Pierwsza Dycha do Maratonu to wydarzenie skierowane do wszystkich lubelskich biegaczy. Kolejna edycja odbędzie się w niedzielę (7 października) na terenie ośrodka „Słoneczny Wrotków” nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Początek o godzinie 12.

Bieg o dystansie 10 kilometrów to trasa prowadząca drogami asfaltowymi i ścieżkami rowerowymi. Na trasie (na dystansie 5 kilometrów) zostanie zlokalizowany kontrolny punkt pomiaru czasu oraz punkt z wodą. Trasa posiada atest PZLA.

Opłata startowa za udział w biegu jest uzależniona od terminu. Do 3 października wynosiła 50 złotych, w dniach 5-6 października (piątek-sobota) trzeba zapłacić 60 złotych.

Każdy zawodnik musi zostać zweryfikowany w biurze zawodów i odebrać swój pakiet startowy. Aby to zrobić należy udać się do punktu dla zawodników i okazać dokument tożsamości. Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego przez inną osobę – w tym celu wymagane jest upoważnienie. W imieniu osób niepełnoletnich pakiet startowy odbiera rodzic lub opiekun prawny. Aby wziąć udział w wydarzeniu trzeba mieć ukończony 16 rok życia.

Pierwsza Dycha do Maratonu to wydarzenie cykliczne. W Lublinie odbywa się co roku na przełomie września i października. W poprzedniej edycji wzięło w niej udział ok. 1500 zawodników.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments