Będzie plenerowe kino, pokazy na fontannie, pikniki, potańcówki i wystawy. To wszystko będziemy mogli zobaczyć od piątku (1 lipca) do niedzieli (3 lipca). Sprawdziliśmy na co warto się wybrać podczas weekendu w Lublinie.

Kino w Bramie

W piątek (1 lipca) i w sobotę (2 lipca) będziemy mogli zobaczyć różnorodne filmy w ramach tegorocznej edycji Kina w Bramie przy ul. Królewskiej w Lublinie. Seanse rozpoczynają się po zachodzie słońca, o godzinie 21:00.

Filmy będziemy mogli obejrzeć w każdy piątek i każdą sobotę lipca. Łącznie zobaczymy 10 różnych filmów. Wstęp do kina jest wolny.

Repertuar

1 lipca (piątek) – Lessie wróć (familijny, 2020), 96 min

2 lipca (sobota) – Pinokio (familijny, 2019), 125 min

Kino Perła

W plenerowym Kinie Perła w lubelskim browarze pokazy rozpoczynają się około godziny 21:00, czyli tuż po zachodzie słońca. Do Waszej dyspozycji jest kinowy bar. Wstęp jest bezpłatny.

Repertuar

Piątek (1 lipca) – Jeźdźcy sprawiedliwości, reż.: Anders Thomas Jensen, cykl: Make love, not war

Sobota (2 lipca) – Via Carpatia, reż.: Klara Kochańska, Kasper Bajon, cykl: A to Polska właśnie

Niedziela (3 lipca) – Jak wywołałem byłą żonę, reż.: Edward Hall, cykl: Świat się śmieje

Pokazy fontann

W piątek (1 lipca) i w sobotę (2 lipca) będziemy mogli zobaczyć kolejne pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Pokazy rozpoczynają się o godzinie 21:30. Wstęp wolny.

Harmonogram

Piątek (1 lipca) – Wieniawski IMPRO, Unia Narodów

Sobota (2 lipca) – Historia Placu Litewskiego na wesoło, Symfonia Nauki

Dzień Unii Lubelskiej

W piątek (1 lipca) będziemy mogli wziąć udział w Dniu Unii Lubelskiej. Nie zabraknie potańcówki, koncertów, a także wystawy. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Program

Godz. 11:00 – złożenie kwiatów pod Pomnikiem Unii Lubelskiej, a po tym wernisaż wystawy przedstawiającej życie codzienne, rozrywki, kulturę kuracjuszy, którzy podróżowali do uzdrowisk ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej – Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej – oddział Muzeum Narodowego w Lublinie, pl. Litewski 3 (Pałac Lubomirskich)

Godz. 18.00 – msza święta w 453. rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej – Bazylika oo. Dominikanów pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika, ul. Złota 9

Godz. 19.00 – koncert kameralny w wykonaniu muzyków z Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej “Słobożański” z Charkowa – Bazylika oo. Dominikanów pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika.

Godz. 20.00 – “Na tropie początków Rzeczpospolitej Obojga Narodów”, impreza przewodnicko-edukacyjna dedykowana Polsce, Litwie i Ukrainie (osoby niepełnoletnie z opiekunem).

Godz. 20.00 – uzdrowiskowa potańcówka z Marianem Hemarem oraz pokaz mody lat 20. I 30. XX wieku w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego „Belriguardo” – Plac Litewski przed Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej – oddział Muzeum Narodowego w Lublinie (Pałac Lubomirskich)

Wielokulturowy Lublin

Od piątku (1 lipca) do niedzieli (3 lipca) trwać będzie 15. Wielokulturowy Lublin. Wydarzenia odbędą się w Centrum Kultury w Lublinie. Na ulice miasta powróci także Autobus Wielokulturowy, cieszący się zawsze dużym zainteresowaniem odbiorców. W sobotę (2 lipca) i w niedzielę (3 lipca) wyruszymy w trasę po Lublinie, odwiedzając miejsca związane z codziennością mniejszości narodowych i religijnych. Zapisać się na wydarzenie można pod adresem: info@ck.lublin.pl.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie tutaj

Piknik z Jogą

Będą warsztaty, koncerty, pokazy, a także eko zabawy. To wszystko czeka na uczestników pikniku z jogą, który odbędzie się w sobotę (2 lipca) na placu Litewskim w Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 10:00.

Na koniec dnia organizatorzy zapraszają na wieczorny, poruszający koncert ukraińskiego zespołu Atmasfera. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Wstęp wolny.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj 

Lekcja wiedzy o pszczołach

Czy powiedzenie „być pracowitym jak pszczoła” ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają te niezwykle pożyteczne stworzenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać podczas wystawy „Pszczoła i przyjaciele”, którą można zwiedzić w piątek (1 lipca) i w sobotę (2 lipca) w VIVO! Lublin. W sobotę (2 lipca) wydarzenie uzupełnią tematyczne warsztaty dla dzieci oraz degustacja miodu. Będzie można w nich wziąć udział w godz. 10.00-18.00. Wstęp wolny.

Piknik „Integracje” na Kalinie

W sobotę (2 lipca) będziemy mogli wziąć udział w pikniku na Kalinie. Piknik potrwa od godziny 13:00 do 20:00.

Podczas wydarzenia nie zabraknie animacji i dmuchańców. Będą też trzy spektakle, w tym dwa w języku ukraińskim. „Zwierzątka Małe Zwierzenia” to sztuka, która swoją fantastyczną energią i doskonałą muzyką skradła serca najmłodszych widzów. „Afryka Kazika” to przedstawienie na podstawie książki dla dzieci autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Z kolei o Smoku, Królewnie, dzielnym Rycerzu i o tym, aby nie oceniać po pozorach opowiada spektakl witrynowy „Smocza Wieża”.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Potańcówka w skansenie

W sobotę (2 lipca) w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się dobrze znana mieszkańcom z lat poprzednich potańcówka. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19 przy zagrodzie z Teodorówki w sektorze Roztocze.

Tym razem do tańca będą przygrywać Maciejowa kapela, która zagra polskie szlagiery muzyki tanecznej w nowych aranżacjach. Bilety możecie nabyć w kasie skansenu do godziny 22 w dniu wydarzenia. Za bilet normalny zapłacicie 18 zł, a za ulgowy 9 zł.

Piknik „Integracje” w dzielnicy Rury

W niedzielę (3 lipca) będziemy mogli wziąć udział w pikniku Integracje organizowanego przez Centrum Kultury w Lublinie w dzielnicy Rury. Piknik rozpocznie się o godzinie 13:00 i potrwa do około godziny 20:00.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Program


Godz. 13:00-19:00 – Animacje dla dzieci, warsztaty, gry dawne, dmuchańce-skakańce

Godz. 14:00 – Scena InVitro / neTTheatre – Zwierzątka Małe Zwierzenia (PL/UA) / spektakl
Fantastyczna energia, zabawne leśne zwierzaki i doskonała muzyka!

Godz. 15:00 – Sokołowski & Menet – Muzyka plus słowa piosenka gotowa / koncert
Projekt muzyczny dla dzieci ze wspólnym śpiewaniem.

Godz. 16:00 – Artem Manuilov – Afryka Kazika / spektakl w języku ukraińskim
Spektakl na podstawie książki dla dzieci „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego.

Godz. 17:00 – Orkiestra Charkowska / koncert, Koncert najlepszej młodzieżowej orkiestry symfonicznej w Europie.

Godz. 18:00 – Smocza wieża / spektakl, Spektakl witrynowy dla dzieci o Smoku, Królewnie, dzielnym Rycerzu i o tym, by nie oceniać po pozorach.

Godz. 19:00 – Fireshow

Premiera spektaklu

W niedzielę (3 lipca) na placu przed Centrum Kultury w Lublinie będziemy mogli zobaczyć premierę spektaklu pt. „Dworzec-rezygnacja”. Widowisko zostanie przedstawione o godzinie 17:30 i opowiada historię uchodźców wojennych z Ukrainy.

W razie deszczu spektakl przeniesiony zostanie do Sali Czarnej w Centrum Kultury w Lublinie. Wstęp wolny. Spektakl jest odpowiedni dla widzów od 12. roku życia.

Miasto Słucha

Fundacja Krajobrazy i Browar Perła zapraszają na czwarty koncert muzyczny na trawie, w ramach cyklu niedzielnych spotkań z muzyką “Miasto Słucha”. Tym razem będzie to koncert fortepianowy, podczas którego utwory wybitnych kompozytorów zagra Karolina Tomaszewska. Usłyszymy je w niedzielę (3 lipca) o godzinie 15:00.

Organizatorzy zapewniają leżaki, jednak zachęcają do zabrania ze sobą koszy piknikowych oraz koców. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem. Wstęp jest wolny.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments