Będą koncerty gwiazd, wystawy, a także spektakle w lubelskich teatrach. Sprawdźcie, co będzie można zobaczyć od piątku (8 października) do niedzieli (10 października) w Lublinie.

Gwiezdne wojny w CSK

Przez cały weekend, w Centrum Spotkania Kultur możecie zobaczyć kosmiczną wystawę z pojazdami i statkami ze świata „Gwiezdnych Wojen”. Kolekcja będzie liczyć ponad 30 eksponatów, własnoręcznie wykonanych modeli i postaci z Uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

W CSK możemy zobaczyć, między innymi gigantyczny Sokół Millennium, czterometrowy Nebulon, majestatyczny Star Destroyer, pustynną Barka Jabby, wahadłowiec Kylo Rena, czy maszyny kroczące AT-AT. Nie zabraknie okazji, by stanąć twarzą w twarz z mistrzem Yodą, handlarzem Watto, Droidem bojowym B1 oraz astromechem R5-D4. Bilety do nabycia w kasie CSK.

Koncert Mietka Jureckiego

W piątek (8 października) w Radiu Lublin o godzinie 19:00 swój urodzinowy koncert zagra Mietek Jurecki. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie możecie zdobyć na antenie Radia Lublin. Mietek Jurecki od ponad 40 lat jest muzykiem, multiinstrumentalistą, kompozytorem i aranżerem, a także posiadaczem wszystkich możliwych do zdobycia polskich nagród muzycznych, Muzyk nagrał ponad 300 płyt z największymi polskimi wykonawcami.

Cyrkulacje

Od piątku (8 października) do niedzieli (10 października) w Centrum Spotkania Kultur odbędą się pokazy finałowe w ramach Konkursu Etiud Cyrkulacji 2021. Początek wydarzenia o godzinie 19. Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego Cyrkulacje to wyjątkowe święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea nowego cyrku. Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. Bilety możecie nabyć na stronie goingapp.pl.

Program

Piątek (8 października), godz. 19.00 (spektakl premierowy, z głosowaniem publiczności

Sobota (9 października), godz. 18.00 (spektakl z udziałem jury i głosowaniem publiczności)

Niedziela (10 października), godz. 18.00 (spektakl z werdyktem jury i ceremonią wręczenia nagród)

Noc Bibliotek

W sobotę (9 października) w Lublinie odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem: Czytanie wzmacnia.

W programie lubelskich filii oferowane będą wernisaże wystaw malarskich – Jana Tytłaka w ramach cyklu „Ludzie z Pasją”, fotograficznych – “Lublin nocą” – wystawa fotografii Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej Anny Asyngier-Kozieł, a także wystawy fotografii Grażyny Tomczyk „Timor Wschodni i Liberia – różne drogi do wolności” oraz graficznych – Marii Jerzyk (Zinchenko) “Dualizm znaku graficznego”, podczas których artyści będą opowiadać o sobie i swojej twórczości.

Park Run w Ogrodzie Saskim

W sobotę (9 października) o godzinie 9:00 możemy wziąć udział w bezpłatnym biegu po Ogrodzie Saskim pod nazwą „Park run”. Bieg potrwa około godzinę, a po wydarzeniu zaplanowane jest wspólne zdjęcie ze wszystkimi uczestnikami. Zbiórka wolontariuszy przed biegiem będzie o godzinie 8:30. Wstęp wolny.

Noc Innowacji na WSEI

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Noc Innowacji”, która odbędzie się w ramach „Digital Festiwal 2021”. Digital Festiwal rozpoczął się 1 października, jednak jego najważniejsza część „Noc Innowacji” zaplanowano na sobotę (9 października). Od godziny 11:00 do 12:30 trwać będą pokazy w Centrum Symulacji Medycznej WSEI pod nazwą „Symulacje w medycynie. Pokazy w Centrum Symulacji Medycznej WSEI. Koło Pielęgniarstwa przy MCSM”. Edukacyjne pokazy Rzeczywistości Wirtualnej w WSEI przy wykorzystaniu okularów VR pokaz odbywać się będzie równolegle do warsztatów, od godz.11.00 do 12.30 na patio WSEI.

Teatr Muzyczny

Teatr Muzyczny zaprasza mieszkańców na dwa spektakle. W sobotę (9 października) o godzinie 18:00 zobaczymy „Hallo Szpicbródka”. Spektakl będzie jednocześnie inauguracją nowego sezonu artystycznego. Spektakl zobaczymy jeszcze w niedzielę (10 października) o godzinie 17:00. Bilety do nabycia w kasie teatru.

40 lat zespołu Turbo

Zespół Turbo obchodzi swoje 40-lecie. W koncercie możecie wziąć udział w Klubie Graffiti w sobotę (9 października) o godzinie 19:30. Turbo to legenda polskiego heavy metalu. Z okazji jubileuszu zaprezentuje on program przekrojowy (z wydłużoną setlistą), podsumowujący dotychczasową działalność. Grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a jej liderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann. Bilety możecie kupić na stronie kupbilecik.pl od 45 zł.

Koncert Macieja Maleńczuka

W niedzielę (10 października) do Lublina zawita Maciej Maleńczuk. Jego przeboje usłyszymy na Uniwersytecie Medycznym w Collegium Maius (ul. Jaczewskiego 4) o godzinie 18. Maleńczuk + „Rhythm section” to recital, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań artysty uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań, które zyskały olbrzymią sympatię i popularność. Bilety do nabycia na stronie kupbilecik.pl od 120 zł.

Andrzej Zaucha Tribute

W niedzielę (10 października) mija 30 lat od tragicznej śmierci jednego z najciekawszych polskich wokalistów – Andrzeja Zauchy. Noc w Klubie Dom Kultury będzie dedykowane właśnie temu muzykowi. O godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie z Jarosławem Szubrychtem autorem pierwszej oficjalnej biografii artysty, pod nazwą „Życie, bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy”. Spotkanie z autorem poprowadzi Janek Taraszkiewicz. Wejście na spotkanie z Jarkiem Szubrychtem jest bezpłatne.

O godz. 22:00 przenosimy się na II salę taneczną w DK gdzie Yantimer zaprezentuje DJ seta „Nieprzewidziane przeboje Andrzeja Z.” ze wsparciem Dziewczyna. Wejście od 21 roku życia w cenie 15 i 20 zł.

Obieraczki kapuściane

W niedzielę (10 października) od godziny 14:00 do 15:30 w Muzeum Wsi Lubelskiej możemy wziąć udział w ciekawych pokazach. W roli głównej zobaczymy kiszoną kapustę.

Kiszona kapusta to obowiązkowy element kuchni polskiej, zwłaszcza zimą. A jak wygląda jej przygotowanie i jakie czynności były z tym związane, będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w lubelskim skansenie w pobliżu zagrody z Teodorówki (sektor Roztocze). Bilety możecie nabyć w kasie muzeum w cenie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy).

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta
Wioleta
18 dni temu

Pani Dominiko dla osób, ktore mniej znaja lub nie znaja Lublina moze warto byloby podawac adresy, gdzie odbywaja sie wydarzenia . Skrót WSEI tez jest dość tajemniczy.
Pozdrawiam