Okres wakacyjny już dawno za nami. Czy to jednak powód, żeby rezygnować z weekendowych atrakcji, jakie proponuje nam Lublin? W zestawieniu na ten tydzień na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Wystawa fotografii „Lublin 1939-1944”

Centrum Spotkania Kultur zaprasza przez cały weekend (5-7.10) od godziny 8 do 20 na fotograficzną wystawę „Lublin 1939-1944”. Zobaczymy zdjęcia Lublina podczas II wojny światowej. Wystawa potrwa do 16 października. Wstęp jest bezpłatny.

VII Międzynarodowy Festiwal – Andrzej Nikodemowicz

W sobotę, 6 października, o godzinie 18 Filharmonia Lubelska zaprasza na koncert symfoniczny „Czas na dźwięk / time and soul”. Podczas występu będzie można usłyszeć muzykę stworzoną do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, małą suitę na orkiestrę na bazie materiału muzycznego do „Mazepy”, Wariację E-dur z Hexamerony na temat marsza z opery „Purytanie” V. Belliniego oraz koncert wiolonczelowy. Wstęp wolny.

Pierwsza DYCHA do Maratonu

W niedzielę, 7 października, o godz. 12 rusza pierwsza z cyklu DYCHA do maratonu. Bieg rozpoczyna przygotowania lubelskich sportowców do biegu o złotym dystansie. Malownicza trasa nad Zalewem Zemborzyckim będzie nie tylko atrakcją dla biegaczy, ale i wszystkich kibiców.

Konfrontacje Teatralne

W ramach festiwalu w Centrum Spotkania Kultur już w piątek, 5 października, o godzinie 19 zobaczymy komediodramat „Zagubieni”. W sobotę o godzinie 18.30 melodramat „Euforia”, a w niedzielę o godzinie 18 czechosłowacki romans z komediową nutą „Jak utopić doktora Mraczka?”. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Niedziela z lnem

W Muzeum Wsi Lubelskiej święto lnu i związanych z nim obyczajów będziemy obchodzić 7 października między godziną 12 a 15. Cofniemy się w czasie, żeby zobaczyć jak wyglądało zbieranie i obróbka lnu. Zostaną poruszone tematy odnoszące się do jego prozdrowotnych właściwości. Organizatorzy przewidzieli również pokaz sztuki ludowego teatru amatorskiego „Krupnik przesolony” oraz wiele atrakcji dla dzieci.

Akcja: Polska – Zobacz Więcej

Czyli weekendowe zwiedzanie Lublina za pół ceny. W najbliższy weekend (5-7.10) możemy zwiedzać miasto za pół ceny. Akcja organizowana przez Ministerstwo Sportu i turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną daje możliwość tańszego zwiedzania Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum na Majdanku oraz Ogrodu Botanicznego. Warto również udać się na wycieczkę z przewodnikiem pełną ciekawostek i historii Starego Miasta. Dostępna oferta na zwiedzajlublin.pl.

Stand-up w Lublinie: Magda Kubicka + open mic

W piątek, 5 października, na scenie lubelskiego Padbaru wystąpi stand-uperka Magda Kubicka, dla której nie ma tematu tabu, a kontrowersyjnymi tematami sypie jak z rękawa. Nie będzie ona jednak jedyną atrakcją. To właśnie tego dnia zorganizowany będzie tez Open Mic – chwila na scenie dla każdego, kto chciałby spróbować sił w stand-upowych występach. Wstęp na imprezę do Padbaru jest wolny. Start o godzinie 20.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments