Zastanawialiście się już, jak zorganizować weekend w mieście? Jeśli brakuje Wam pomysłów, to przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych weekendowych wydarzeń, które odbędą się w naszym mieście.

„Sztuka ze śmieci”

W sobotę, 22 września, odbędą się organizowane przez Fundację Szpilka, warsztaty „Sztuka ze śmieci”. Dajmy naszym niepotrzebnym, zepsutym, gromadzonym przez lata w schowkach rzeczom drugie życie. Każdy z zainteresowanych może przynieść ze sobą niepotrzebne przedmioty, coś co straciło swoją użyteczność, i stworzyć z nich ciekawe rzeźby, obrazy i instalacje artystyczne. Warsztaty rozpoczną się o godz. 9 na ul. 3 maja 22. Na wydarzeniu facebookowym znajduje się formularz zapisów na bezpłatne warsztaty, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Piknik z cyklistami

Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w sobotę (22 września) odbędzie się wycieczka rowerowa z terenu Błoni pod Zamkiem nad Zalew Zemborzycki. Start o godz. 11. Wycieczka zakończy „Tweedowym Piknikiem z cyklistami” nad Zalewem Zemborzyckim. Organizatorzy zachęcają do włożenia strojów z epoki lub jakiegoś elementu nawiązującego do lat międzywojennych, bo przed startem zaplanowano wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.

Otwarcie parku Zawilcowa

W sobotę, 22 września, można również wybrać się na otwarcie parku przy ul. Zawicowej. Od godz. 12 przewidziane są liczne zabawy i atrakcje na rodzinnym festynie. W nowym parku wygospodarowano miejsce na rabaty z krzewów, bylin i traw, krzewy na skarpach i ogród sensoryczny.

Legendy lubelskie na dobranoc

Spacer rodzinny organizowany jest w sobotę, 22 września, o godz. 17. Wraz z przewodnikiem i autorką książki „Legendy Lublina dla dzieci” Magdaleną Mazur-Ciseł przejdziecie uliczkami Starego Miasta w poszukiwaniu legend i miejsc z nimi związanych. Od jakiej ryby pochodzi nazwa Lublina? Dlaczego niedaleko Wieży Trynitarskiej trzeba uważnie patrzeć pod nogi? Gdzie mieszkał smok? To tylko kilka pytań, na które będziemy szukać odpowiedzi w sobotę o godz. 17. Zbiórka przy Trybunale Koronnym.

Lato na placu Litewskim

Organizowane przez Centrum Kultury spotkanie to wielowymiarowy projekt, który skierowany jest zarówno dla młodzieży, rodzin z dziećmi i seniorów. W niedzielę, 23 września, od godz. 14 rusza Klanzowe Miasteczko Zabaw oraz Otwarte warsztaty kuglarskie – zajęcia, które rozwijają kreatywność i zdolności manualne dzieci. O godz. 16 zaczną się gry i zabawy „Dwa Ognie”, czyli rozrywka na basie podwórkowych zabaw: tory przeszkód, pisanie kredą, skakanki i hula-hop. Nie zabraknie też zbijaka, skoków w workach i bitew wodnych.

Wykopki w skansenie

W niedzielę, 23 września, Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na Wykopki kartoflane. Od godz. 11.30 będzie można zobaczyć jak wyglądały tradycyjne wykopki, jakich narzędzi używano i jak smakuje przed chwilą zebrany i opieczony w ognisku ziemniak. Organizatorzy zaprezentują różne sposoby kopania kartofli oraz maszyny i narzędzia używane do zbioru ziemniaków na Lubelszczyźnie w XIX i XX w.

Fontanna na placu Litewskim

W piątek i sobotę zapraszamy na plac Litewski, gdzie będą organizowane pokazy fontanny multimedialnej. O godz. 21 w piątek zobaczymy pokaz „Anioły Lubelskie”, a w sobotę „Anioły lubelskie” i „Sen o Mieście”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments