Będzie można zatańczyć pod gołym niebem, obejrzeć filmy w plenerowych kinach, wysłuchać koncertów oraz zobaczyć widowiska i wystawy – tak będzie wyglądać najbliższy weekend w Lublinie. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć.

Legenda o Czarciej Łapie

W sobotę (18 lipca) o godz. 17 na placu Litewskim Poławiacze Pereł przypomną mieszkańcom Lublina Legendę o Czarciej Łapie. Poławiacze Pereł w składzie Przemysław Buksiński, Łukasz Szymanek, Michał Łysiak, Marcin Wąsowski, Mirek Urban i Remigiusz Jankowski są pomysłodawcami spektaklu, w którym pokusili się o interpretację jednej z najsłynniejszych lubelskich legend – Legendy o Czarciej Łapie i Sądzie Diabelskim. Historia choć poważna, w ich wykonaniu będzie zabawna i przygotowana nie tylko dla dorosłych, ale i tych najmłodszych uczestników. Oprócz lubelskiej grupy na scenie zobaczymy młodych aktorów związanych z Teatrem ITP i Akademią Teatralną Jerzego Turowicza.

Miodobranie na dachu 

4 ule i niemal 200 tysięcy pracowitych pszczół rasy Bukfast tworzą Pasiekę na dachu VIVO! Lublin. W piątek (17 lipca) o godz. 12 odbędzie się pierwsze w tym roku miodobranie. Transmisja online z tego wydarzenia będzie dostępna na oficjalnym profilu VIVO! Lublin na Facebooku.

Wernisaż wystawy w Galerii Labirynt 

W piątek (18 lipca) o godzinie 18 w Galerii Labirynt będziemy mogli wziąć udział w wernisażu wystawy “Tam gdzie teraz”. To już piąta wystawa prezentująca prace powstałe w trakcie pobytu w Polsce wybranych stypendystów i stypendystek programu Gaude Polonia. W tegorocznej odsłonie wzięli udział zarówno znani twórcy i twórczynie, którzy pomimo młodego wieku brali/ły już udział w ważnych międzynarodowych wydarzeniach artystycznych, jak również niedawni absolwenci i absolwentki szkół artystycznych.

Koncert Moniki Kowalczyk 

W piątek (17 lipca) o godzinie 20 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie wystąpi Monika Kowalczyk z zespołem. Monika Kowalczyk jest młodą wokalistką pochodzącą z Lublina, która znana jest z występów między innymi z Łukaszem Jemiołą.

Koncert Grażyny Łobaszewskiej

W piątek (17 lipca) w restauracji Za Kulisami odbędzie się koncert urodzinowy Grażyny Łobaszewskiej. Początek o godzinie 20. Podczas koncertu artystka wykona utwory z repertuaru Czesława Niemena. Bilety możecie nabyć w cenie 85 i 80 zł (do kupienia w restauracji).

Koncert Cuatro Manos w Radiu Lublinie

W piątek (17 lipca) o godzinie 19 w Radiu Lublin odbędzie się koncert zespołu Cuatro Manos. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności, a bezpłatne wejściówki możecie zdobyć na antenie Radia. Utwory, jakie możemy usłyszeć w repertuarze Cuatro Manos to gypsy jazz, swing, dynamiczne rumby oraz nostalgiczne mussette.

Kino Samochodowe w Lublinie

Czekają nas również kolejne samochodowe seanse przed Targami Lublin. Seanse startują o godz.21.30, ale na teren kina można wjechać już od 20.J

Repertuar

17 lipca (piątek) start seansu: 21:30 “Dziewczyna z pociągu”
18 lipca (sobota) start seansu: 21:30 “Piła: Dziedzictwo”

Bilety w cenie od 30 zł.

Żużlowe emocje w Paragrafie

W piątek (17 lipca) od godziny 20 możecie wziąć udział w żużlowej strefie kibica w Paragraf 14. Tym razem na drodze Koziołków stanie GKM Grudziądz. Lubelski zespół nie zamierza zatrzymywać się na trzecim miejscu w tabeli i będzie próbował walczyć o wyższą pozycję. Wstęp wolny.

Kino Perła

W weekend w Kinie Perła zobaczymy filmy z 3 różnych cyklów. Początek o godzinie 21. Wstęp bezpłatny.

Repertuar:

Piątek (17 lipca): Służąca (Cykl: Sex & Drugs & Rock’n’roll)

Sobota (18 lipca): Pokot (Cykl: A to Polska właśnie!)

Niedziela (19 lipca): Status. Singiel (Cykl: Świat się śmieje)

Kino w Bramie

W Kinie w Bramie znajdującym się przy ul. Królewskiej filmy rozpoczną się o godzinie 21. Wstęp na nie jest bezpłatny.

Repertuar:

Piątek (17 lipca): Fredek uszczęśliwia świat (komedia, 73 min.)

Sobota (18 lipca): Chata (dramat, 132 min.)

Wystawa w CSK

W Galerii Wystaw Czasowych na poziomie -1 możecie zobaczyć wyjątkową wystawę „Archiwum Pamięci”, która prezentuje dokonania trzech wybitnych artystów, łącząc różne dziedziny sztuki, takie jak rysunek, grafika, malarstwo oraz rzeźba, w jedną niezwykle interesującą wystawę. Bilety na wystawę są dostępne w kasie CSK w cenie 8 zł (normalny) oraz 4 zł (ulgowy). Prace możecie oglądać od godziny 12 do 18 przez cały weekend.

Brain Damage Gallery

W tym miejscu możecie zobaczyć ciekawą wystawę. „We’re Open” to wystawa podczas której widzowie mają możliwość zobaczyć kilkadziesiąt prac różnych artystów reprezentujących odmienne style i podejścia artystyczne. Wśród zaproszonych znaleźli się: Ben Eine, Bezt, Blade King Of Graffiti, Bruce Davidson, Chazme, czy Zbiok Czajkowski. Wystawa czynna jest w piątek i sobotę od godziny 12 do 17.

Atrakcje w Ogrodzie Saskim

Wydarzenia z Mostu Kultury zostały przeniesione do Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego.

Program

Warsztaty

Otwarte warsztaty szachowe: 17 lipca (piątek), godz. 16:00

Warsztaty Karuzeli Sztuki: 18 lipca (sobota), godz. 11:00

PrzesadzaMY!: 19 lipca (niedziela), godz. 11:00

Koncerty i potańcówki

17 lipca, godz. 20:00 – Marie i Kokavice

18 lipca, godz. 20:00 – Orkiestra Stylowa – potańcówka

Wystawa pasteli

Rozdroża Koloru to nowa wystawa w Galerii Sztuki „Wirydarz”, na której zobaczymy najnowsze pastele inspirowane pobytem we Francji Stasysa Eidrigeviciusa. Wystawiał w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. Teraz przyszedł czas na Lublin. Wystawa zostanie z nami do 7 września. Wstęp wolny.

Jesteśmy Ludźmi”

„Jesteśmy ludźmi” to tytuł wystawy w Galerii Labirynt, na której możemy zobaczyć instalacje, obiekty, grafiki, a także fotografie przygotowane przez osoby z lubelskiego środowiska LGBT. Wystawę możecie zwiedzić w godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.

Relaks na tarasie

W Vivo! Lublin ponownie został otworzony taras widokowy znajdujący się na dachu centrum handlowego. Do Waszej dyspozycji jest strefa wypoczynkowa, ławki, plac zabaw dla dzieci oraz zewnętrzna siłownia, a także ścieżki z roślinnością na górnym poziomie.

Wystawa klocków Lego

W Skende Shopping Lublin można oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Na wystawie zaprezentowane są figurki w skali 1:1, które przedstawiają znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet ma 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków. Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Bilety możecie nabyć w kasie przed wejściem na wystawę.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Spotkanie z historią

Warto zwiedzić Muzeum Historii Miasta Lublina, które znajduje się w Bramie Krakowskiej. Znajdziecie w nim wyjątkowe muzealne eksponaty związane z historią naszego miasta. Na tych, którzy wejdą na najwyższą kondygnację muzeum czeka niespodzianka – widok na przepiękną panoramę Lublina.

Bilety do Muzeum możecie nabyć w kasie przed wejściem w cenie 5,50 zł (bilet normalny) oraz 4,50 (bilet ulgowy). Wystawę możecie zwiedzić od 9 do 17 od piątku do niedzieli.

Atrakcje nad zalewem

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

Spacery w skansenie

Warto wybrać się na spacer do lubelskiego skansenu, gdzie jest możliwość zwiedzania indywidualnego. Wejście do Muzeum Wsi Lubelskiej jest możliwe przez budynek recepcji od al. Warszawskiej, natomiast wyjście bramą za muzealnym miasteczkiem na ul. Agronomiczną. Muzeum czynne jest w godzinach od 9 do 17.

Bilety wstępu otrzymacie w cenie 12 zł (normalny), 6 zł (ulgowy), 30 zł (rodzinny za okazaniem: „Karty Dużej Rodziny”, „Regionalnej Karty Dużej Rodziny” lub karty „Rodzina 3+”). Dzieci do lat 7 wstęp wolny.

A w regionie…

Puławska Giełda Staroci

W niedzielę (19 lipca) w Puławach odbędzie się kolejna Giełda Staroci. Wydarzenie odbywa się w każdą trzecią niedzielę miesiąca i gości na targowisku miejskim obok Tesco i Leroy Merlina. Początek giełdy o godzinie 7. Wydarzenie potrwa do godziny 15. Każdy chętny będzie mógł nabyć stare monety, krzesła, płyty, meble, a także porcelanę i szklane figurki.

Jan Kondrak w Nałęczowie

W sobotę (18 lipca) w kawiarni „Lipowa 43” w Nałęczowie wystąpi Jan Kondrak. Kondrak znany jest ze swoich występów z Lubelską Federacją Bardów. Artysta podczas koncertu wykona utwory zarówno Cohena, jak i Stinga oraz Dassina. Początek wydarzenia o godzinie 19:30. Bilety w cenie 25 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments