W najbliższy weekend możecie przebierać w ofercie warsztatów, koncertów, spektakli i zajęć dla dzieci organizowanych na ferie. Na wydarzenia możecie wybrać się z rodziną, w parze lub grupie znajomych. Zobaczcie nasze weekendowe propozycje na najbliższe dni.

Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” zaplanował spotkanie z aktorem i satyrykiem Jackiem Fedorowiczem. Artysta opowie o swojej twórczości oraz pracy nad książkami, m. in. „W zasadzie tak”, określanej jako przewodnik po świecie PRL-u. Spotkanie w ramach cyklu „Piątek wieczorową porą” odbędzie się 17 stycznia (piątek) o godzinie 18 w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe”. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Board Mania 2020. Festiwal gier planszowych

W najbliższy weekend (17-19 stycznia) warto zajrzeć do Centrum Spotkania Kultur, gdzie trwa siódma edycja najdłuższego w kraju konwentu poświęconego grom planszowym. We foyer Sali Operowej CSK będzie można skorzystać z wypożyczalni gier oraz rywalizować w emocjonujących turniejach. Na uczestników będą czekać wolontariusze, którzy wyjaśnią zasady gier. Z wypożyczalni można skorzystać codziennie w godz. 12-20.

Muzyczny Medyczny

W piątek (17 stycznia) auli Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego odbędzie się charytatywny koncert dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach. Organizacją zajęli się studenci z Polski i zza granicy. Podczas wydarzenia wystąpi Chór Akademicki Uniwersytetu Medycznego oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Wydarzenie wystartuje o godz. 18.30.

Wyspa Piratów

Już w najbliższy weekend (17-19.01) nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, które oferuje Vivo!Lublin. Centrum Handlowe zmieni się w Wyspę Piratów. To właśnie tam pojawił się statek piracki, na którym ukryta została skrzynia ze skarbami. Aby ją zdobyć, maluchy muszą wykonać zadanie polegające na rozszyfrowaniu kodu otwierającego kłódkę.

Natomiast podczas bosmańskich warsztatów zręcznościowych uczestnicy uczyli się wiązać węzły żeglarskie. Z kolei na Wyspie Skarbów, usypanej z antybakteryjnego piasku kinetycznego, dzieci mogą stworzyć oryginalne konstrukcje. W wydarzeniu możecie wziąć udział codziennie od 10 do 18, a w niedzielę niehandlową (19 stycznia) od 11 do 18. Udział jest bezpłatny.

Ferie w Muzeum Wsi Lubelskiej

W piątek (17 stycznia) odbywają się warsztaty połączone ze zwiedzaniem muzeum oraz ze wspólnym ogniskiem, które odbędzie się pod koniec wydarzenia. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się między innymi tego, jaką rolę pełniła malowana skrzynia, zbudują Lublin oraz własnoręcznie stworzoną biżuterię odpustową. Zajęcia potrwają również w drugim tygodniu ferii.

Karnawał teatralny

W piątek i sobotę (17-18 stycznia) w Centrum Kultury zobaczymy improwizację teatralną najwyższych lotów. Piątkowa odsłona o godz. 19 to „W nowym kinie” – improwizowana kontynuacja do filmu krótkometrażowego ze zbiorów Lubelskiego Festiwalu Filmowego. W kulminacyjnym momencie film zostanie zatrzymany, a inicjatywę przejmują obecni na scenie aktorzy. Natomiast „Historia z Facebooka”, która zostanie zaprezentowana w sobotę o godz. 19 to długa forma improwizowana, w formie wielowątkowej opowieści.

Pozytywni

W piątek (17 stycznia) przyjadą Lublina polskie gwiazdy, które zagrają pełen śmiechu, rozważań i lęków spektakl „Pozytywni”. Dwukrotnie, o godzinie 18 i 20.15, wystąpią na scenie Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego.

„Pozytywni” to spektakl opowiadający o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia. Akcja rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym, a śmieszny, a chwilami nawet wzruszający klimat wprowadzą prawdziwe gwiazdy: Magdalena Boczarska, Grażyna Wolszczak, Olga Bołądź, Janusz Chabior i Łukasz Simlat.

W obsadzie znaleźli się m.in. Krzysztof Ibisz, Dominika Gwint, Przemysław Cyryański i Alan Andersz.

Kolędy świata. TGD i Kuba Badach

”Kolędy Świata” to muzyczny projekt, który został zapoczątkowany przez zespół w poszukiwaniu bożonarodzeniowych tradycji. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (18 stycznia) o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur. Podczas koncertów publiczność będzie miała okazję usłyszeć repertuar charakterystyczny dla świątecznego okresu panującego w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii czy Anglii. Nie zabraknie oczywiście polskich kolęd. Organizatorzy i artyści zapraszają na wspólną ucztę muzyczną w towarzystwie wyjątkowych wokalistów oraz instrumentalistów.

Kino ABC i DFK „16”

Dzielnicowy Dom Kultury „Czechów” zaprasza na projekcje filmowe. W piątek (17 stycznia) o godz. 17 obejrzymy seans „Boże Ciało”. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem.

W sobotę (18 stycznia) w kinie odbędzie się seans dla dzieci „Miś Bamse i super miód”. Bamsemu zabrakło magicznego miodu, dzięki któremu może być najsilniejszym zwierzakiem w wiosce. Jego przyjaciele wyruszają więc w niebezpieczną podróż, by odnaleźć sekretny składnik konieczny do wyprodukowania tej niezwykłej mikstury.

Święto Porteru Bałtyckiego

Już kolejny raz Perła Browary Lubelskie będzie odchodzić Święto Porteru Bałtyckiego. W sobotę (18 stycznia) Perłowa Pijalnia Piwa przy ul. Bernardyńskiej 15A zaprasza na Obiad w konwencji menu degustacyjnego składającego się z 8 wyjątkowych potraw oraz Porterem Bałtyckim w różnych formach oraz degustacja kilku warek piwa w cenie 159 zł za osobę.

Szalone Nożyczki

W niedzielę (19 stycznia) o godz. 16 i 19 w Centrum Kongresowym UP odbędzie się wydarzenie teatralne „Szalone Nożyczki”. Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz cieszący się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50 lat. Nie bez powodu znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajętym od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu- właścicielka lokalu nie żyje. Detektywi mają nie lada wyzwanie,by rozwiązać kryminalną zagadkę „kto zabił?”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments