Pogoda za oknem na pewno nie pokrzyżuje planów na wypad z rodziną, znajomymi czy solo na koncert, jarmark lub festiwal browarów rzemieślniczych. Zobaczcie, co można robić w weekend w Lublinie.

Europejski Festiwal Smaku

Trwa Europejski Festiwal Smaku. Od środy możemy uczestniczyć w rozstawionym na Starym Mieście Jarmarku Inspiracji, gdzie znajdziemy potrawy, dania i składniki z wielu regionów nie tylko Polski, ale i świata.

Również z okazji festiwalu w piątek (7 września) będziemy mogli zobaczyć pokazy gotowania, premierę nowego piwa czy wziąć udział w koncercie zespołu Lao Che o 20.15 na placu Po Farze. W sobotę w południe rozpocznie się XXVIII Ogólnopolski Turniej Nalewek w restauracji Old Pub, konkurs „Śniadanie po lubelsku” oraz cykl „Gwiazdy smakują lubelskie” na scenie placu Po Farze. O 19.30 rozpoczną się koncerty Katy Carr i Rapera Tadka. W niedzielę lubelskie święto miodu, pokaz mody pszczelarskiej oraz o godz. 20 koncert Mickiewicz – Stasiuk – Haydamaky.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Ostatniego dnia festiwalu o 14.30 zacznie się Akademia Kubusia Puchatka, czyli projekt Jemy Zdrowo. Warto zapoznać się ze szczegółowym programem imprezy.

Alvaro Soler na Arenie Lublin

W piątek na lubelskiej Arenie wystąpi Alvaro Soler i Alphaville. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Nie zabraknie wielkich hitów. Alphaville rozpocznie występy grajac „Big in Japan”, „Sounds Like a Melody” czy „Forever Young”, a Alvaro Soler zaprezentuje piosenki, które podbiły cały świat: „El mismo sol”, „Agosto”, „ Libre”, „La cintura” i wiele innych.

Festiwal Browarów Rzemieślniczych

Piątkowy wieczór na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur minie pod znakiem piwa. Festiwal Browarów Rzemieślniczych rozpocznie się o 17.30 i potrwa cały weekend. 50 rodzajów piw z 10 polskich i czeskich browarów przypasuje nawet najbardziej wymagającym podniebieniom. Na imprezie znajdziemy czeski Browar Tambor, Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy, Browar Clock, Browar Raduga i wiele innych.

Na miejscu czekają też dodatkowe atrakcje: foodtrucki, strefa chillout’u i przygotowane przez organizatorów konkursy.

Piątek godz. 17.30-22.00

Sobota godz. 12.00 – 22.00

Niedziela godz. 12.00 – 21.00

Festiwal „Otwarte Miasto”

W piątek o godz 17 rusza X Festiwal „Otwarte Miasto”. Artyści zaskoczą nas niecodziennymi i zmuszającymi do refleksji instalacjami na placu Rybnym, placu Zamkowym, Błoniach pod Zamkiem, placu Wolności czy przestrzeniach pomiędzy kamienicami na ulicy Rybnej. W niektórych miejscach już można podziwiać prace nad instalacjami. Ślady artystycznej twórczości znajdziemy już na kamienicy na ul. Grodzkiej 36A, Błoniach pod Zamkiem, ul. Rybnej i placu Łokietka. Nie można tego przegapić.

Koncerty na Moście Kultury

Piątkowa noc (7 września) na Moście Kultury minie pod znakiem popu, rocku i punku. Ostatni z serii wakacyjnych koncertów zagrają Einar, Chinaski i Marek Nalikowski. Start imprezy o godz. 22.

Weekend w skansenie

W Muzeum Wsi Lubelskiej w sobotę o godz. 12 możecie uczestniczyć w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w malowniczym plenerze przedwojennego miasteczka i dworu ziemiańskiego.

W niedzielę od godz. 10 skansen proponuje XX Lubelskie Święto Chleba. To świetna okazja do spotkania się z rzemieślnikami piekarstwa i cukiernictwa z Lubelszczyzny. O godz. 12 odbędzie się wydarzenie „Drzewo-Drewno- Kultura”, które ma upamiętniać odwieczny wysiłek natury. Głównym punktem programu będzie wystawienie sztuki „Saga o Józku Drzewieniu”. Dodatkowo swój warsztat pokaże rzeźbiarz ze wsi Siedliska, Adam Lipa.

Cyrkulacje 2018

W piątek, sobotę i niedzielę od godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur będzie trwać finał wydarzenia Cyrkulacje 2018, czyli Wchodnioeuropejskiego konkursu etiud nowocyrkowych. Na scenie zobaczymy artystów z Ukrainy, Polski, Czech i Słowacji, którzy zaprezentują swoje umiejętności akrobatyczne, żonglerskie i manipulację przedmiotami. Bilety wstępu kosztują 10-20 zł.

Pokazy fontanny

Niezmiennie na placu Litewskim zobaczycie też pokaz fontanny multimedialnej. W piątek o 21 „Anioły Lubelskie” i „Sen o mieście”, a w sobotę „Anioły Lubelskie” i „Historia placu Litewskiego na wesoło”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments