Weekend w Lublinie upłynie pod znakiem pikników, festynów i sportowych emocji. Będzie też dobre kino pod chmurką i giełda płyt winylowych. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (10 czerwca) do niedzieli (12 czerwca).

Giełda Płyt Winylowych

W piątek (10 czerwca) i w sobotę (11 czerwca) w Vivo! Lublin obędzie się Giełda Płyt Winylowych, CD i Kaset Magnetofonowych. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski.

Na kiermaszu będzie można sprzedać swoje własne, przesłuchane już albumy, ale też zakupić trudno dostępne, unikatowe egzemplarze, pierwsze wydania kultowych wydawnictw czy popularnych singli oraz wybrane edycje specjalne. Pojawi się choćby wydany z okazji Record Store Day koncert Iggy Popa z Bostonu z 1986 roku, soundtrack nagrany przez Davida Byrne i Ryūichi Sakamoto do filmu The Last Emperor czy 4-płytowy box wydany z okazji 10-lecia debiutu Tame Impala.

Wstęp wolny.

Kino Perła

W piątek (10 czerwca) rusza sezon w plenerowym Kinie Perła, które znajduje się w Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 w Lublinie. W ten dzień zobaczymy film C’mon, C’mon z cyklu Make love, not war. W sobotę (11 czerwca) wyświetlony zostanie film Moje wspaniałe życie z cyklu A to Polska właśnie, a w niedzielę (12 czerwca) zobaczymy Palm Spring. Film pochodzi z cyklu Świat się śmieje. Pokazy rozpoczynają się o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Pokazy fontann

W piątek (10 czerwca) i w sobotę (11 czerwca) możemy zobaczyć pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Początek o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Harmonogram

Piątek (10 czerwca), godz. 21:00 – Wydarzenia kulturalne, Wieniawski IMPRO

Sobota (11 czerwca), godz. 21:00 – Symfonia nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego i Sen o Mieście

Budowlani Lublin

W sobotę (11 czerwca) na boisku przy ul. Krasińskiego 11 w Lublinie zostaną rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Rugby 7. W olimpijskiej odmianie sportu rywalizować będzie ponad 100 zawodników z całej Polski. Początek wydarzenia o godzinie 10:30. Wstęp wolny.

Festyn rodzinny na Poczekajce

W sobotę (11 czerwca) w Ogrodzie Klasztornym Braci Kapucynów przy Poczekajce w Lublinie odbędzie się XIV Festyn Rodzinny. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Festyn skierowany jest do wszystkich chętnych mieszkańców Lublina. Podczas wydarzenia zaplanowano liczne atrakcje dla dużych, jak i dla najmłodszych. Będą między innymi zabawy i konkursy, występy dzieci i młodzieży, dmuchany plac zabaw, Kinder Kraina, a także pokazy służb mundurowych. Będzie też można spróbować kuchni zakonnej.

O godzinie 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem “Czarne Lwy z Przedmieścia”. Zespół będzie grał muzykę na żywo i jest najbardziej wyczekiwaną atrakcją wydarzenia.

Wstęp na festyn jest wolny.

Koncert Chóru LGBT w Lublinie

W sobotę (11 czerwca) w Galerii Labirynt wystąpi Voces Gaudii. Jest to pierwszy w Polsce chór złożony z osób tylko LGBT+. Wydarzenie pod nazwą „Pełnym Głosem. Tęczowe historie” rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wstęp na koncert jest darmowy, jednak konieczna jest rezerwacja biletu na stronie www.voces.pl/pelnymglosem.

Tytani Lublin

W sobotę (11 czerwca) na stadionie lekkoatletycznym Tytani Lublin zagrają swój ostatni mecz w tym sezonie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00. Tym razem, lubelska drużyna futbolu amerykańskiego zmierzy się z Jaguars Kąty Wrocławskie.

Bilety na mecz możecie nabyć w cenie 10 zł przed wejściem na stadion. Dzieci do 13. roku życia wstęp mają bezpłatny.

Weekend z Florystyką

Przed nami czwarta edycja Weekendu z Florystyką. Wydarzenie odbędzie się w weekend (11-12 czerwca) na placu Teatralnym oraz w budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 8. Główną atrakcją będzie wystawa instalacji artystycznych opartych na materiale roślinnym, wykonanych przez słuchaczy i absolwentów kierunku florystyka, a także studentów Architektury Krajobrazu KUL. Weekend z Florystyką to także pokazy Mistrzów Florystyki, w trakcie których na oczach widzów powstaną niezwykłe florystyczne aranżacje.

Planowane są również warsztaty florystyczne dla amatorów działań kreatywnych oraz konkursy. Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego

W niedzielę (12 czerwca) Chatka Żaka zaprasza na 13. Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Bilety na seans są dostępne w kasie instytucji w cenie 12 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (bilet normalny). Początek o godzinie 18:00 na dużej sali widowiskowej.

Repertuar

12 czerwca, godz. 18:00 – Stracone Złudzenia, reż. Xavier Giannoli, Francja 2021 (149 min)

Niedzielny spacer z przewodnikiem

Ogród Botaniczny UMCS zaprasza do udziału w kolejnym spacerze z przewodnikiem pt. „Jak długo żyją rośliny?”. Spacer zaplanowany został na niedzielę (12 czerwca) na godzinę 11:00.

Przewodnik Michał Czernecki, będzie czekał na zwiedzających od godz. 10:45 przy wejściu do ogrodu (od ul. Willowej). Czas trwania spaceru to ok. 2 godziny. Koszt udziału w wydarzeniu równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 7 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych

W niedzielę (12 czerwca) na placu Litewskim w Lublinie odbędzie się kolejna edycja Festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj 

Jarmark koński

W niedzielę (12 czerwca) w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Jarmark koński. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 14:00. Impreza odbędzie się w przestrzeni między karczmą a kuźnią w sektorze Roztocze.

Wydarzeniu będzie towarzyszyła muzyka w wykonaniu kapeli. Bilety możecie nabyć w kasie skansenu i on-line w cenie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments