Festyn, spektakle, targi zoologiczne i koncerty – w ten weekend każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie nasze zestawienie weekendowych imprez.

Festyn Rodzinny

W najbliższą niedzielę, 13 października, o godz. 11.30 na placu Litewskim rozpocznie się organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia festyn rodzinny, podczas którego nie zabraknie wielu atrakcji. W programie znalazły się darmowe konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, zwierzątka z balonów, słodki kącik oraz gry i zabawy. Impreza potrwa do godz. 15.30.

Spektakl „Sobowtóry”

Jeszcze w październiku mamy okazję wybrać się na spektakl „Sobowtóry” teatru ITP. Potrójny pokaz szykuje się już w najbliższy weekend. To opowieść o wpływie świata wirtualnego na codzienność. Bohaterowie to zwykli ludzie, którzy w świecie wirtualnym stwarzają swoje drugie ja – ulepszone, poprawione, wyidealizowane. Spektakl będzie grany od piątku do niedzieli, 11-13 października, o godz. 19 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Chatka Blues Festival 2019

W piątek, 11 października, i w sobotę, 12 października, w ACK UMCS „Chatce Żaka” odbędzie się kolejna edycja Chatka Blues Festival. Początek wydarzenia o godzinie 19. Podczas festiwalu czeka nas sześć koncertów. Wszystkie, odbędą się w Inkubatorze Medialno-Artystycznym ACK UMCS „Chatka Żaka”. Bilety w cenie 50 złotych.

Chatka Blues Festival – program

ZooPark Wystawa i Targi Zoologiczne

To impreza specjalnie dla miłośników zwierząt. W weekend (12-13 października) od godz. 10 w Targach Lublin będziemy mieć okazję podziwiać różne zwierzęta, czy poznać ich zwyczaje. Znajdą się tam zwierzęta egzotyczne, gady, płazy, papugi, rasowe psy i zwierzęta gospodarskie. Podczas wydarzenia będzie można również nabyć akcesoria, przysmaki oraz produkty do pielęgnacji zwierząt. Bilety możecie nabyć w cenie 13 zł (normalny) oraz 8 (ulgowy). Istnieje możliwość również zakupu biletu rodzinnego w cenie 30 zł (2+2). Dzieci poniżej trzeciego roku życia wchodzą bezpłatnie.

Raz Dwa Trzy

W niedzielę (13 października) o godz. 18 w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie wystąpi zespół Raz Dwa Trzy. To czwarty w tym sezonie koncert z cyklu Artyści Estrady. Zespół Raz Dwa Trzy od lat cieszy się zarówno zaufaniem fanów, jak i krytyków muzycznych. W jego repertuarze można znaleźć zarówno utwory o lekkiej, żartobliwej tematyce, poezję śpiewaną, ale również teksty religijne i skłaniające do refleksji. Każdy z nich stanowi filozoficzną opowieść z głębokim przesłaniem.

Wojciech Gilewicz – Akiyoshidai

Już w piątek, 11 października o godz. 18 w Galerii Labirynt zostanie otwarta wystawa Wojciecha Gilewicza. Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy i angielski. Wystawa Wojciecha Gilewicza składa się z serii filmów nakręconych przez artystę w latach 2008-2018 w Chinach, Tajwanie, Korei Południowej, Japonii i Wietnamie. Autor z perspektywy zawodowego malarza ukazuje współczesność, w jej konkretnych aspektach związanych między innymi z krajobrazem miasta, statusem społecznym jego mieszkańców i wszechobecną estetyką nadmiaru. Wystawa będzie czynna do 10 listopada od wtorku do niedzieli w godzinach 12-19.

Wojciech Ireneusz Sobczyk – Atlas chwastów

Przed i powojenna historia mieszkańców. Taki obraz przedstawia na swojej wystawie Wojciech Ireneusz Sobczyk, który już w piątek, 11 października, wypełni wnętrze Galerii Labirynt 2. Estetyczny wymiar prac, które przytłaczają ilością i niezwykłą obfitością ornamentu, jest subtelnym wprowadzeniem do poważnej i bolesnej tematyki. Tym samym Sobczyk w charakterystyczny dla siebie i nieoczywisty sposób łączy zagadnienia związane z naturą i kondycją moralną człowieka, zwraca uwagę na negatywne znamiona historii.

Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 19 z tłumaczeniem na język angielski i migowy. Będziemy mogli oglądać ją do 10 listopada od wtorku do niedzieli w godz. 15-19.

IV Gra Miejska – Lublin na Sportowo

Tematyczne gry miejskie na terenie Lublina cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku rozpoczęła się I edycja cyklu Lubelskiej Ligi Gier Miejskich, podczas której możemy uczestniczyć w 4 tematycznych grach, rozwiązywać zagadki i odpowiadać na pytania związane z najważniejszymi wydarzeniami w naszym mieście.

Rozgrywka rozpocznie się w sobotę (12 października) o godzinie 14 w Aqua Lublin. Jeżeli to pierwsza gra, w której bierzecie udział, to organizatorzy zapraszają o godz. 13:50 na prezentację zasad. Czas na pokonanie trasy to 2 godziny.

Mikromusic

Mikromusic z Dolnej Półki to całkiem nowa akustyczna odsłona zespołu. Wystąpią w sobotę, 12 października, o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej. Szukając niecodziennych brzmień , grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.

Na koncercie można usłyszeć takie instrumenty jak gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Będzie też więcej śpiewania na głosy. Podczas jesiennej trasy zespół promuje nowe wydawnictwo pt. “Mikromusic z Dolnej Półki”.

Liga Mistrzyń w Lublinie: MKS Perła – Team Esbjerg

TEAM Esbjerg, tegoroczny finalista Pucharu EHF będzie pierwszym przeciwnikiem naszych szczypiornistek, w ramach prestiżowych rozgrywek DELO Women’s EHF Champions League. W sobotę, 12 października, o godz. 18 w hali Globus odbędzie się starcie lubelskiej drużyny z duńskimi zawodniczkami. Karnet normalny kosztuje 30 zł, a ulgowy 20 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments