Nadchodzący weekend zakończy sezon ferii w naszym województwie. Warto więc w najbliższe dni skorzystać z atrakcji, które przygotowały instytucje kulturalne w naszym mieście.

Wieczór autorski „Ku pokrzepieniu wątrób, trzustek, nerek i serc”

W piątek (24 stycznia) autorzy książki „Ku pokrzepieniu wątrób, trzustek, nerek i serc” prof. Zbigniew Pastuszak, dr Roman Asyngier, Kamila Belczyk-Panków i prof. Artur Popek pojawią się na otwartym spotkaniu promującym książkę. Odbędzie się ono o godz. 16 w sali widowiskowej Inkubatora Medialno-Artystycznego ACK UMCS Chatka Żaka przy ul. Radziszewskiego.

„Ku pokrzepieniu wątrób, trzustek, nerek i serc” – to wyjątkowa opowieść czworga bohaterów, którzy zmierzyli się z poważną chorobą. Ich życie zmieniło się po usłyszeniu diagnozy. Swoją książką, w której nie ma tematów tabu, chcą pomóc innym pacjentom i dać im nadzieję.

Turniej Lego Games

Do piątku (24 stycznia) możecie wziąć udział w Turnieju Lego Games. W galerii handlowej Lublin Plaza powstała bezpłatna strefa gier dla wszystkich chętnych. Dla najmłodszych również przygotowano atrakcje. Mogą skorzystać ze strefy Lego Duplo i Lego, by zbudować wymarzoną figurkę.

Strefa turniejowa będzie trwała do piątku (24 stycznia). Po każdym finale odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla wszystkich finalistów Konkursu.

Pomagam Australii

W sobotę (25 stycznia) w kawiarni Próba Cafe na Starym Mieście zostanie zorganizowany charytatywny event, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc płonącemu kontynentowi. Początek wydarzenia o godzinie 14.

Event pod hasłem Pomagam Australii organizowany jest w czterech miastach w Polsce. Ma on na celu na celu zebranie pieniędzy, które zostaną przekazane australijskiemu Czerwonemu Krzyżowi, którego wolontariusze i pracownicy działają na miejscu, udzielają potrzebnej pomocy i wsparcia: dbają o żywność, wodę i artykuły higieniczne.

Gospel Rain i Świdnik Gospel Choir

Kolędy i pastorałki zaśpiewa lubelski chór Świdnik Gospel Choir wraz z chórzystami Gospel Rain w niedzielę (26 stycznia) w kościele pw. Piotra Apostoła w Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 19.

American Tik Spot

W niedzielę (26 stycznia) w Centrum Rozrywki American Spot będziemy mogli spotkać znanych Tikokerów. Początek wydarzenia o godzinie 10. Do Lublina przyjadą: PLHarleyQuinn, Emouszyn, PsychoCouple, Tu_Vicia, Mateusz.Suchora, Patrycja Widera, Cesarz_Narcyz, Aganessy, Theofficialpiotr, Remcioszek i wielu innych.

Event rozpocznie się od wspólnych zdjęć i autografów. Dodatkowo będziecie mogli sobie zrobić z nimi zdjęcie na specjalnej ściance. Bilety możecie kupić w cenie 60 zł.

Wietrzenie szuflad, szafy i garażu

W niedzielę (26 stycznia) na Lubartowskiej 77 zorganizowany zostanie kiermasz charytatywny “Wietrzenie szuflad, szafy i garażu”. Cały dochód zostanie przeznaczony na budowę Centrum Formacji Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. W wydarzeniu możecie wziąć udział godziny 8 do 17. Rzeczy, którymi chcielibyście się wymienić musicie przynieść w sobotę (25 stycznia) na Lubartowską 77 w godzinach od 14 do 18.

Kino ABC i DFK

W sobotę (25 stycznia) w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów” o godz. 15.30 odbędzie się projekcja filmy „Tango”. Mario Suarez (Miguel Ángel Solá), utalentowany reżyser, został opuszczony przez żonę, Laurę (Cecilia Narova). By pokonać żal, rzuca się w wir realizacji filmu o tango. Pewnego wieczoru, kompletując obsadę, poznaje Elenę Flores (Mía Maestro), piękną młodą kobietę, która na nieszczęście okazuje się kochanką głównego sponsora filmu, Angela Larroca (Juan Luis Galiardo). Podczas zdjęć, Mario i Elena zakochują się w sobie bez pamięci. Odbywa się właśnie ważna próba sceny zbiorowej. W atmosferze stopniowo narastającego napięcia, jeden z ludzi Angela wolno toruje sobie pomiędzy tancerzami drogę do Eleny i wbija w jej pierś nóż.

Tego samego dnia o godz. 17.30 obejrzymy film „Oficer i szpieg”. Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa (Louis Garrel), francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Nowy szef wywiadu – Georges Picquart (Jean Dujardin) – wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu oficerowi zostały spreparowane.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments