Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (8 marca) do niedzieli (10 marca).

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Nocne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja “Via Jagiellonica” zaprasza w piątkowy wieczór na zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem, w nocy okazuje się być jeszcze bardziej tajemniczy. Nocne zwiedzanie Lublina rozpocznie się o godz. 18:00 przy pomniku Unii Lubelskiej. Program zaplanowany jest na minimum półtorej, maksimum dwie godziny, czyli do godz. 20:00.

Cena usługi przewodnickiej:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Jest to oferta dla osób indywidualnych, kierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Dzienne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja “Via Jagiellonica” zaprasza w piątek na dzienne zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem. Do wyboru są cztery programy realizowane z przewodnikiem na: dawnych przedmieściach i Podzamczu, Starym Mieście, wzgórzu zamkowym oraz w siedzibie Muzeum Narodowego na Zamku.

Harmonogram:

godz. 10 – spotkanie przy pomniku Unii Lubelskiej, w programie dawne przedmieścia i/lub Podzamcze,

godz. 11 – spotkanie przy Bramie Krakowskiej, w programie Stare Miasto,

godz. 12 – spotkanie przy Bramie Grodzkiej, w programie wzgórze zamkowe,

godz. 13 – spotkanie przy Muzeum Narodowym na Zamku, w programie obiekty i ekspozycje ww. muzeum (uwaga! dodatkowo uzgodnione bilety: https://zamek-lublin.pl/wizyta/ceny-biletow/)

Cena usługi przewodnickiej dla MINIMUM 3 OSÓB na wybrany ww. program trwający około 1 godziny:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Powyższa oferta dla osób indywidualnych, skierowana jest wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza REZERWACJA jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Mój boski rozwód/ Teatr Osterwy

„Mój boski rozwód” Geraldine Aron to uwielbiana przez widzów sztuka, która pobija rekordy obecności na afiszach. Międzynarodową popularność przyniosło przedstawienie opowieści o trudnym momencie w życiu kobiety, które nie jest jednak pozbawione elementów humorystycznych i dowcipnych. Teatr Osterwy prosi widzów o przybycie na spektakl z kilkunastominutowym wyprzedzeniem, ze względu na układ sceny, spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię.

REPERTUAR

8 marca, godz. 17:00,

9 marca, godz. 15:00 i 17:00

10 marca, godz. 15:00 i 20:00

RODZAJE I CENY BILETÓW

normalne – 60 zł

ulgowe – 50 zł

Szczegółowe informacje o rodzajach i cenach biletów dostępne są na stronie: https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s191,bilety.html

Filmowe spotkanie słowiańskie: Południca

W piątek o godz. 17:00 w Kosmosie: Przestrzeni Młodych odbędzie się Filmowe Spotkanie Słowiańskie. Słowiańskie wierzenia przeżywają obecnie swoje odrodzenie. Wiele książek, gier i filmów wykorzystuje motywy słowiańskie. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy ile elementów życia codziennego ma korzenie w dawnych tradycjach i wierzeniach. Spotkaniu będzie towarzyszyć film Południca. Przed rozpoczęciem seansu odbędzie się dyskusja o tej postaci i sposobach jej obrazowania w kulturze. Po filmie będzie okazja do podzielenia się wrażeniami i przedyskutowania jak ewoluował motyw Południcy.

Priscilla | Kino CK

W ten weekend w Kinie CK będzie wyświetlany film “Priscilla” w reż. Sofii Coppoli. Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.

Oczami Priscilli Sofia Coppola opowiada o nieznanym obliczu najsłynniejszej love story – długich zalotach i burzliwym małżeństwie Elvisa i Priscilli, począwszy od okresu, kiedy Elvis stacjonował w Niemczech, aż po czas, kiedy zamieszkali w wymarzonej rezydencji Graceland.To głęboko prawdziwa, zachwycająco czuła i subtelna historia młodej, zagubionej i naiwnej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka.

Projekcje:

8.03 / piątek / godz. 20.15

9.03 / sobota / godz. 18.00

10.03 / niedziela / godz. 19.45

Ceny biletów: 15/18 zł

Kasa CK / „Materia” Concept Store czynna:

poniedziałek-piątek godz. 10:00-18:00

sobota godz. 15:00-18:00

oraz na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Dziecięca Liga #aqualublin

W niedzielę od godz. 10:00 w Aqua Lublin odbędą się pierwsze otwarte zawody pływackie dla wszystkich małych lublinian kochających wodę. Wydarzenie jest organizowane w ramach Dziecięcej Ligi Pływackiej #aqualublin, która jest rozwinięciem dotychczas organizowanej przez MOSiR “Bystrzyca” w Lublinie Dziecięcej Ligi #biegnijlublin. Projekt ma na celu zachęcenie dzieci do różnych aktywności fizycznych oraz dać możliwość udziału w profesjonalnie przygotowanych zawodach dla amatorów. Każdy młody amatorski sportowiec otrzyma pakiet startowy oraz medal pamiątkowy. Na najlepszych w swoich kategoriach wiekowych czekają puchary i cenne nagrody.

Liczy się tylko miłość

W piątek o godz. 19:00 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice odbędzie się niezwykle poetycki wieczór z muzyką i z wierszem, które zaprezentują publiczności zgromadzonej w Pracowniach Kultury Maki: Piotr Selim i Hanna Lewandowska.

„Liczy się tylko miłość” to program, który tworzą jedne z najbardziej znanych i lubianych przez publiczność utworów Piotra Selima, do których słowa napisała Hanna Lewandowska. Nie zabraknie również piosenek o miłości napisanych przez Mistrzów gatunku, czyli: utworów Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy czy Agnieszki Osieckiej. Program uzupełnią wiersze Hanny Lewandowskiej opublikowane w tomie poetyckim „Stacyjki”.

Ceny biletów:

50 złotych – miejsca w I strefie

40 złotych – miejsca w II strefie

30 złotych – miejsca w III strefie

Na wszystkie miejsca obowiązują zniżki dla posiadaczy aktualnych: Legitymacji Szkolnej, Legitymacji Studenckiej, Lubelskiej Karty Miejskiej oraz Lubelskiej Karty Seniora.

Biedne istoty | Kino CK

Kolejną propozycją Kina CK na ten weekend są “Biedna istoty”. „Biedne istoty” w reżyserii Giorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

Ceny biletów: 15/18 zł

Projekcje:

9.03 / sobota / godz. 20.15

10.03 / niedziela / godz. 17.00

22.02 / piątek / godz. 20.15

Kasa CK / „Materia” Concept Store czynna:

poniedziałek-piątek godz. 10:00-18:00

sobota godz. 15:00-18:00

oraz na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Silent hero | LCK Lublin

W piątek o godz. 18:00 w LCK odbędzie się pokaz filmu “…W sercu, w ogniu, w ciszy. Historia Edmunda Malinowskiego – dowódcy Plutonu Głuchoniemych AK” oraz dyskusja z twórcami. Pokaz odbędzie się w sali S1 na parterze, a widzowie będą mogli poznać historię plutonu, którego członkami byli niesłyszący żołnierze. Obraz w reżyserii Bartłomieja Grzegorczyka opowiada o losach Edmunda Malinowskiego, dowódcy plutonu głuchoniemych w Powstaniu Warszawskim.

Poznaj etnografię Lubelszczyzny

Muzeum Narodowe przygotowało nowy cykl wykładów „Poznaj etnografię Lubelszczyzny”, podczas których omawiane będą wybrane zagadnienia z zakresu kultury tradycyjnej naszego regionu. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu, a poprowadzi je dr hab. Mariola Tymochowicz, prof. UMCS. Pierwsze spotkania poświęcone będą małej architekturze sakralnej, na kolejnych przybliżona zostanie specyfikacja lubelskiego budownictwa wiejskiego. Marcowy wykład odbędzie się w piątek o godz. 17:00.

Klejnot dla Ewy | Targi biżuterii i upominków

W ten weekend na Targach Lublin odbywa się 17 Targ Biżuterii i Upominków “Klejnot dla Ewy”, organizowane z okazji Dnia Kobiet. W sobotę od 10:00 do 18:00 i w niedziele od 10:00 do 17:00 uczestnicy będą mogli podziewiać zachwycającą biżuterie, okazy minerałów, a także spróbować swoich sił w stworzeniu biżuterii.

Bilety wstępu dostępne w kasie biletowej podczas Targów oraz na Ekobilet.pl:

ulgowy 15 zł, ulgowy dwudniowy 25 zł

normalny 20 zł, normalny dwudniowy 35 zł,

rodzinny 50 zł (max. 2 osoby dorosłe + 2 dzieci szkolnych lub

1 dorosły + 3 dzieci).

Opiekunowie osób niepełnosprawnych i dzieci do lat 6 – wstęp wolny.

A w regionie …

Rajd Elizówki

W sobotę (9 marca) na terenie Rynku Elizówka odbędzie się II Super Sprint – Puchar Elizówka | 2. Runda Pucharu Okręgu Lubelskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa aż do godz. 20:00.

W imprezie, która zostanie rozegrana na dwóch trasach może wystartować każdy chętny posiadacz sprawnego samochodu, dopuszczonego do ruchu drogowego, prawa jazdy, ważnej polisy OC, kasku oraz ducha rywalizacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments