Pierwszy weekend grudnia rozpoczynamy świątecznymi warsztatami, koncertami i spotkaniami ze Świętym Mikołajem. Zobaczcie, co będzie się działo w Lublinie.

Zimowanie

Od piątku do niedzieli (7-9 grudnia) Centrum Kultury proponuje zabawy i spotkania dla dzieci i młodzieży. Czeka między innymi Dziki Pokój z interaktywnymi wystawami, Karuzela Sztuki – Życio-opowieści, czyli wystawa, która pobudzi wszystkie zmysły, „Turlanki z Mamą i Tatą”, na których wspólnie poznacie naturalne ruchy ciała w najbliższym gronie. Zobaczcie również co proponuje Kino mikołajkowe w CK.

Gwiazdo świeć, kolędo leć

W piątek (7 grudnia) w godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowe widowisko świąteczne w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Usłyszymy koncert wprowadzający w świąteczny nastrój. Artyści wykonają tradycyjne kolędy i pastorałki oraz przebojowe kompozycje Włodzimierza Korcza.

Warsztaty Mikołajkowe

W piątek (7 grudnia) od godziny 10 Centrum Spotkania Kultur zaprasza na cykl warsztatów dla dzieci. Będzie okazja do stworzenia kreatywnych świątecznych dekoracji, muzycznej podróży z Mikołajem, gdzie dzieci poznają opowieści o tańcach i przyśpiewkach z różnych regionów. Będą też spotkania z muzykogrania, czyli zabawy z wykorzystaniem instrumentów i choreografii oraz mikołajkowe łapki, na których wspólnie z rodzicami będzie można wykonać ozdoby z masy solnej.

Profesorowie vs Studenci

Czyli charytatywny mecz świąteczny AZS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W piątkowy wieczór o godz. 19 rozegrany zostanie mecz siatkówki organizowany przez Organizację Młodych Medyków. Przeciw sobie zmierzą się pracownicy i studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jako bilety wstępu organizatorzy zbierają książeczki, zabawki i artykuły szkolne dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Jarmark Lubelski

W każdą sobotę do końca miesiąca przy ul. Lubartowskiej 77 będzie się odbywać jarmark z produktami eko. Możemy tam kupić tradycyjne pieczywo, ekologiczne warzywa i owoce, mąki i ziarna, domowej roboty przetwory. Nie zabraknie też naturalnych wędlin, rękodzieła oraz całej gamy produktów bezglutenowych. Jarmark rozpoczyna się o godz. 8.30.

Arabela w Andersenie

W sobotę (8 grudnia) o godzinie 17 odbędzie się premiera spektaklu „Arabela”. Przedstawienie zostało oparte na serialu sprzed 40 lat. Deski Teatru im. H. Ch. Andersena zmienią się w dwa równoległe światy. Inspirowana kultowym czechosłowackim serialem z lat 70. XX wieku adaptacja teatralna przenosi zdarzenia znane z serialu w realia obecnej rzeczywistości. Bohaterami staje się dwójka dzieci Jasiek i Marzenka, którzy chodzą do klasy IIIc.

Między nami, kobietami

W sobotę (8 grudnia) w kawiarni „Panie Przodem” odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet. Podczas podzielonego na trzy panele dyskusyjne spotkania uczestniczki poznają wiele inspirujących opowieści o planowaniu swojego życia. O swoich przeżyciach opowiedzą kobiety, które nie bały się zmian i przewróciły swoje życie do góry nogami. Pierwszy panel dyskusyjny rozpocznie się o godz. 9.30. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Warsztaty dla dzieci „Aniołkowo”

W sobotę (8 grudnia) od godziny 12 w CH Tarasy Zamkowe odbędą się świąteczne warsztaty dla dzieci prowadzone przez Stowarzyszenie Klanza. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Warsztaty odbędą się w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia.

Orszak Świętego Mikołaja

9 grudnia o godzinie 14 rozpocznie się wydarzenie, którego gwiazdą będzie prawdziwy Święty Mikołaj. Czeka nas przemarsz na Wzgórze Czwartek, bicie rekordu Guinnessa w ilości dzieci przebranych za Świętego Mikołaja i doroczne ważenie Świętego. Organizatorzy przygotowali też wspólne zabawy, koncerty i prezenty dla uczestników.

Pastorałki pod choinką, pod jemiołą

W niedzielę (9 grudnia) o godzinie 19 w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia odbędzie się świąteczny koncert pastorałek w wykonaniu Romualda Lipko wraz z gośćmi. Artystę usłyszymy w Parafii pw św. Mikołaja. W Ramach festiwalu Lipko zagra również 29 grudnia w Parafii pw Trójcy Świętej i 30 grudnia w Parafii pw Świętej Rodziny.

Mikołajkowi Młodzi Melomani

W niedzielę (9 grudnia) o godz. 12 Filharmonia Lubelska zaprasza na koncert dla dzieci „Księżniczka Muzalinda w królestwie św. Mikołaja”. Księżniczka opuszcza swoje królestwo i wybiera się w niezwykłą podróż do Laponii, by dowiedzieć się jak działa poczta Świętego Mikołaja. Bilety kosztują 20 zł.

IRA

W niedzielę, 9 grudnia, na scenie lubelskiego Centrum Spotkania Kultur usłyszymy koncert polskiego zespołu rockowego IRA, który już od 1988 roku znajduje się w czołówce zespołów rockowych w kraju. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Gwiazdy Na Jesień”. Ceny biletów zaczynają się od 80 zł.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments