W sobotę (29 stycznia) w ramach 30. Finału WOŚP, do galerii handlowej Vivo!Lublin zawita ogólnopolska akcja bicia rekordu w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim. Każdy chętny będzie mógł dołączyć do zabawy od godziny 9 do 19.

Wiosłowanie to dobra okazja, aby nie tylko sprawdzić swoją kondycję, ale i włączyć się w WOŚP. Do rywalizacji dołączy m.in. mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 z Tokio – Małgorzata Hołub-Kowalik, piłkarki ręczne MKS Perła Lublin, koszykarze AZS UMCS Start Lublin, członkowie drużyny futbolu amerykańskiego Tytani Lublin, a także futsaliści Luxiona AZS UMCS Lublin.

W wiosłowaniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy biorą udział mieszkańcy 9 miast: Poznania, Gdańska, Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Szczecina, Wrocławia, Krakowa i Lublina. Mierzą się ze sobą na ergometrach kajakowych i wioślarskich, próbując pobić poprzednio ustanowione rekordy. Pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej liczby osób, z których każda w przeciągu 10 godzin pokona dystans 500 metrów. W Lublinie chętni będą mogli podjąć wyzwanie w holu głównym VIVO! Lublin.

Dodatkowo, w wiosłowaniu weźmie udział między innymi piłkarze ręczni AZS UMCS Lublin, a także futsaliści Luxiona AZS UMCS Lublin. W poprzedniej edycji zmagań mieszkańcy Lublina przewiosłowali najkrótszy dystans spośród wszystkich miast biorących udział w zawodach, może więc w tym roku uda się to zmienić? Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił, zapewniając każdemu dobroczyńcy wyjątkowy imienny certyfikat.

Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na okulistykę dziecięcą.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments