Piknik z psami, dzień sportu, koncerty – między innymi takie atrakcje czekają nas od piątku (23 września) do niedzieli (25 września) w Lublinie. Sprawdziliśmy na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Pokaz na fontannie

To już ostatni w tym roku weekend pokazów na placu Litewskim. Od piątku (23 września) do soboty (24 września) możemy zobaczyć pokazy multimedialne. Rozpoczynają się one o godzinie 21:00. Wstęp jest wolny.

Harmonogram

Piątek (23 września) – Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście
Sobota (24 września) – Czarcia Łapa, Symfonia Nauki

Miejski Dzień Sportu

Turnieje w piłkę nożną, koszykówkę oraz siatkówkę, czyli połączenie gry zespołowej z miłym spędzeniem czasu z przyjaciółmi – tak zapowiada się Miejski Dzień Sportu w sobotę (24 września). Do udziału w wydarzeniu zaprasza Młodzieżowa Rada Miasta Lublin we współpracy z Fundacją im. Tomasza Wójtowicza.

Miejski Dzień Sportu odbędzie się w godz. 11.00-18.00 w zespole obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego przy ul. Krasińskiego 7. Na wszystkich zawodników będą czekały certyfikaty uczestnictwa, a trzy najlepsze drużyny z każdej dyscypliny otrzymają dyplomy i nagrody.

Chatka Blues Festival

Od piątku (23 września) do soboty (24 września) trwać będzie 12. Chatka Blues Festival. Podobnie jak w latach ubiegłych do Lublina zawitają wyjątkowi artyści, prezentujący różne odcienie bluesa.

W tym roku bluesowe granie zainauguruje koncert legendy polskiego bluesa – Kasy Chorych. Koncert odbędzie się w piątek (23 września) w Centrum Handlowym VIVO! Lublin na tarasie widokowym. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii koncertowej, prezentująca występy artystów z poprzednich edycji Chatka Blues Festiwal.

Na drugi dzień imprezy możecie wybrać się do Chatki Żaka. Jako pierwszy na scenie wystąpi w formule akustycznej Arek Zawiliński – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Gwiazdą wieczoru i 12. edycji CHBF, będzie mieszkający w Los Angeles wokalista i gitarzysta Daryl Strodes, który uraczy nas doskonałą mieszanką Blues/R&B/Funk/Jazz.

Bilety będą dostępne w serwisie e.Bilet.pl.

Pokazy psów Cane Corso

W sobotę (24 września) oraz w niedzielę (25 września) w Radości w Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 możecie wziąć udział w IV Pikniku Cane Corso Italiano. Początek wydarzenia o godzinie 11:00.

Piknik dedykowany jest właścicielom, hodowcom i miłośnikom rasy Cane Corso Italiano. Dla osób, które dopiero planują zakup psa tej rasy impreza jest świetną okazją do podziwiania psów na żywo, wymiany poglądów i doświadczeń oraz zadania pytań hodowcom.

W programie imprezy znalazły się konkursy z nagrodami, wykłady, prelekcje, a także wspólne ognisko. Bilety na wydarzenie możecie nabyć na stronie www.piknikcanecorso.pl. Piknik w oba dni trwać będzie od godziny 11:00 do 16:00.

Wystawa w Wirydarzu

W Galerii Sztuki Wirydarz możecie zobaczyć wystawę Józefa Panfila pt. „Porta”. Ekspozycja składa się z najnowszych dzieł. Prace artysty znajdują się w zbiorach wielu galerii oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Maluje cykle obrazów: widoki z pracowni, portrety, martwe natury, pejzaże polskie i pejzaże śródziemnomorskie, architekturę i wnętrza świątyń.

Wystawa w skansenie

W przeszłość, do wiejskiej chaty, powiedzie nas nić. Utworzy ona wątek i osnowę, zaprowadzi do warsztatu tkackiego, z którego wychodziły perebory i pociągnie nas za sobą ku przyszłości – ku nowym technikom cyfrowym, odtwarzającym wiersz po wierszu moduły tradycyjnych wzorów zapisane kodem. Tę opowieść o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości snuć będzie dla nas artystka Monika Trypuz. Jej dwa autorskie projekty, będące efektem jej zainteresowań, spotkają się i stworzą wspólną całość – wystawę „Atencja / Rocznik Wsi”.

Wystawę możecie zwiedzić na I piętrze ratusza z Głuska, w przestrzeni wystawienniczej. Bilety do nabycia w kasie teatru lub w kiosku przed wejściem do muzeum w cenie 10 zł (bilet ulgowy) i 20 zł (bilet normalny).

Wykopki kartoflane

W niedzielę (25 września) w godz. 11.00-14.45 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się „Wykopki kartoflane”. Na muzealnym polu pomiędzy zagrodą z Urzędowa a zagrodą z Niemiec odbędą się pokazy kopania ziemniaków przy użyciu motyk i kopaczki konnej. Najmłodsi na stanowisku edukacyjnym dowiedzą się, w jaki sposób z kartofla można zrobić pieczątki.

Po zakończonych pracach polowych możecie udać się do wąwozu przy dworze z Żyrzyna, gdzie od 14 będzie czekało ognisko.

Bilety do nabycia w kasie teatru lub w kiosku przed wejściem do muzeum w cenie 10 zł (bilet ulgowy) i 20 zł (bilet normalny).

Lubelska Giełda Staroci

W niedzielę (25 września) od godziny 6 do 14 możecie wziąć udział w Lubelskiej Giełdzie Staroci. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Kolekcjonerzy będą na was czekać na placu Zamkowym i ul. Kowalskiej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments