Będą sportowe emocje, koncerty, jak i wystawy. To wszystko czeka na mieszkańców od piątku (22 października) do niedzieli (24 października). Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co zobaczyć w nadchodzący weekend.

Icemania

Trwa sezon na lubelskim lodowisku. Za bilet weekendowy zapłacicie 18 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny). Icemania jest czynna od godziny 12 do 21:15. Przerwy techniczne są zaplanowane od godziny 11:30 do 12:00, od 13:15 do 14:00, od 15:15 do 16:00, od 17:15 do 18:00 i od 19:15 do 20:00.

Gwiezdne wojny w CSK

Przez cały weekend, w Centrum Spotkania Kultur możecie zobaczyć kosmiczną wystawę z pojazdami i statkami ze świata „Gwiezdnych Wojen”. Kolekcja będzie liczyć ponad 30 eksponatów, własnoręcznie wykonanych modeli i postaci z Uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

W CSK możemy zobaczyć, między innymi gigantyczny Sokół Millennium, czterometrowy Nebulon, majestatyczny Star Destroyer, pustynną Barka Jabby, wahadłowiec Kylo Rena, czy maszyny kroczące AT-AT. Nie zabraknie okazji, by stanąć twarzą w twarz z mistrzem Yodą, handlarzem Watto, Droidem bojowym B1 oraz astromechem R5-D4. Bilety do nabycia w kasie CSK.

Noc Księgarni w Dosłownej

W piątek (22 października) o godzinie 20 w Dosłownej w Centrum Kultury w Lublinie możecie wziąć udział w Nocy Księgarni i Slamie Poetyckim. Slam poetycki to konkurs dla poetów amatorów, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość i oddać się w ręce najbardziej wymagającego jury – publiczności. To ona będzie wybierać zwycięzcę. Bitwę poprowadzą Karolina Nowakowska i Melania Sowa.

Spotkanie z Moniką Śliwińską 

W piątek (22 października) w kawiarni Między Słowami odbędzie się spotkanie z Moniką Śliwińską. Śliwińska to pisarka, dziennikarka, redaktorka strony o życiu i twórczości Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Jest również autorką książek związanych z Młodą Polską: “Muzy Młodej Polski. Życie i świat Marii, Zofii i Elizy Pareńskich” uhonorowanej Nagrodą Klio, “Wyspiański. Dopóki starczy życia” oraz “Panny z “Wesela” Siostry Mikołajczykówny i ich świat”, nominowanej do tegorocznej nagrody Nike. Początek o godzinie 19:30.

Kiermasz książek

W Warsztatach Kultury odbędzie się kiermasz książek. W ramach Nocy Księgarń wydawnictwo Warsztatów Kultury przygotowało specjalną promocję na książki wydane nakładem Warsztatów Kultury. W piątek (22 października) będziecie mogli nabyć książki z serii Wschodni Express (i nie tylko) w promocyjnej cenie obniżonej nawet o 40%. Książki są dostępne online w sklepie internetowym Warsztatów.

Forum Kultury Studenckiej

Do piątku (22 października) w Akademickim Centrum Kultury i Mediów trwać będzie Forum Kultury Studenckiej. W ten dzień możecie wziąć udział w koncercie podsumowującym wydarzenie, na którym wystąpi Orkiestra Utalentowanych Muzycznie Córek i Synów. Będą też panele dyskusyjne i gala podsumowująca.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Mecz lubelskich siatkarzy

W piątek (22 października) siatkarze LUK Lublin zagrają kolejne spotkanie w ramach Plus Ligi. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30 w Hali Globus. Nasi zawodnicy zmierzą się z drużyną GKS Katowice. Bilety możecie nabyć na stronie lkpslublin.pl.

Kino CSK

W piątek (22 października), w sobotę (23 października) i w niedzielę (24 października) w kinie CSK o godzinie 19 możemy zobaczyć film Furioza. Będą to premierowe pokazy. „Furioza” to bezkompromisowa historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała. To opowieść o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą stanąć po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem a przestępczym życiem zgodnym z określonymi zasadami. Bilety możecie nabyć w kasie CSK.

Organek w Domu Kultury

W sobotę (23 października) w Klubie Dom Kultury wystąpi Organek. Po dwóch platynowych wydawnictwach, płyta „Na razie stoję, na razie patrzę” to album długo wyczekiwany, przede wszystkim ze względu na jego różnorodność stylistyczną, ale też i ważkość treści na nim zawartych. Oprócz typowych dla Organka tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Wejście do klubu jest możliwe od godziny 19. Bilety możecie nabyć na stronie ticketos.pl.

Koncert Patrycji Markowskiej

W niedzielę (24 października) w Centrum Spotkania Kultur wystąpi Patrycja Markowska. Koncert rozpocznie się o godzinie 19 w sali operowej. Podczas akustycznej trasy koncertowej artystce towarzyszy zespół najlepszych muzyków. Bilety do nabycia na stronie kupbilecik.pl od 75 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments