Weekend w Lublinie będzie obfitował w liczne atrakcje. Od piątku (6 maja) do niedzieli (8 maja) na mieszkańców będą czekały między innymi mecze piłkarskie, pokazy fontann, wystawy i piknik. Sprawdziliśmy na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Pokazy fontann

Wróciły pokazy na fontannie multimedialnej na placu Litewskim. Początek o godzinie 21. 6 maja zobaczymy pokazy: Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego oraz Anioły Lubelskie, natomiast 7 maja: Symfonia Nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego oraz Sen o Mieście.

Piknik siatkarski

W sobotę (7 maja) od godziny 13:00 na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka 36b) odbędzie się turniej siatkówki. Zawodnicy LUK Lublin zagrają ze swoimi kibicami. Dodatkowo będzie można wziąć udział w pikniku.

Piknik z siatkówką odbywać się będzie na terenie boisk do siatkówki plażowej. Zapisy do gry będą przyjmowane w dzień imprezy od godziny 12:30. Dodatkowo będzie to okazja do tego, żeby zgarnąć autograf, zrobić sobie zdjęcie z zespołem czy odbyć trening z zawodnikami.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Budowlani Lublin

W sobotę (7 maja) o godzinie 13:00 EDACH Budowlani Lublin zmierzą się z drużyną Juvenia Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku przy ul. Krasińskiego 11 w Lublinie. Bilety można nabyć przed wejściem na stadion w cenie 10 zł (bilet normalny) i 5 zł (bilet ulgowy).

Mecz Tytanów Lublin

W sobotę (7 maja) Tytani Lublin zainaugurują w Lublinie sezon 2022 futbolu amerykańskiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Przeciwnikiem lubelskiej drużyny będzie Wieliczka Dragons.

Bilety do nabycia w cenie 10 zł przed wejściem na stadion. Dzieci do 13 roku życia wchodzą za darmo.

Przekazanie koziołka

W sobotę (7 maja) przed Bramą Krakowską o godzinie 12:00 zostanie przekazany kolejny koziołek lubelski. Rzeźba zostanie oficjalnie odsłonięta i będzie przedstawiać koziołka, który w ręce trzyma poziomicę i klucz.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Gospel dla Ukrainy

W sobotę (7 maja) w Akademickim Centrum Kultury i Mediów „Chatka Żaka” wystąpi Abraham Diomande i Chór Gospeople. Koncert odbędzie się pod szyldem „Gospel dla Ukrainy”. Początek wydarzenia o godzinie 20:00.

Artyści zaproszeni do udziału w koncercie występują charytatywnie. Podczas wydarzenia każdy z uczestników ma możliwość ufundowania posiłku dla ukraińskiego uchodźcy.

Wstęp wolny.

Spektakl „Zły” (Scena w Budowie)

W sobotę (7 maja) o godzinie 19 w CSK zobaczymy spektakl „Zły” w reżyserii Piotr Ratajczak. Spektakl przedstawi Teatr Polski Bielsko-Biała i będzie to sceniczna adaptacja kultowej powieści. Bilety są do nabycia w cenie 50 zł,, 40 zł. i 30 zł. w kasie CSK i na stronie internetowej instytucji.

Wystawa „#Dorman2022”

Od piątku (6 maja) do niedzieli (8 maja) możecie zwiedzić wystawę „#Dorman2022”. Jest ona dostępna w Galerii Wystaw Czasowych na poziomie 1 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Na wystawie zobaczyć możemy wiele obiektów, będących interpretacją, parafrazą lub cytatem bezpośrednio wziętym z życia Dormana oraz jego twórczości. Bilety możecie kupić w cenie 8 zł (bilet normalny) i 6 zł (bilet ulgowy) w kasie CSK i na stronie internetowej.

Kino CSK

W ten weekend nie zabraknie również pokazów filmowych. W piątek (6 maja) o godzinie 18:00 możecie zobaczyć film „Oni” w reżyserii Paolo Sorrentino. Dzień później, czyli w sobotę (7 maja) o godzinie 18:00 zobaczycie „The Square” w reż. Ruben Östlund.

Natomiast w niedzielę (8 maja) będziecie mogli zobaczyć “Mistrza” w reżyserii Paul Thomas Anderson. Film rozpocznie się o godzinie 16:00. Tego samego dnia o godzinie 19:00 zostanie wyświetlony “Dom, który zbudował Jack” w reżyserii Lars von Trier.

Wstęp wolny.

Vivo! Lublin

W piątek (6 maja) i w sobotę (7 maja) możecie zwiedzić wystawę przyrodniczą w galerii Vivo! Lublin. Jest ona umieszczona w Project Art Gallery, który został zamieniony w Galerię Fotografii Przyrodniczej. Przez dwa miesiące gościć tu będą wystawy zwracające uwagę na istotną rolę środowiska naturalnego oraz na promowanie idei jego ochrony. Organizatorem akcji jest Okręg Lubelski Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Wstęp wolny.

Ogród Botaniczny

W niedzielę (8 maja) o godz. 11:00 możecie wziąć udział w spacerze z przewodnikiem. Tematem przewodnim będą „Rośliny o kwiatach pozornych i niepozornych”. Podczas spaceru organizatorzy spróbują przybliżyć co – z botanicznego punktu widzenia – jest kwiatem, a co nim nie jest. Zwrócą także szczególną uwagę na małe kwiaty, z wyglądu niepozorne, a jednak tak ważne dla życia rośliny.

Przewodnik Anna Cwener będzie czekała na uczestników od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Nie ma żadnych limitów ani zapisów. Czas trwania spaceru to około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 7 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments