Weekend w Lublinie zapowiada się niezwykle ciekawie, a to za sprawą Carnavalu Sztukmistrzów, którzy gościć będzie w przestrzeniach miasta, filmów w plenerowych kinach, pokazów w skansenie i giełdy staroci. Sprawdźcie na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (23 lipca) do niedzieli (25 lipca) w Lublinie.

Carnaval Sztukmistrzów

12. edycja Carnavalu Sztukmistrzów trwać będzie do niedzieli (25 lipca) i będzie powrotem do korzeni. Odbędzie się nie tylko na Starym Mieście w Lublinie, ale również na placu Litewskim, placu Teatralnym, w Browarze Perła i na Błoniach Zamkowych. Zobaczymy nie tylko highlinerów, ale też pokazy sztukmistrzów, fire show i podniebne akrobacje.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Pokazy fontann

W piątek (23 lipca) i w sobotę (24 lipca) mieszkańcy mogą zobaczyć kolejne pokazy fontann na placu Litewskim. W ten weekend wyświetlone będzie Sen o Mieście, Wydarzenia Kulturalne, Czarcia Łapa i Unia Narodów.

Repertuar

Piątek (23 lipca) – Sen o Mieście, Wydarzenia Kulturalne, godz. 21:15

Sobota (24 lipca) – Czarcia Łapa, Unia Narodów, godz. 21:15

Plenerowa wystawa

Możecie zwiedzić również multimedialną wystawę plenerową „Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze” przygotowana przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Muzeum Generała Maczka w Bredzie. Jest ona dostępna dla zwiedzających na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.

Rezerwat Dzikich Dzieci

Najmłodsi mogą ponownie wybrać się do Rezerwatu Dzikich Dzieci. Rezerwat czynny jest codziennie od godziny 10 do 16 i znajduje się przy ul. Dolnej Panny Marii 8.

Jeśli dziecko będzie chciało skorzystać z Rezerwatu musi przyjść z rodzicem, który wypełni kartę rejestracyjną. W każdym sezonie obowiązuje nowa karta. Dziecko musi mieć ukończone 7 lat. Organizatorzy nie przyjmują zapisów na wejścia. Liczy się kolejność przyjścia.

Jarmark Tradycji

Jarmark Tradycji wrócił na ulicę Szambelańską w Lublinie. Co weekend można tam kupić tradycyjne, regionalne potrawy pochodzące z Lubelszczyzny. Wystawcy czekają na Was od piątku do niedzieli od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. U wystawców znajdziecie lubelskie cebularze, miody, kwasy chlebowe, a także ręcznie robioną i ozdabianą biżuterię.

Kino Perła

Kino Perła znajduje się przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie. Filmy rozpoczynają się około godziny 21 (po zachodzie słońca). Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (23 lipca) – Gorący temat

Sobota (24 lipca) – Bobry

Niedziela (25 lipca) – Po prostu przyjaźń

Festyn i gra miejska

W sobotę (24 lipca) w Ogrodzie Saskim odbędzie się festyn rodzinny pod nazwą „Poczuj wiatr osiemdziesiątych lat”. Rozpocznie się on o godzinie 16 i będzie połączony z grą miejską dotyczącą Lubelskiego Lipca.

W programie wydarzenia znalazły się między innymi gry i zabawy z dawnych lat: gra w klasy, gumę, kapsle, hacele, tkanie dywanu, malowanie twarzy, robienie gniotków i kukiełek. Festyn uatrakcyjni występ zespołu AgaBand, który będzie w formie potańcówki dla mieszkańców do starych przebojów.

Wydarzenie odbywać się będzie w okolicach placu zabaw i Muszli Koncertowej. Wstęp wolny.

Lubartowska 77

Na Lubartowską 77 zaprasza Jarmark Lubelski. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej w każdą sobotę od godziny 7.30 do 13. Jarmark Lubelski skupia ponad 60 wystawców, wśród których są rolnicy, producenci żywności i rękodzielnicy.

Kino w Bramie

Plenerowe Kino w Bramie, znajdujące się przy ulicy Królewskiej w Lublinie, zaprasza mieszkańców na seanse w piątek (23 lipca) i w sobotę (24 lipca). Filmy rozpoczynają się około godziny 21 (po zachodzie słońca). Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (23 lipca) – Sportowiec mimo woli

Sobota (24 lipca) – 1917

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej

W niedzielę (25 lipca) od godziny 11 do 15 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się żniwowanie. Żniwiarze i podbieraczki w schludnych, lnianych strojach, tak jak to miało miejsce na przedwojennej wsi, wkroczą na pole obsiane żytem tuż przy wiatraku z Zygmuntowa.

Lubelska Giełda Staroci

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca na placu Zamkowym i ulicy Kowalskiej spotkać będzie można kolekcjonerów, którzy oferować będą antyki. To wszystko odbędzie się w ramach lipcowej Giełdy Staroci. Wartościowe meble, monety, biżuterię, a także winyle kupić będzie można od godziny 7 do 14.

Spacer w Botaniku

Mieszkańcy Lublina mogą zwiedzić również Ogród Botaniczny UMCS. To dobre miejsce nie tylko na rodzinny spacer, ale też świetna lekcja przyrody dla najmłodszych. Ogród można będzie zwiedzić od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17 oraz w sobotę, niedzielę i święta od 10 do 17. Dla zwiedzających wejście do ogrodu znajduje się od ulicy Willowej. Za bilet normalny do ogrodu w sezonie 2021 zapłacimy 7 zł, a za zwiedzanie ogrodu i Dworku Kościuszków 9 zł. Bilet ulgowy do ogrodu kosztuje 4 zł, a bilet ulgowy do ogrodu i Dworku Kościuszków 5 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments