W Lublinie trwają ferie zimowe, ale nie oznacza to, że w nadchodzący weekend (20-22 stycznia) w naszym mieście nie będzie się nic działo. W swoje mury zapraszają między innymi instytucje kultury i hale sportowe. Sprawdziliśmy, co będzie się działo.

Koncert Haliny Frąckowiak

W koncercie Haliny Frąckowiak możemy wziąć udział w piątek (20 stycznia) o godzinie 19:00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie (ul. Bursztynowa 20).

W programie wydarzenia znalazły się kolędy polskie i pastorałki. W wykonaniu niekwestionowanej gwiazdy polskiej muzyki zabrzmią one zaraz po zakończeniu mszy świętej o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Poznaj Lublin z przewodnikiem

Od 14 do 29 stycznia w województwie lubelskim potrwają ferie zimowe. Towarzyszyć im będą codzienne wycieczki z przewodnikami organizowane w ramach cyklu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. To doskonała okazja, aby odkryć Lublin i lepiej poznać jego zabytki.

Harmonogram:

PL 20.01.2023 13:00 Joanna Kozak-Palak Chodź, opowiem Ci Lublin…
PL 21.01.2023 13:00 Joanna Kozak-Palak Chodź, opowiem Ci Lublin…
EN 22.01.2023 11:00 Martin’s City Tours PRL – Communism in Lublin/Poland Tour
PL 22.01.2023 13:00 Kinga Witkowska-Mirosław Lubelskie opowieści

Board Mania

Od piątku (20 stycznia) do niedzieli (22 stycznia) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie trwa jedenasta edycja festiwalu Board Mania. Na najdłuższym w Polsce konwencie poświęcony grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym będziecie mogli zagrać w najnowsze gry, a także wziąć udział w warsztatach.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

MKS FunFloor Lublin w Hali Globus

W sobotę (21 stycznia) o godzinie 18:00 w Hali Globus MKS FunFloor Lublin zmierzy się z Młyny Stoisław Koszalin.

Bilety możecie nabyć w kasie Hali Globus w cenie 15 zł. Zakup każdego biletu w kasie upoważnia do odebrania darmowych wejściówek dla babci lub dziadka. Bilety do nabycia są na portalu eventim.pl oraz przed meczem w kasie nr 1.

Koncert Andrzeja Piasecznego

W sobotę (21 stycznia) w CSK w sali operowej będziemy mogli wziąć udział w koncercie Andrzeja Piasecznego. Początek o godzinie 18:00.

„Piasek” to jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Jest laureatem nagród publiczności m.in. Telekamery 2010, Super Jedynek, Eska Music Awards 2010, Bursztynowego Słowika oraz wielu złotych, platynowych płyt i multi platynowych płyt.

Autor i wykonawca takich przebojów, jak „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Rysowane Tobie”,  „Śniadanie do łóżka”, „ Wszystko Dobrze” czy „ Miłość”.

Bilety możecie nabyć w cenie od 100 do 140 zł na stronie spotkaniakultur.pl.

Inscenizacja w skansenie

Już w niedzielę kolejne ciekawe wydarzenie w Muzeum Wsi Lubelskiej – 160. rocznica powstania styczniowego. O godz. 10.30 w sektorze miasteczkowym skansenu powstańcy rozbiją obóz, w którym tak samo, jak przed 160 laty będą odlewać kule, przygotowywać posiłki i kuć kosy. Finałem wydarzenia będzie inscenizacja potyczki z okresu powstania styczniowego. Bilety w cenie 15 zł/ 25 zł.

Lubelskie morsy

W niedzielę (22 stycznia) na plaży na Marinie nad Zalewem Zemborzyckim będą kąpać się fani zimnych kąpieli z Lubelskiego Klubu Morsów. W oba dni możecie ich tam spotkać o godzinie 12:00.

Icemania

Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas to warto wybrać się na lodowisko Icemania. MOSiR poinformował, że choć trwają ferie zimowe od piątku do niedzieli (20-22 stycznia) ceny pozostają takie jak w normalny weekend.

Martwa natura Jerzego Zyśko

Przez cały weekend w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Peowiaków 12) można oglądać nową wystawę „Martwa natura” – Jerzy Zyśko. Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia Centrum Kultury.

Jerzy Zyśko to malarz, autor obiektów i instalacji artystycznych, grafik, rysunków, prac site-specific i rzeźb. Ponadto jest autorem tekstów poetyckich i prozy. Urodził się w Lublinie w 1963 roku, gdzie mieszka i tworzy. Dyplom w pracowni prof. Józefa Hałasa otrzymał w 1990 roku. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2005 i 2006.

Lumina Park

Lumina Park wrócił do Lublina w nowej odsłonie. W Ogrodzie Botanicznym UMCS możecie już zwiedzić Park Iluminacji, czyli niesamowitą zimową atrakcję w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”. Park otwarty jest od piątku do niedzieli (20-22 stycznia). Wstęp od godziny 16:00.

Beksiński w Lublinie

Na wystawie „Beksiński w Lublinie” w CSK zaprezentowanych zostało 50 obrazów, ale też fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe wraz z obszerną wystawą multimedialną „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”, która zabiera nas w klimatyczną podróż ukazującą przekrój jego twórczości. Wystawa otwarta będzie przez cały weekend. Bilety do nabycia w kasie CSK.

Fot. Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments