Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (13 października) do niedzieli (15 października).

Lubelski bieg w piżamach

W sobotę o godz. 10 w Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się Lubelski Bieg w Piżamach. Wszystkie środki zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przeznaczone na budowę pierwszego w Polsce ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci po i w trakcie choroby nowotworowej.

Piknik naukowy KUL

W sobotę w godz. 10-17 na placu Litewskim odbędzie się Piknik Naukowy KUL pn. Nauka jest cool. To okazja, by odkryć fascynujący świat nauki w przyjazny i interaktywny sposób. Czekają na Was: szalone pokazy naukowe, konkursy, wystawa Laboratorium Przyszłości, mobilne planetarium, roboty humanoidalne, łaziki marsjańskie i wiele innych. Wstęp wolny.

Festiwal roślin w Lublinie

W weekend warto się wybrać na Festiwal roślin w Lublinie. Jesienna edycja największego w Polsce targu roślin doniczkowych w atrakcyjnych cenach zawita ponownie do Lublina. Co na was czeka? Małe i duże rośliny oraz doniczki, wyselekcjonowane: ekonawozy, podłoża, środki ochrony roślin, literatura i akcesoria dla pasjonatów. W Targach Lublin w sobotę w godz. 8-20 oraz w niedzielę w godz. 10-18. Wstęp wolny.

Wernisaż w Galerii Art Brut

W piątek o godz. 17 w Galerii Art Brut w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się wernisaż wystawy rysunków Aleksandry Rogali pt. „Prostą kreską”.

Targi dziecięce

W piątek i sobotę w Lublinie odbędą się Targi Dziecięce. Podczas dwóch dni wydarzenia, odwiedzający sklep Baby Fant będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów, poznać nowości na rynku produktów dla dzieci i otrzymać mnóstwo cennych wskazówek przy kompletowaniu wyprawki dziecięcej. Targi Dziecięce w Lublinie to także niepowtarzalna okazja, by poznać bogatą ofertę akcesoriów przydatnych w opiece nad małym dzieckiem oraz zaczerpnąć inspiracje na aranżację wnętrz z najmodniejszymi i funkcjonalnymi meblami dla dzieci. Wydarzenie zaplanowano w nadchodzący piątek i sobotę przy ul. Lotniczej 3 w Lublinie.

Festiwal gier planszowych

CH Felicity zaprasza na Festiwal Gier Planszowych. 13 i 14 października każdy odwiedzający centrum handlowe będzie mógł bezpłatne zagrać w ulubione planszówki, a nawet dołączyć do rodzinnego turnieju i zawalczyć o świetne nagrody! Bezpłatna strefa zabawy przyciągnie zarówno najmłodszych, jak i starszych graczy. Przestrzeń do gry zlokalizowana przy sklepie Smyk, będzie otwarta w godzinach 9:00-21:00 w piątek i sobotę (13-14 października). Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH specjalnie na tą okazję, przygotowała ogromną kolekcję kultowych gier planszowych, które pokochali gracze na całym świecie.

Tajemniczy ogród w Andersenie

W najbliższy weekend (14 października o g. 16:00 i 15 października o g. 12:00) w Teatrze Andersena odbędą się ostatnie w tym półroczu spektakle dla indywidualnych widzów „Tajemniczego Ogrodu” na podstawie książki „Tajemniczy Ogród”. W klasycznej powieści Frances Hodgson Burnett odnajdziemy wiele problemów i obrazów, które trapią nas również dziś: lęk przed chorobą, żałobę i smutek, osamotnienie oraz izolację. Dzieci pozbawione obecności rodziców, zamknięte za grubymi murami, popadają w odrętwienie i wewnętrzne zlodowacenie.

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych

Szykujcie się na 7. edycję Lubelskich Targów Piw Rzemieślniczych, które odbędą się w piątek i sobotę w Targach Lublin. W trakcie dwóch dni trwania imprezy, będziecie mieli okazję rozsmakować się w różnorodnych stylach piwa, ich odmianach i aromatach, które zaprezentują wystawcy – fachowi miłośnicy piwa z polskich browarów rzemieślniczych. Oprócz nich będzie można spotkać producentów cydru i wina, a także sklepy i puby oferujące piwa craftowe zarówno z Polski jak i z zagranicy. W piątek możecie odwiedzić targi w godz. 16.00-24.00, a w sobotę od godziny 14 do północy. Bilet normalny w cenie 15 zł.

Sonosfera Lubelska

III edycja Sonosfery Lubelskiej to koncertowe nagranie kompozycji Marty Grzywacz, Sebastiana Maca i Marcina Sudzińskiego Performance muzyczny zostanie zarejestrowany w Kościele Akademickim KUL. Inspiracją wydawnictwa będzie twórczość Jerzego Nowosielskiego. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 20.00 w Kościele Akademickim KUL. Na koncert obowiązują bezpłatne zapisy, pod linkiem: https://tiny.pl/c1zxs

Chatka Blues Festiwal 2023

W sobotę w Chatce Żaka odbędzie się 13. edycja Chatka Blues Festival. Z pewnością będzie to będzie muzyczna gratka dla wielbicieli różnych odcieni bluesa.

Program:

Sobota, godz. 19:00 – Mała Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka

• Guitar Mark of Gospelblues (PL)

• Noah Wotherspoon Band (USA)

• Reggie King Sears (USA)

VIVO! Lublin Pełne winyli, płyt CD i kaset

W piątek i w sobotę w VIVO! Lublin odbędzie się kiermasz winyli, płyt CD oraz kaset. Zainteresowani będą mogli dostać płyt z różnych gatunków muzyki, zarówno polskiej jak i zagranicznej. Wydarzenie odbywa się na poziomie 0 galerii w godz. 9:00-21:00.

Lublin: Inteligenci

Inteligenci to komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie, która w lekki, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć? Spektakl do obejrzenia w CSK w niedziele o godz. 16:00. Bilety do kupienia na biletyna.pl

Big Stories | Racje czy relacje?

BIG STORIES to cykl spotkań, który składa się z trzech segmentów poświęconych kolejno RELACJOM, SUKCESOWI oraz DUCHOWOŚCI, podczas których człowiek ma szansę porozmawiać z drugim człowiekiem, skonfrontować swoje perspektywy i wyciągnąć z każdego wystąpienia coś dla siebie.

Termin: 13.10 i 14.10, Godzina: 18:30

Miejsce: Pałac Czartoryskich, Plac Litewski 2, Lublin. Wstęp wolny.

Program

Piątek, 13.10

18.30 | Asia Buczek | Mama na pełny etat. Jak być mamą zastępczą i nie zwariować? Asia opowie Wam o swoich doświadczeniach z prowadzenia domu zastępczego, o tym jak można zostać rodzicem zastępczym oraz dlaczego jest to piękne doświadczenie.

19:00 | Rob Folkenberg | Łańcuch pokoleń Rob opowie o wpływie relacji na rozwój duchowy i przekaz wartości przez pokolenia, ukazując ich nieocenioną rolę w historii ludzkości na przykładzie Abrahama, Izaaka i Jakuba. Dyskusja z publicznością

Sobota, 14.10

18.30 | Sylwester Choma | Najważniejsze relacje.

Sylwek opowie o szczególnym czasie narodzin córki Neli. To dla niego i dla jego rodziny niezwykle wyjątkowy moment, który jednocześnie niesie ze sobą liczne wyzwania rodzicielskie, które sprawiają, że ten okres nie jest łatwy.

19:00 Rob Folkenberg | Miłość nie szuka swego.

Rob opowie o dwóch aspektach postaci Jezusa: jako psychoterapeuty i Dobrego Samarytanina, analizując, jakie to ma znaczenie dla naszej zdolności do wykazywania miłości i troski w naszych własnych relacjach oraz jakie lekcje duchowe możemy wyciągnąć z tych biblijnych opisów. Dyskusja z publicznością

Filiżanka w futrze | wystawa

Przez cały weekend w Warsztatach Kultury przy ul. Grodzkiej 7 na parterze będzie możliwość obejrzenia wystawy kilkunastu prac graficznych Florentyny Nastaj zainspirowanych kluczowymi dziełami sztuki XX i XXI wieku wykorzystujących lub bazujących na zwyczajnych przedmiotach. „Filiżanka w futrze” to graficzny projekt edukacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych oparty na temacie „przedmiotu gotowego” w sztuce współczesnej. Wystawa dostępna w godz. 9:00-17:00.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments