Koncerty, pikniki, pokazy i filmy pod gwiazdami – od piątku (8 lipca) do niedzieli (10 lipca) atrakcyjnych wydarzeń nie zabraknie. Sprawdziliśmy, co nas czeka w weekend w Lublinie.
Kino w Bramie
W weekend będziemy mogli zobaczyć różnorodne filmy w ramach tegorocznej edycji Kina w Bramie przy ul. Królewskiej w Lublinie. Seanse rozpoczynają się po zachodzie słońca, o godzinie 21:00.
Wstęp do kina jest wolny.
Repertuar
8 lipca (piątek) – Fatima (historyczny, 2020), 113 min
9 lipca (sobota) – Nędzarz i madam (biograficzny, 2021), 121 min
Kino Perła
Plenerowe Kino Perła już od 11 lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Filmy można w nim bowiem oglądać na leżakach pod gołym niebem. Pokazy rozpoczynają się około godziny 21:00, czyli tuż po zachodzie słońca.
Do kina wstęp jest bezpłatny.
Repertuar
Piątek (8 lipca) – Poufne lekcje perskiego, reż: Vadim Perelman, cykl: Make love, not war
Sobota (9 lipca) – Wilkołak, reż: Adrian Panek, cykl: A to Polska właśnie
Niedziela (10 lipca) – W co grają ludzie, reż: Jenni Toivoniemi, Cykl: Świat się śmieje
Inne Brzmienia
Od piątku (8 lipca) do niedzieli (10 lipca) na błoniach przed zamkiem trwać będzie kolejna edycja Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Tradycyjnie podczas wydarzenia Lublin będzie gościł licznych artystów. W trakcie festiwalu odbędą się koncerty, pokazy filmowe i wystawy.
Szczegółowy program znajdziecie tutaj
Atrakcje w Vivo! Lublin
Targ śniadaniowy, warsztaty robienia drinków bezalkoholowych i konkurs na najlepsze letnie wypieki, które oceni znana influencerka Ola Nowak. To tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na start VIVO! Summer Vibes. Imprezy zaplanowane zostały od piątku (8 lipca) do soboty (9 lipca).
Na wydarzenia wstęp jest wolny.
Szczegółowy program znajdziecie tutaj
Piknik „Integracje”
W sobotę (9 lipca) w parku Jana Pawła II na Czubach odbędzie się piknik rodzinny „Integracje”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00 i zakończy się około godziny 20:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Podczas wydarzenia będziecie mogli wziąć udział w warsztatach, pokazach, spektaklach i pobawić się na dmuchańcach.
Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne
Kilkanaście koncertów, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła, a także nauka tańca ludowego i parada zespołów – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników Międzynarodowym Spotkań Folklorystycznych. Rozpoczną się w sobotę (9 lipca) i potrwają do środy (13 lipca).
Podczas 5 dni festiwalu przed lubelską publicznością zaprezentują się Zespoły folklorystyczne z Węgier, Bułgarii, Rumunii oraz Ukrainy. Online obejrzymy zespoły z Chile, Boliwii i Meksyku. Lubelskie grupy reprezentować będą: Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz organizatorzy – Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.
Sceną główną MSF będzie Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko. Koncertom w Ogrodzie Saskim towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej i rzemieślniczej. Poza tym, na scenie na Rynku Starego Miasta, każdego wieczoru odbywać się będą koncerty kapel. Od 10 do 13 lipca na placu Litewskim zespoły prowadzić będą warsztaty tańców ludowych. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.
Na wydarzenia wstęp jest wolny.
Szczegółowy program znajdziecie tutaj
Monster Truck Show
Czy kiedykolwiek chciałeś poczuć się jak na planie hollywoodzkiego filmu akcji? Jeśli tak to teraz będzie ku temu okazja. W sobotę (9 lipca) i w niedzielę (10 lipca) na parkingu przed Targami Lublin będziemy mogli wziąć udział w Monster Truck Show. Początek wydarzenia o godzinie 20:00.
Bilety są do nabycia w kasach, bezpośrednio przed wydarzeniem. W oba dni pokazy rozpoczynają się o godzinie 20:00. Kasy będą czynne od godziny 18:00.
Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj
Wymiana roślin
W niedzielę (10 lipca) Dzielnicowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Czechów zaprasza na IX Lubelską Wymianę Roślin. Podczas wydarzenia będziecie mogli zaadoptować rośliny, a także wymienić się na atrakcyjne okazy. Początek wydarzenia o godzinie 10:00.
Podczas wymiany będzie można kupić, wymienić, ale też sprzedać roślinę. Organizatorzy zapraszają też twórców makram, kwietników i doniczek. To za ile będziecie sprzedawać roślinę jest waszą indywidualną sprawą.
Wymiana potrwa do godziny 15:00. Wstęp jest wolny.
Program
Godz. 10:00 – 15:00 – Wymiana roślin
Godz. 11:00 – Darmowy warsztat makramowych kwietników poprowadzi Ada
Godzina 12:00 – ,,Bigos” podłoże do naszych roślin (dochód ze sprzedaży trafia do puszki fundacji)
Godzina 13:00 – ,,Luźne gadki” czyli ukorzenianie roślin
Spacer w Ogrodzie Botanicznym
W niedzielę (10 lipca) Ogród Botaniczny UMCS zaprasza do udziału w kolejnym spacerze z przewodnikiem pt. „Nazwy róż i historie ich powstawania”. Początek wydarzenia o godz. 11:00.
Róża od wieków jest uosobieniem piękna i szlachetności. To nie tylko roślina o urodziwych kwiatach i często wyjątkowym zapachu, ale także intrygującej nazwie i historii. Nadawane nazwy zależą od pomysłowości i „potrzeby” autora, są zupełnie zwyczajne albo bardzo oryginalne i wyjątkowe.
Przewodnik, dr inż. Krystyna Rysiak będzie czekała od godz. 10:45 przy wejściu do Ogrodu (od ul. Willowej). Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00, czas trwania około 2 godz.
Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 7 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.