Będzie plenerowe widowisko, 45-lecie drużyny KS Budowlanych, mecz Motoru Lublin i pokazy w lubelskim skansenie dla mieszkańców. Weekend w Lublinie będzie bardzo atrakcyjny. Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Targi LUBdom

Od piątku (2 października) do niedzieli (4 października) w Targach Lublin odbędzie się jubileuszowa, bo już 40. edycja targów budowlanych Lubdom. W wydarzeniu możecie wziąć udział od godziny 12 do 18.

Targi Lubdom to jedno z największych wydarzeń w branży budowlanej we Wschodniej Polsce. Udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 150 wystawców, którzy zaprezentują wysokiej jakości usługi i materiały.

Spacery z Teatrem Andersena

Od piątku (2 października) do niedzieli (4 października) będziecie mogli wziąć udział w spacerach po Lublinie z bohaterkami spektaklu “Słowik i Babka Natura” – Świnią Apolonią i Gęsią Alicją. Spacery będą trwały od godziny 16 do 18. Start z placu Teatralnego, potem uczestnicy przejdą do Ogrodu Saskiego, na plac Litewski, Rynek Starego Miasta. W razie deszczu bohaterki spektaklu spotkacie w Galerii Lublin Plaza.

Wernisaż wystawy Leszka Mądzika

W piątek (2 października) w Centrum Spotkania Kultur o godzinie 18 odbędzie się wernisaż wystawy prac Leszka Mądzika. Wystawę „Z mroku” możecie oglądać bezpłatnie.

Mecz Budowlanych Lublin

W sobotę (3 października) na boisku przy ulicy Krasińskiego możecie wziąć udział w 45-leciu KS Budowlanych Lublin.

Program obchodów:

Godz. 10.30. Wojewódzki Turniej Dzieci w rugby z okazji 45-lecia KS Budowlani Lublin

Godz. 13.30. Cześć główna uroczystości: zejście byłych zawodników na murawę boiska, przemówienia okolicznościowe, wspólne zdjęcie

Godz. 14.00. Mecz ekstraligi rugby Edach Budowlani Lublin – Arka Gdynia

Godz. 16.00. „Trzecia połowa” z udziałem obecnych i byłych zawodników Budowlanych oraz naszych gości z Gdyni

„Scena w Budowie”

W sobotę (3 października) na placu Teatralnym możecie wziąć udział w plenerowym widowisku, które odbędzie się w ramach festiwalu Scena w Budowie. Początek wydarzenia o godzinie 20. Widowisko „Zapach czasu” przedstawi Teatr KTO z Krakowa. Wstęp jest bezpłatny.

Urodziny Za Kulisami

W niedzielę (4 października) możecie wziąć udział w 1 urodzinach Za Kulisami. Podczas wydarzenia wystąpi Kabaret Smile. Przed występem będziecie mogli wziąć udział w pięciodaniowej kolacji. Koszt uczestnictwa 260 zł. Początek o godzinie 18.

Obieraczki kapuściane

W niedzielę (4 października) o godzinie 13 w Muzeum Wsi Lubelskiej możecie wziąć udział w obieraczkach kapuścianych. Kulminacyjnym moment tego wydarzenia będzie tradycyjny obrzęd zbiorowego kiszenia kapusty w wykonaniu zespołu obrzędowego. Zostanie przedstawiony zgodnie z tradycjami, jakie miały miejsce w okolicach Biłgoraja. Bilety do nabycia w kasie skansenu.

Mecz Motoru Lublin

W niedzielę (4 października) o godzinie 17 na Arenie Lublin, Motor zmierzy się z drużyną z KKS 1925 Kalisz. Bilety możecie nabyć w cenie 10 i 15 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments