Najbliższy weekend będzie obfitował w atrakcje. Przede wszystkim trwa Carnaval Sztukmistrzów. Artyści z całego świata zapewnią nam dawkę dobrego humoru.

Carnaval Sztukmistrzów

Do 29 lipca Lublin zamieni się w miasto sztuki ulicznej i cyrkowych pokazów. Festiwalowi będzie towarzyszyć też Urban Highline Festival, który zawładnie przestrzenią powietrzną nad Starym Miastem.

Pokazy fontanny

Weekendowe pokazy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i zwiedzających. W piątek, sobotę i niedzielę odbędzie się pokaz spektaklu „Anioły lubelskie”. W sobotę zobaczymy jeszcze „Sen o mieście”, a w niedzielę prezentację „Historia Placu Litewskiego na wesoło”. Start o godz. 21.

Rowerem śladami Józefa Czechowicza

Masa Krytyczna śladami lubelskiego poety rusza w piątek o godz. 18 z placu Litewskim. Przejedziecie ulicami Śródmieścia, Starego Miasta, Miasteczka Akademickiego i Wieniawy. Prawdziwa wyprawa po miejscach związanych z Józefem Czechowiczem.

Mamma Mia: Here We Go Again

W Kinach zobaczymy premierowe pokazy kontynuacji filmowego hitu „Mamma Mia!”. Tym razem Sophie (Amanda Seyfried) spotyka się na greckiej wyspie Kalokairi z przyjaciółkami swojej matki Donny (Meryl Streep) – Rosie (Julie Walters) i Tanyą (Christine Baranski). Dziewczyna ogłasza im, że jest w ciąży, jednak obawia się, że samodzielnie nie uda jej się wychować dziecka. Poznajemy historię nastoletniej Donny, która została matką w młodym wieku, a równocześnie prowadziła grecką willę i śpiewała w girls bandzie.

Zaćmienie Księżyca

W piątek po godz. 21.30 warto spojrzeć w niebo. Szykuje się najdłuższe od stu lat całkowite zaćmienie Księżyca. Na naszych oczach zmieni się on w krwistoczerwony okrąg. Proponujemy kliszę fotograficzną albo maskę spawalniczą do oglądania zjawiska.

Zlot Miłośników Beatlesów

Dla fanów muzyki z lat 60 i 70. ubiegłego wieku polecamy Zlot Miłośników Beatlesów w Hotelu Victoria. W sobotę zaczynamy od godziny 16, a w niedzielę od 11. Na uczestników czekają: pokaz filmu „Magical Mistery Tour”, wykłady, rozmowy z dziennikarzami i koncerty.

Centralny Plac Zabaw

W sobotę i niedzielę od godz. 12 przy Centrum Kultury rusza Centralny Plac Zabaw. Na dzieci czekają warsztaty. Koncerty oraz dużo zabawy również z okazji Carnavalu Sztukmistrzów. Wszystko na świeżym powietrzu placu przed CK.

Festiwal Dwa Brzegi

W sobotę rusza filmowy Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Będą realizowane pokazy nagradzanych filmów oraz sztuk wizualnych. Od godz. 11 będziemy mogli obejrzeć najnowsze amerykańskie, francuskie i japońskie produkcje. Niedzielne pokazy o godz. 10 rozpocznie retrospektywa Tomasza Zygadły.

Kino Perła

Kino Perła zaserwuje nam seanse pod chmurką. W piątek koreański horror „Zombie Express”. Pasażerowie pociągu spróbują przetrwać wybuch epidemii, która zmienia ludzi w zombie. W sobotę polski dramat „Galerianki”, a w niedzielę francuska komedia „Mamy2mamy” o dwóch żywiołach – matce i córce, które mieszkają razem i do tego w tym samym czasie zachodzą w ciążę.

Kairos w kaplicy

W niedzielę o godz. 17 z okazji Festiwali Fresków w Kaplicy Trójcy Świętej wystąpi męski zespól wokalny KAIROS. Panowie zaprezentują tajemniczą muzykę kościołów Wschodu oraz wykonają liturgiczne i ludowe utwory Armenii, Gruzji i Grecji.

Most Kultury

Na Moście Kultury w niedzielę o godz. 20 czeka nas Salsoteka organizowana przez Studio Tańca Bonito. Miłośnicy salsowych rytmów będą mieli okazję na gorącą zabawę do późnych godzin wieczornych.

Festiwal Baniek Mydlanych

W niedzielę przed Atrium Felicity czeka nas świetna zabawa. Od godz. 13 w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Baniek Mydlanych będziemy mogli uczestniczyć w konkursach, grach i pokazach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments