Weekend w Lublinie. Filmy, spektakle i koncerty

0
542

W najbliższy weekend możemy spodziewać się wielu atrakcji nie tylko dla par i grup znajomych, ale i dla całych rodzin. Wybierzcie się na emocjonujące seanse filmowe lub na koncertu ulubionych gwiazd, m.in. na koncert Kasi Kowalskiej w CSK.

Więzi rodzinne „Bohema” w Chatce Żaka

W piątek (31 stycznia) w ACK UMCS „Chatce Żaka” o godzinie 19 zobaczymy wyjątkowy spektakl Teatru „Bohema”. „Więzi Rodzinne”, bo taki tytuł nosi spektakl, opowiada historię o rodzinie pełnej wad. Początek wydarzenia o godzinie 19.

Spektakl został wyreżyserowany przez Patryka Grzegorczyka. Za scenariusz odpowiada Karolina Sabczewa, Patryk Grzegorczyk, Patrycja Aleksandra Szura, Sylwia Niedźwiedź i Magdalena Ryń. Scenariusz inspirowany jest twórczością Sławomira Mrożka i Charlesa Dickensa.

City Trail

Zawodnicy pobiegną nad Zalewem Zemborzyckim w sobotę (1 lutego) w ramach biegu City Trail z Nationale-Nederlanden. Start biegu głównego o godzinie 11. Zawodnicy wystartują nad Zalewem Zemborzyckim w okolicach Kempingu Dąbrowa i pokonają dystans 5 kilometrów.

CAVALIADA 2020

W Targach Lublin trwa drugi etap CAVALIADA Tour, imprezy, która zrzesza miłośników sportowych zmagań jeździeckich. Impreza potrwa do niedzieli, 2 lutego. Podczas zawodów międzynarodowych odbędą się konkurencje w skokach przez przeszkody, Halowy Puchar Polski WKKW, Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, zawody w ujeżdżeniu i konkursy dla dzieci na kucach – CAVALIADA Future.

Kasia Kowalska z zespołem

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej wystąpi już w piątek, 31 stycznia, w Centrum Spotkania Kultur, o godz. 19. Podczas koncertów nie zabraknie największych przebojów artystki, jak “Prowadź mnie”, “Antidotum”, “A to co mam”, “Spowiedź”, “Być tak blisko”, “Co może przynieść nowy dzień”, “Coś optymistycznego”, “To co dobre” i wielu innych, a także utworów z najnowszej płyty m.in. Promującego ją singla “Alannah (Tak niewiele chcę)”.

Czeka nas piękne, mistyczne widowisko przepełnione emocjami, niezwykłą energią wokalistki i wieloma znanymi piosenkami, które Kasia Kowalska wylansowała na przestrzeni 25 lat swojej artystycznej kariery.

Ciąg dalszy: Wiśniewska, Papużanka, Springer, Winnicka

Już w piątek, 31 stycznia, odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Ciąg dalszy”. To kontynuacja spotkań w ramach „Z kim do łóżka… rozmowy o autorkach, autorach i tytułach”. Tego dnia gościem będzie reporterka i fotografka, oraz autorka książek „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen” Ilona Wiśniewska. Spotkania odbywają się w piątki, godz. 18 w Dzielnicowym Dom Kultury „Czuby Południowe” na ul. Wyżynna 16. Wstęp wolny

Słowik i Babka natura

Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza na premierę najnowszego spektaklu. Tym razem twórcy przedstawią aktualny problem – czy można żyć w zgodzie z naturą, ale też postępem cywilizacyjnym. Spektakl familijny opowiada o babci, która całe życie żyła w zgodzie z naturą, mając przy sobie gęś i świnkę. Niestety po śmierci dziadka nie może mieszkać już sama i musi przeprowadzić się do miasta, do swojej rodziny. Spektakl odbędzie się w sobotę, 1 lutego, o godz. 17:00, oraz w niedzielę, 2 lutego, o godz. 16. Cena biletu 30 zł.

Wystawa Jarosława Koziary

W Domu Słów można oglądać wystawę autorstwa lubelskiego plastyka Jarosława Koziary. Zobaczymy jego prace w innej odsłonie, bo na wystawie zaprezentuje między innymi okładki płyt i plakaty. Wybrane projekty to między innymi plakaty z Festiwalu Dwa Brzegi, czy okładki płyt zespołu Voo Voo, z którym Koziara od lat współpracuje.

Kino ABC i DFK „16”

Dzielnicowy Dom Kultury „Czechów” zaprasza na projekcje filmowe. W sobotę (1 lutego) o godz. 15.30 obejrzymy film „Boże Ciało”. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem.

O godz. 17.30 obaczymy film „Pan T”. Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością.

A poza Lublinem…

„Podzielmy się miłością”

Przed nami druga odsłona Noworocznego Koncertu Charytatywnego pt. “Podzielmy się miłością”. Pierwsza część odbyła się 25 stycznia 2019 roku w Wąwolnicy. Wówczas razem z Jadzią Malinowską, Kacprem Gołdą oraz gościem specjalnym Janem Kondrakiem z Lubelskiej Federacji Bardów uczestnicy grali dla pogorzelców z Karmanowic. Teraz koncert odbędzie się w Puławach w sobotę, 1 lutego, w Hotelu Izabella. Startujemy o godzinie 18.00.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments