Będą koncerty, giełda staroci i targi ślubne – to wszystko czeka na nas w nadchodzący weekend w Lublinie. Sprawdźcie na co warto się wybrać od piątku (28 stycznia) do niedzieli (30 stycznia) w naszym mieście.

Karnawałowa Masa Krytyczna

W piątek (28 stycznia) z placu Litewskiego wyruszą rowerzyści w ramach kolejnego przejazdu Lubelskiej Masy Krytycznej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.

Na Karnawałowej Masie Krytycznej rowerzyści będą się nie tylko dobrze bawić, bo w końcu od tego jest karnawał, ale też zobaczą jakie architektoniczne obiekty powstają w zakresie rowerowej infrastruktury w Lublinie.

W związku z tematem przewodnim styczniowej masy, organizatorzy proszą o przyjechanie w karnawałowej kreacji oraz o przyozdobienie rowerów. Muzykę disco z lat 80′, 90′ i 2000 + zapewni DJ Rado.

Wstęp wolny.

Jarmark na Lubartowskiej 77

W sobotę (29 stycznia) na Lubartowskiej 77 możecie wziąć udział w tradycyjnym jarmarku. Wystawcy będą oferować sezonowe przetwory, chleby, wędliny, a także rękodzieło. Początek o godzinie 9. Wstęp wolny.

Mecz LUK Lublin

W sobotę (29 stycznia) w Hali Globus siatkarze LUK Lublin zagrają z drużyną Pojekt Warszawa. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:45. Bilety możecie nabyć w cenie 40 zł (bilet normalny) i 30 zł (bilet ulgowy) w serwisie eventim.pl.

Wiosłowanie w Vivo! Lublin

W sobotę (29 stycznia), w ramach 30. Finału, do Lublina zawita ogólnopolska akcja bicia rekordu w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim. Każdy chętny będzie mógł dołączyć do zabawy w godzinach 9:00 – 19:00 w VIVO! Lublin. Sportową atmosferę podgrzeje fakt, że w wiosłowaniu wezmą udział znani lublinianie oraz zawodniczki i zawodnicy AZS UMCS Lublin.

Wstęp wolny.

Lubelska Giełda Staroci

W niedzielę (30 stycznia) na plac Zamkowy po raz pierwszy w tym roku zawitają kolekcjonerzy w ramach Lubelskiej Giełdy Staroci. Wydarzenie trwać będzie od godziny 7 do 14. W tych godzinach będzie można znaleźć liczne, wartościowe antyki. Wstęp wolny.

Targi Ślubne w CSK

W niedzielę (30 stycznia) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będzie można zapoznać się z ofertą ślubną i weselną w ramach Targów Ślubnych. Wystawcy czekać będą na was od godziny 11 do 16.

Targi Młodej Pary to spotkania z ekspertami, kompletna oferta wystawców, inspiracje i ciekawostki, a przede wszystkim cała branża ślubna w jednym miejscu. Połączone zostaną tradycyjne propozycje z usługami i ofertami czerpiącymi inspiracje z najnowszych światowych trendów, najlepszego designu oraz alternatywnych rozwiązań.

Wstęp wolny.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę (30 stycznia) w Lublinie po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczne wydarzenia tradycyjnie odbędą się między innymi w Centrum Kultury w Lublinie. Będą zarówno liczne koncerty, licytacje, występy artystyczne, a także strefa zabaw dla najmłodszych.

Szczegółowy program wydarzeń znajdziecie tutaj

Finał WOŚP w Hali Globus

Tegoroczne wydarzenia finałowe odbędą się nie tylko w Centrum Kultury w Lublinie, ale również przy Hali Globus, gdzie zobaczymy między innymi pokazy służb mundurowych. Start o godz. 14.

Sercem wydarzenia będzie duża scena, a na niej występy, koncerty i licytacje, m.in. przedmiotów przekazanych dla WOŚP przez drużyny występujące w obiektach MOSiR: MKS Lublin, LUK Lublin, Speedway Motor Lublin, z udziałem przedstawicieli tych klubów.

Będą także specjalne pokazy motoryzacyjne, pokazy karetek, specjalistycznych holowników ratownictwa drogowego i wozów strażackich. Nie zabraknie również kuchni polowej. A punktualnie o godz. 20:00 – symboliczne światełko do nieba.

Wstęp wolny.

Pub Sfera

W niedzielę (30 stycznia) w Pubie Sfera odbędzie się koncert zespołu noSFERAtu. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Cena biletów to ,,co łaska do puszki”.

Wraz z zespołem wystąpi gościnnie warszawski zespół ,,Bee’s Beat,, grający rockowe, autorskie przeboje. Początek o godzinie 19.

Morsowanie

W niedzielę (30 stycznia) przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim o godzinie 12 będzie można wziąć udział w kąpieli z lubelskimi morsami. Aby wejść do wody musisz mieć jedynie ręcznik, strój kąpielowy, rękawiczki i czapkę.

Icemania

Od piątku (28 stycznia) do niedzieli (30 stycznia) możecie wybrać się na lodowisko Icemania. Bilet normalny 60 minutowy (piątek) kupicie w cenie 14 zł, a weekendowy (sobota i niedziela) w cenie 18 zł.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa sanitarnego sprzedaż biletów na lodowisko w sezonie 2020/2021 jest prowadzona wyłącznie przez internet. Bilety można kupować na stronie icemania.lublin.eu.

Lodowisko przy ul. Radzyńskiej

Lodowisko przy ul. Radzyńskiej 5 w Lublinie czeka na miłośników jazdy na łyżwach. Lodowisko jest bezpłatne, ale warunkiem jazdy jest posiadanie własnych łyżew. Lodowisko czynne jest w piątki od godziny 16 do 20, jak i w weekendy od godziny 9 do 14. Wstęp bezpłatny.

Jarmark Tradycji na Szambelańskiej

Od piątku (28 stycznia) do niedzieli (30 stycznia) przed Trybunałem Koronnym w Lublinie będzie można nabyć ręcznie robioną biżuterię, świąteczne ciasta, a także miody i sery. To wszystko odbędzie się w ramach świątecznej edycji Jarmarku Tradycji. Wystawcy czekać na Was będą od godziny 10 do późnych godzin wieczornych.

Galeria Saska

To już ostatni weekend kiedy możemy zobaczyć wystawę Piotra Młodożeńca na Ogrodzeniu Ogrodu Saskiego w Lublinie. Wystawa prezentuje twórczość Piotra Młodożeńca – grafika, malarza, rysownika, projektanta, autor filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych.

W 1981 roku ukończył studia na wydziale grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Młodożeniec projektujac plakaty korzysta często z komputera, jest jednym z pierwszych artystów, który zaczął wykorzystywać to narzędzie w swojej twórczości.

Wystawa w Muzeum Narodowym

W Muzeum Narodowym w Lublinie możecie zwiedzić wystawę: „Z Wawelu do Lublina. Skarby z królewskiego dworu. Wystawa ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu et non solum”. Jest ona czynna w godzinach otwarcia Zamku. Bilety do nabycia w kasie przed wejściem do muzeum.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
TotalCBD
7 miesięcy temu

Super