Przed nami kolejny atrakcyjny weekend. Podpowiadamy, gdzie warto pójść i co zobaczyć w Lublinie podczas najbliższych dni.

Mecz LUK Lublin

W piątek (18 listopada) w Hali Globus im. Tomasza Wójtowicza w Lublinie LUK Lublin zmierzy się z drużyną Asseco Resovia Rzeszów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30 w ramach 10. kolejki Plus Ligi. Bilety możecie nabyć w kasie Hali Globus przed wejściem na mecz bądź na stronie internetowe LUK Lublin.

Targi ślubne i karnawałowe

W Arche Hotel w Lublinie będziemy mogli poznać nowości w modzie w ramach targów ślubnych i karnawałowych. Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę (19-20 listopada). Początek o godzinie 10:00.

Dla pierwszych przybyłych gości przygotowano upominki niespodzianki. Dodatkowo na eleganckiej scenie będzie można podziwiać pokazy mody ślubnej i karnawałowej oraz wysłuchać krótkich prezentacji wystawców. Nie zabraknie również konkursów i niespodzianek.

W wydarzeniu możemy wziąć udział w sobotę (19 listopada) od godziny 10:00 do 18:00 i w niedzielę (20 listopada) od godziny 10:00 do 17:00.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Spotkanie autorskie w Kooperatywie Lubelskiej

W sobotę (19 listopada) w Kooperatywie Lubelskiej możemy wziąć udział w spotkaniu autorskim z Bartkiem W. Stefańskim, autorem książki „Medycyna Życia”. Początek wydarzenia o godzinie 18.00. Wstęp jest wolny.

Bartek W. Stefański jest autorem książek: Tajemnice Związku, Od rozstania do równowagi oraz głośnego wydania księgi Medycyna Życia. Na co dzień jest terapeutą i specjalizuje się w rozwoju osobistym i pracy z relacjami.

Kiermasz płyt winylowych i kaset

W piątek (18 listopada) i w sobotę (19 listopada) w Vivo! Lublin możemy wziąć udział w kiermaszu płyt winylowych i kaset. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do 21.00.

W VIVO! Lublin każdy miłośnik muzyki, bez względu na swoje preferencje, znajdzie coś dla siebie. Queen, David Bowie, Budka Suflera czy Czesław Niemen? A może jazzowe brzmienia Keitha Jarretta, kultowe solówki Jimiego Hendrixa lub disco w stylu Boney M.? To wszystko i wiele więcej będzie czekało na fanów muzyki analogowej w centrum handlowym.

Wśród dostępnych egzemplarzy winyli, płyt CD czy kaset magnetofonowych znajdą się również unikatowe i trudno dostępne pierwsze wydania oraz edycje specjalne. Nie zabraknie też nowszych, współczesnych utworów z szerokiej gamy gatunków muzycznych. Oprócz nabycia nowych nośników muzyki, uczestnicy kiermaszu będą mogli zarówno wymienić, jak i sprzedać winyle ze swojej kolekcji. Każdy krążek i kaseta przejdą dokładną selekcję zanim zostaną umieszczone na stoisku.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Pokaz filmu w Muzeum Narodowym

W sobotę (19 listopada) w Muzeum Narodowym w Lublinie możecie zobaczyć film “Kleopatra”. Będzie to ponad 4 godzinna opowieść o starożytnym Egipcie, którą będziemy mogli zobaczyć w murach Zamku Lubelskiego. Początek wydarzenia o godzinie 16:00.

“Kleopatra” to epicka opowieść o losach królowej Egiptu, pięknej Kleopatrze i jej dążeniu do wzmocnienia potęgi swojego państwa poprzez pozbawienie dominacji Cesarstwa Rzymskiego. Kiedy w grę zaczyna wchodzić miłość do Juliusza Cezara i Marka Antoniusza, potężna kobieta popełnia błąd.

Wstęp na pokaz jest wolny.

Piosenki z bajek

Druhny i druhowie z Hufca ZHP Lublin wykonają – znane młodszej i starszej widowni – piosenki z bajek. W najbliższą sobotę (19 listopada) wystartuje 27. edycja „Jesiennych Spotkań z Piosenką”. Na scenie wystąpią zespoły składające się z najmłodszych zuchów, starszych harcerzy i najstarszych instruktorów z utworami z bajek takich jak Akademia Pana Kleksa, Shrek czy Kraina Lodu. Wśród dodatkowych atrakcji, które przygotowali organizatorzy, są również gra terenowa oraz występ tajemniczej gwiazdy wieczoru. Harcerskie koncertowanie rozbrzmi w amfiteatrze przy Parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie (al. Kraśnicka 76) w godzinach 12:00-14:20 oraz 16:30-17:30.

Bilety wstępu w postaci słodyczy, które zostaną przekazane na akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Lumina Park

Lumina Park wrócił do Lublina w nowej odsłonie. W Ogrodzie Botanicznym UMCS możecie już zwiedzić Park Iluminacji, czyli niesamowitą zimową atrakcję w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”. Park otwarty jest przez cały weekend.

Godziny otwarcia i ceny biletów znajdziecie tutaj

Beksiński w Lublinie

Na wystawie „Beksiński w Lublinie” w CSK zaprezentowanych zostało 50 obrazów, ale też fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe wraz z obszerną wystawą multimedialną „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”, która zabiera nas w klimatyczną podróż ukazującą przekrój jego twórczości.

Informacje dotyczące zwiedzania i biletów

Wystawa archeologiczna

Przez cały weekend w Muzeum Narodowym w Lublinie możemy zobaczyć wystawę Magia Starożytnego Egiptu. Zwiedzić ją można w godzinach otwarcia muzeum. Bilety są do nabycia w kasie instytucji kultury i online w cenie 30 zł (bilet ulgowy) i 40 zł (bilet normalny).

Nowa wystawa w galerii

W lokalu Project Art Gallery, znajdującym się na terenie centrum handlowego VIVO! Lublin, pojawiła się nowa wystawa, która z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników sztuki. Obrazy autorstwa Renaty Sobczak, absolwentki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, podziwiać można do 8 stycznia 2023 roku.

Obrazy, które możemy oglądać na wystawie malowane są przeważnie techniką olejną oraz akrylową. Tematyka prac oscyluje wokół wspomnień z dzieciństwa, gdy świat wyobraźni dziecka jest równie ważny, jak świat realny. Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00 oraz w niedzielę w godzinach 9:00-20:00.

Icemania

Od piątku (18 listopada) do niedzieli (20 listopada) możecie skorzystać z lodowiska Icemania. Bilety możecie nabyć w kasie lodowiska. Ze względu na duże zainteresowanie, żeby uniknąć konieczności czekania w kolejce przed kasą, warto kupić wcześniej bilety przez internet na stronie internetowej Icemanii.

Fot. Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments