Planowanie weekendu to chyba najprzyjemniejsza chwila. Specjalnie dla Was zebraliśmy wszystkie lubelskie wydarzenia weekendu, na które warto się wybrać. Pogoda sprzyja, więc nie siedźcie w domach.

Anioły lubelskie. Nowy pokaz fontanny

Fot. Centrum Kultury w Lublinie

W piątek na placu Litewskim czeka nas premierowy pokaz fontanny multimedialnej „Anioły lubelskie”. Prezentacja nawiązuje do 600-letniej rocznicy namalowania fresków w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Start o godzinie 21.30.

Kino Perła

Seanse pod chmurką zapewni Kino Perła. W piątek na ekranie zobaczymy dramat „Głusza”, który opowiada o tym, jak odnaleźć się w świecie, gdzie nie ma prądu. Na sobotę zaplanowany został film „Zaklęte rewiry” – polski dramat obyczajowy z 1975 roku o tym, jak ze zwykłego pomywacza wspinać się po szczeblach kariery. Komediowa niedziela z filmem „Za jakie grzechy, dobry Boże” zaserwuje dawkę francuskiego humoru, w której bohaterowie muszą się zmierzyć z trzema odmiennymi religiami swoich zięciów. Wkrótce do rodziny dołączy też katolik.

Most Kultury

Przez trzy weekendowe dni: piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 17 odbędzie się „Summer Yoga Session”, czyli bezpłatne zajęcia jogi, które obudzą nasze zaspane mięśnie.

W piątek o godz. 17 „Dźwięki z korzenia”, czyli warsztaty Didgeridoo, gry na tradycyjnym australijskim instrumencie wydającym z siebie charakterystyczny wibrujący dźwięk.

O godz. 20 koncert electro-popowej grupy muzycznej „PARA”, a o 22 afterparty po koncercie: Dj Einar i Chinaski zaserwują solidną dawkę nu disco, deep house i indie dance.

Sobota od godz. 16 to Most Gier Planszowych. Most kultury przeniesie was w świat gier logicznych. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. O godz. 20 „Standard Brass Band”, czyli koncert i potańcówka z udziałem lubelskiej orkiestry.

Koncert „Siła Kobiet”

Fot. Piotr Porębski

Na placu Zamkowym w sobotę o godz. 19 spotkamy niezwykłe polskie piosenkarki. Na koncercie „Siła Kobiet” wystąpi Kayah, Katarzyna Nosowska, Brodka i Paulina Przybysz. Będzie to finał cyklu plenerowych pikników „Drogi Wolności”.

NightSkating Lublin

Dla fanów rolkowego szaleństwa wystartuje w sobotę o 20 4. edycja „NightSkating Lublin”. Rolkarze będą mieli niepowtarzalną możliwość przejazdu 21-kilometrową trasą ulicami Lublina. Organizatorzy przewidują również warsztaty z hamowania od godziny 18.30. Zbiórka na odkrytym parkingu przy CH E. Leclerc na Zana 19.

Żniwowanie w skansenie

Fot. Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej zaserwuje wam podróż na pola dawnej Lubelszczyzny. Na „Żniwowaniu w skansenie” w niedzielę od godziny 11 będziecie mogli spróbować swoich sił w tradycyjnym koszeniu zboża kosą, robieniu powróseł i podbieraniu zboża.

Spacer historyczny

W niedzielę o 17 polecamy spacer po lubelskim Starym Mieście. „Lublin roku 1918” przeniesie was 100 lat wstecz, kiedy Polska odzyskała niepodległość. Zobaczycie, jak żyli i czym się zajmowali zwykli lubelscy mieszkańcy. Spotkanie z przewodnikiem na placu Łokietka.

Koncert w Muzeum

22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej odbędzie się wyjątkowy koncert. Wystąpią: Szymon Krzemień – wiolonczela, Grzegorz Siedlaczek – klawesyn. Szymon Krzemień jest związany z Radomska Orkiestrą Kameralną. Jest nauczycielem w szkole muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie oraz prowadzący grupy wiolonczel w lubelskiej filharmonii. Grzegorz Siedlaczek skończył pianistyczne studia w Akademii Muzycznej im. Chopina w Warszawie. Po ich ukończeniu pracował jako pianista kameralista poza granicami kraju. Po powrocie zajął się pracą korepetytorską w lubelskim Teatrze Muzycznym oraz pedagogiczną w szkołach.

Roztańczony Lubelski

Miłośnicy wszystkich rytmów latino będą mogli w niedzielę spotkać się na placu Po Farze na wspólne tańczenie. Od godziny 17 instruktorzy z Cafe Mi Musica będą serwować gorącą muzykę i porady dotyczące kroków. „Roztańczony Lubelski z Cafe Mi Musica” zabierze was w taneczną podróż w najpiękniejsze miejsca Lublina.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments