezwykłe wydarzenie motoryzacyjne. Z okazji Dnia Ojca przygotowali dla Was piknik, na którym będziecie mogli zobaczyć przekrój historii motoryzacji z całego świata i porozmawiać z właścicielami nietypowych pojazdów.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 na parkingu przed SKENDE I IKEA. Swój udział zapowiedziało już blisko 200 kierowców z całego województwa lubelskiego.

Lublin Stanisława Jacka Magierskiego

Niepowtarzalna, fotograficzna podróż po dawnym Lublinie została uchwycona na zdjęciach Stanisława Jacka Magierskiego. Przez cały weekend i nie tylko będziemy mogli podziwiać ją przy Zaułku Hartwigów.

Na przełomie lat 1936 i 1937 Magierski przyczynił się do założenia Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Nie był jednak wyłącznie animatorem środowisk fotograficznych międzywojennego Lublina, ale sam czynnie uprawiał tę dziedzinę twórczości, osiągając na jej polu świetne wyniki.

Lato w bibliotece

Lato w bibliotece to świetne rozwiązanie dla wszystkich dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przygotowała szereg bezpłatnych atrakcji, aby ciekawie i bezpiecznie spędzić czas. Czytanie to nie jedyne atrakcje. Od 22 czerwca do 31 sierpnia na dzieci czekają warsztaty, gry, spotkania tematyczne i bal podsumowujący.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments