Jak co weekend w mieście nie brakuje atrakcji, na które warto wybrać się z rodziną i znajomymi. Zanim zaczniemy organizować majowy wyjazd warto zobaczyć, co ciekawego możemy zrobić w mieście. W ten weekend odbędzie się wiele koncertów, spotkań, spacerów i imprez sportowych. Sprawdźcie, co będzie się działo.

Sezon Lublin

Już w piątek rozpoczynają się bezpłatne wydarzenia i atrakcje dla mieszkańców Lublina w ramach Sezonu Lublin. W piątek czekają nas wystawy, zagadki z przewodnikiem, zwiedzanie Portu Lotniczego, Izby drukarskiej, Muzeum Wsi Lubelskiej. W sobotę, 27 kwietnia, czeka nas rodzinny spacer w Starym Gaju, warsztaty sitodruku, spacer szlakiem symboli Lublina i spływ kajakowy po Bystrzycy. Natomiast w niedzielę, 28 kwietnia, Sezon Lublin zaprasza już na godzinę 4 rano na spektakl wschodu słońca na Wieży Trynitarskiej. Zaplanowano też rodzinny spływ z Prawiednik oraz wycieczkę rowerową.

Otylia Swim Tour

W sobotę, 27 kwietnia, od godz. 9 w Aqua Lublin odbędzie się cykl jednodniowych warsztatów organizowanych na pływalniach w całym kraju. W Lublinie w zajęciach uczestniczyć będzie aż 200 młodych adeptów pływania, pływających co najmniej dwoma stylami pływackimi, ich opiekunowie i trenerzy.

Dla każdej z tych grup przygotowano osobne zajęcia, by dostarczyć im odpowiednio sprofilowanej wiedzy. Odbędzie się wykład dietetyki, psychologii sportu oraz zajęcia na basenie i sali gimnastycznej dla dzieci.

Botaniczna Piątka

Rozpoczynamy wiosenną edycję biegów po Ogrodzie Botanicznym. W sobotę (27 kwietnia) o godzinie 10 biegacze zmierzą się z dystansem 5 km. Trasa prowadzi ścieżkami ogrody wśród bujnej wiosennej roślinności terenu UMCS. W biegu mogą wziąć udział sportowcy oraz osoby uprawiające nordic walking.

Weekend z Florystyką

W sobotę i niedzielę (27-28 kwietnia) w budynku Centrum Spotkania Kultur oraz na placu Teatralnym odbędzie się festiwal florystyki. Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa – florystyki, architektury krajobrazu, ekologii, a także sztuk wizualnych i rękodzieła. Polega ono także na ukazaniu różnych form i szerokiego spektrum, zawodowych aspektów pracy twórczej, takich jak materiałoznawstwo, komponowanie, stosowanie symboliki czy aranżacja przestrzenni. Czekają na nas wystawy i warsztaty. Start o godz. 10 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Lublin Edwarda Hartwiga

W sobotę o godz. 11 rozpocznie się spacer fotograficzny śladami Edwarda Hartwiga. Start w Warsztacie Fotograficznym Warsztatów Kultury, Zaułek Hartwigów na ul. Kowalskiej 3. Spacer poprowadzi Roman Krawczenko ur. w 1957 r., fotografik, historyk, dziennikarz. Jest artystą tworzącym fotografie techniką ambrotypii.

Wiosenne Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych

Warsztaty Kultury organizują w weekend (27-28 kwietnia) bezpłatne warsztaty twórczości lubelskich projektantów. Wystawcy Sprawunków to „lubelscy kreatywni” twórcy, projektanci, rzemieślnicy, artyści i wszyscy ci, którzy stoją za powstaniem unikatowych przedmiotów i usług.

Podczas targów będzie można spotkać torby, akcesoria, plecaki, odzież, biżuterię, ceramikę oraz m.in. malarstwo. Na Sprawunkach znajdziemy też stoisko Warsztatów Kultury, na którym pojawią się wydawnictwa książkowe z serii Wschodni Express, płyty, ręcznie wykonane piny o tematyce muzycznej, haftowane naszywki, naprasowanki oraz talony na portrety na szkle i zdjęcia wykonane przez Romana Krawczenko, prowadzącego Warsztat Fotograficzny.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 12.

II Lubelski Duathlon

Już w niedzielę, 28 kwietnia, o godzinie 9 w hali Globus rozpocznie się duathlon, czyli rodzaj dwuboju, który tworzą dwie dyscypliny: kolarstwo‍ i biegi‍. Zawody rozpoczyna bieg na dystansie 5 km, po czym zawodnicy przesiadają się na rowery i pokonują 12,5 km, a zmagania kończy ponownie bieg, tym razem długości 2,5 km. Zawody odbywają się w formule cross country, czyli zmagań w terenie z dużymi – jak na miasto – przewyższeniami, co jest bardziej widowiskowe niż zawody uliczne.

Poza wyścigiem dla dorosłych odbędzie się ponownie rywalizacja najmłodszych duathlonistów. Trasa będzie składała się z dwóch etapów: bieg i jazda na rowerze. Dystans zostanie dostosowany do wieku uczestników.

Kiermasz Ogrodniczy EDEN

W niedzielę, 28 kwietnia, o godz. 10 w Targach Lublin odbędzie wystawa drzewek i kwiatów wystawców z całego województwa lubelskiego. miłośnicy zieleni udekorują swoje balkony, działki i ogrody. Pojawią się rośliny popularne w polskim ogrodnictwie, oraz mało spotykane okazy. Zwiedzający podczas kiermaszu znajdą inspirację, poznają najnowsze trendy panujące w ogrodnictwie oraz będą mogli uzyskać porady dotyczące pielęgnacji swoich kwiatów.

Live and Breathe Expo. Targi Alergii, Nietolerancji Pokarmowej i Zdrowego Stylu Życia

Prelekcje, pokazy oraz porady na temat zdrowego żywienia i odchudzania. Tego wszystkiego dowiecie się podczas Targów Alergii, Nietolerancji Pokarmowej oraz Zdrowego Stylu Życia, które odbędą się pod hasłem „Live and Breathe Expo”. Wydarzenie gościć będzie na Targach Lublin w sobotę (27 kwietnia) oraz w niedzielę (28 kwietnia).

Targi w Lublinie są organizowane po raz pierwszy. Zgłębicie na nich swoją wiedzę dotyczącą alergii, nietolerancji pokarmowej, atopowego zapalenia skóry oraz innych dolegliwości, z którymi w wyniku różnych reakcji alergicznych zmaga się wiele osób.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments