Koncert z gwiazdami, wystawy i jarmarki – to nie wszystkie atrakcje, które nas czekają podczas nadchodzącego weekendu w Lublinie. Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (4 lutego) do niedzieli (6 lutego).

Na początku był mrok”

„Na początku był mrok” to tytuł wystawy Marka Andały, którą możemy zwiedzić w Centrum Spotkania Kultur od piątku (4 lutego) do niedzieli (6 lutego). Wstęp jest bezpłany.

Na wystawie artysta pokaże swoje prace z całego okresu twórczości, od abstrakcyjnych kolaży po ostatnie prace w technice pasteli olejnych, przedstawiających „zwykłe miejsca”. Prace zobaczymy na poziomie +1 w Cichych Kątach.

Wystawa Stanisława Koguciuka 

W piątek (4 lutego) o godzinie 18 w CSK możemy wziąć udział w wernisażu wystawy Stanisława Koguciuka pt. Malarz urzekający prostotą. Prace zobaczymy w Galerii 0. Wstęp wolny.

Stanisław Koguciuk to artysta, zwany Nikiforem z Pławanic, laureat wielu nagród i konkursów, członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych, jeden z najbardziej rozpoznawalnych malarzy ludowych Lubelszczyzny, namalował tysiące obrazów nawiązujących do tradycji kultury popularnej czy po prostu życia.

Artysta tworzył w pięciu cyklach: pejzaże, sceny rodzajowe z życia wsi, epizody obrzędowe i religijne oraz tzw. humory. Dzieła pochodzą z kolekcji prywatnej Państwa Beaty i Dariusza Mazurków.

Bezpłatne zwiedzanie skansenu

W piątek (4 lutego) mieszkańcy mogą zwiedzić Muzeum Wsi Lubelskiej bezpłatnie. Skansen będzie otwarty od godziny 9 do 15.

Znajdziemy w nim przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwalimy wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki.

Koncert gwiazd w Lublinie

W piątek (4 lutego) w Centrum Spotkania Kultur będziemy mogli wysłuchać piosenek między innymi Osieckiej, Młynarskiego, Przybory i Kofta. Utwory, zaśpiewają najlepsi polscy aktorzy. Początek wydarzenia o godzinie 19.

Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory w wykonaniu najzdolniejszych aktorów. Młode pokolenie aktorów reprezentować będą Marcin Januszkiewicz, Jakub Gąsowski i Katarzyna Dąbrowska. Swoje wyjątkowe interpretacje wykonają również Hanna Śleszyńska, Zbigniew Zamachowski i Joanna Trzepiecińska.

Bilety do nabycia na stornie CSK.

Wernisaż prac Grzegorza Pawlaka

W piątek (4 lutego) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie (ul. Braci Wieniawskich 5) będzie można wziąć udział w wernisażu fotografii Grzegorza Pawlaka. Wystawa odbędzie się pod hasłem “Kilka metrów od Lublina”. Wernisaż o godzinie 17.

Projekt „Kilka metrów od Lublina” powstał w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin i zakłada typologiczną serię fotografii przedstawiających drogi wjazdowe do Lublina. Drogi wjazdowe, obwodnice, te główne, boczne, polne to miejsca, które przykuwają uwagę na krótką chwilę, ekscytują, że jest się już u celu i równie szybko się o nich zapomina. Zachowanie to dotyczy obywateli miasta powracających do domu jak i turystów, którzy dotarli do celu podróży.

Miasto pokazane z perspektywy wjazdu (nie zawsze z panoramą w tle) pozwala widzowi spojrzeć na Lublin z miejsc pozornie mało atrakcyjnych ale zapowiadających różnorodność miejsca do którego wjeżdżamy.

Jarmark na Lubartowskiej 77

W sobotę (5 lutego) na Lubartowskiej 77 możecie wziąć udział w tradycyjnym jarmarku. Wystawcy będą oferować sezonowe przetwory, chleby, wędliny, a także rękodzieło. Początek o godzinie 9. Wstęp wolny.

Morsowanie

W niedzielę (6 lutego) przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim o godzinie 12 będzie można wziąć udział w kąpieli z lubelskimi morsami. Aby wejść do wody musisz mieć jedynie ręcznik, strój kąpielowy, rękawiczki i czapkę.

Icemania

Od piątku (4 lutego) do niedzieli (6 lutego) możecie wybrać się na lodowisko Icemania. Bilet normalny 60 minutowy (piątek) kupicie w cenie 14 zł, a weekendowy (sobota i niedziela) w cenie 18 zł.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa sanitarnego sprzedaż biletów na lodowisko w sezonie 2020/2021 jest prowadzona wyłącznie przez internet. Bilety można kupować na stronie icemania.lublin.eu.

Lodowisko przy ul. Radzyńskiej

Lodowisko przy ul. Radzyńskiej 5 w Lublinie czeka na miłośników jazdy na łyżwach. Lodowisko jest bezpłatne, ale warunkiem jazdy jest posiadanie własnych łyżew. Lodowisko czynne jest w piątki od godziny 16 do 20, jak i w weekendy od godziny 9 do 14. Wstęp bezpłatny.

Jarmark Tradycji na Szambelańskiej

Od piątku (4 lutego) do niedzieli (6 lutego) przed Trybunałem Koronnym w Lublinie będzie można nabyć ręcznie robioną biżuterię, ciasta, a także miody i sery. To wszystko odbędzie się w ramach edycji Jarmarku Tradycji. Wystawcy czekać na Was będą od godziny 10 do późnych godzin wieczornych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments