Kolejny wrześniowy weekend zapewni nam wiele atrakcji. Warto wybrać się na spacer, żeby podziwiać artystyczne instalacje w ramach Open City lub skorzystać z imprez dla całych rodzin. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, co się wydarzy w weekend.

XI Festiwal Otwarte Miasto / Open City

Już w piątek, 13 września, rozpocznie się w naszym mieście Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej. Podczas tegorocznej edycji artyści zmierzą się z pytaniem o gość-inność, jej brak lub niedostatek, zapisaną w dziejach naszego miasta oraz jego współczesności.

Zakłócając miejską rutynę i równowagę, wraz z twórcami festiwalu spróbujcie znieść, a przynajmniej symbolicznie zawiesić obowiązywanie niektórych barier. Wernisaż odbędzie się 13 września o godz. 17 przed Zamkiem Lubelskim.

Dożynkowy Jarmark Lubelski – Jarmark Owoców i Warzyw

W sobotę, 14 września, od godz. 8 odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu Dożynki w mieście. W historycznej Hali Lubelskiej po Fabryce Wag, mieszczącej się przy ulicy Lubartowskiej 77 w Lublinie odbędzie się Jarmark Dożynkowy poświęcony owocom i warzywom. Wspólnie z lubelskimi wystawcami będziecie mogli świętować i cieszyć się z tegorocznych zbiorów.

XXI Lubelskie Święto Chleba

W niedzielę, 15 września, o godzinie 9 Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na Lubelskie Święto Chleba. To wyjątkowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania się rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa z Lubelszczyzny z konsumentami.

Food Trucki w Lublinie

Atrium Felicity zaprasza od piątku (13 września) od godziny 10 na spotkanie prawdziwych łakomczuchów. Food Trucki zaserwują wam amerykańskie burgery, lemoniadę molekularną, tajski pad thai, frytki belgijskie, lody tajskie, pierożki na parze i corn dogi. Czeka na was kilkanaście kuchni świata. Próbujcie różnych smaków, taka okazja nie zdarza się często.

Żyj bez stresu, żyj bez bólu

Już w najbliższą sobotę (14 września) mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać z bezpłatnych wykładów i warsztatów organizowanych w ramach projektu „Żyj bez stresu, żyj bez bólu – Uniwersytecki Program Edukacyjny”. To wyjątkowa inicjatywa konsolidująca społeczność lokalną wokół problematyki przewlekłego bólu i stresu, propagująca wzorce zachowań prowadzące do poprawy jakości życia. W sobotę w godzinach 9-16 każdy będzie mógł wziąć udział w darmowych wykładach pt. „Ból w życiu człowieka”. Wykład obędzie się na Uniwersytecie Medycznym (Al. Racławickie 1, sala 302).

XVI Lubelski Festiwal Nauki

UMCS zaprasza w niedzielę (15 września) w godzinach 10-16 na Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur, gdzie odbędzie się Piknik Naukowy LFN. Hasło tegorocznej edycji Festiwalu to „Nauka – technika – innowacje”, a głównym organizatorem jest Politechnika Lubelska. Jak co roku, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przygotował cykl ciekawych warsztatów, pokazów, doświadczeń i konkursów skierowanych zarówno do najmłodszych, jak i nieco starszych miłośników nauki. Celem inicjatywy jest rozbudzenie ciekawości świata i czystej radości poznawania jego tajemnic.

Męskie czytanie z Tomaszem Karolakiem

Centrum Spotkania Kultur zaprasza w niedzielę, 15 września, na spotkanie z Tomaszem Karolakiem. Męskie czytanie to cykl, pokazujący zwłaszcza chłopcom 10 +, że książki to nie tylko sprawa dla dziewczyn i są też książki dotyczące ich zainteresowań. Organizatorzy chcą pokazać, że stereotyp mówiący o tym, że mężczyźni nie czytają jest błędny. W ramach cyklu z dziećmi spotykają się i czytają mężczyźni uchodzący za synonim męskości i jednocześnie budzący podziw i szacunek.

Uroczysta inauguracja sezonu artystycznego 2019/2020

W piątek, 13 września, Filharmonia Lubelska zaprasza na uroczyste rozpoczęcie sezonu artystycznego 2019/2020. Filharmonia Lubelska będzie świętować muzyką kompozytorów polskich: Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Wojciecha Kilara oraz Mikołaja Hertla, którego utwór – „Suita orkiestrowa Mazurek – odcienie” – zostanie tego wieczoru prawykonany. Występ rozpocznie się o godz. 19.

Festyn rodzinny w Parku Zawilcowa

Pogoda sprzyja. Wybierzcie się więc w sobotę, 14 września, do Parku Zawilcowa, gdzie odbędzie się rodzinny festyn profilaktyczny „Witaj szkoło, żyj zdrowo i wesoło”. Na uczestników czeka wiele atrakcji. Start – godz. 12.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments