Weekend w mieście zapowiada się bardzo ciekawie. Czekają nas festiwale, wystawy oraz legendarne spektakle. Warto więc zaplanować coś na najbliższe dni. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń w Lublinie.

Falkon 2018

Już 12 października, w piątek, rozpoczyna się XIX Festiwal Fantastyki Falkon – Wschód Słowiańskich Mitów, festiwal skupiający fanów fantastyki. Na Targach Lublin organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji: prelekcje, spotkania autorskie, konkursy, turnieje i warsztaty. Pojawi się także jeden z największych GamesRoomów w Polsce otwarty 24 godziny na dobę. Do kupienia będzie też dużo gadżetów fantasy: książki, koszulki oraz ponad 300 tytułów do wypożyczenia.

Wystawa fotografii „Lublin 1939-1944”

Centrum Spotkania Kultur zaprasza przez cały weekend (12-14.10) od godziny 8 do 20 na fotograficzną wystawę „Lublin 1939-1944”. Zobaczycie zdjęcia Lublina z czasów II wojny światowej. Wystawa tylko do 16 października. Wstęp jest bezpłatny.

WinyLOVE Story

Muzyczne hity z czasów wielkiej płyty to muzyczne przedstawienie na bazie big-beatu, potańcówek i miłości do muzyk. W piątek, 14 października, Teatr Muzyczny w Lublinie zapraszam na podróż w czasie do okresu Wielkiej Płyty – przede wszystkim tej winylowej. W tyle bigbeatowech rytmów rozegra się przed widzami tytułowe WinyLOVE Story, czyli miłosna historia marynarza i maturzystki. Bilety wstępu kosztują od 52 zł.

Leszek Hołdanowicz w Galerii Saskiej

W sobotę, 13 października, Centrum Spotkania Kultur zaprasza o godzinie 12 na wernisaż wystawy opartej na pracach Leszka Hołdanowicza, grafika, plakacisty i pedagoga. Jego grafiki pozostają w kategoriach figuralnych, symbolicznych i sentymentalnych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać do 13 grudnia.

Warsztaty IMPRO Teatralne – Paweł Banaszczyk

W sobotę i niedzielę ACK UMCS Chatka Żaka zaprasza o godzinie 14 na bezpłatne warsztaty improwizacji teatralnej, które odbędą się w ramach XV SOFT Kontestacji IMPRO. Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować nad impostacją i storytelling a także nad koncentracją, zaufaniem do partnera i akceptacją. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Musical „Metro” w Lublinie

W niedzielę, 14 października, na Hali Globus będzie można obejrzeć legendarny musical, który przypadnie do gustu każdemu pokoleniu. Gwiazdorska obsada, w której zobaczymy m.in. Nataszę Urbańską, Janusza Józefowicza, Mariusza Czajkę, Artura Chamskiego i Mateusza Jakubca. Seans rozpocznie się o godzinie 18.

Gwiazdy sportu w Niepodległej

Wystawę fotograficzną można oglądać na terenie Areny Lublin. Zobaczymy na niej gwiazdy polskiego sportu z okresu II Rzeczpospolitej Polskiej. Wśród nich znakomity polski narciarz Stanisław Marusarz, lekkoatletka i zdobywczyni pierwszego złotego medalu olimpijskiego dla Polski Halina Konopacka. Wystawę można oglądać w Centrum Historii Sportu do 19 października.

2. LOTTO Półmaraton Lubelski

W niedzielę, 14 października, o godzinie 14 rusza półmaraton lubelski. Sportowcy zmierzą się z połową królewskiego dystansu. Sportowcy ruszą ze Stadionu Lekkoatletycznego przy ul. Piłsudskiego 22. Każdy ze zmagających się z górzystą trasą biegaczy liczy na gorący doping.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments