W niedzielę, 14 października, biegacze będą zmagać się w Lublinie na dystansie 21,097 km. Odbędzie się 2. LOTTO Półmaraton Lubelski.

Bieg o połowie królewskiego dystansu organizowany przez Maraton Lubelski jest jednym z bardziej wymagających dla sportowców biegów na lubelskich ulicach. Na trasie nie brakuje wymagających kondycji podbiegów i zbiegów.

Tym razem biegacze także ruszą ze stadionu lekkoatletycznego przy al. Józefa Piłsudskiego o godzinie 10. Trasa poprowadzi Al. Zygmuntowskimi, ul. Lubelskiego Lipca ‘80, Muzyczną, Nadbystrzycką, Tomasza Zana, al. Miast Partnerskich znów w ul. Nadbystrzycką, Jana Pawła II, Roztocze, Orkana, Armii Krajowej, Bohaterów Monte Casino, Wileńską oraz Głęboką. Zawodnicy skończą swoje zmagania z powrotem na stadionie lekkoatletycznym

Na ulicach, którymi przebiega trasa powinniśmy spodziewać się utrudnień, za które organizatorzy przepraszają i proszą o wyrozumiałość. Biegacze będą poruszać się zarówno po asfalcie, jak i ścieżkach rowerowych.

Na mecie będą czekały na sportowców pamiątkowe medale oraz nagrody dla najlepszych mężczyzn i kobiet w klasyfikacji ogólnej oraz kategoriach wiekowych.

Jak podczas każdego organizowanego w Lublinie biegu warto wybrać się na spacer wyznaczoną trasą półmaratonu i dopingować zawodników podczas ich sportowych zmagań.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments