Tańce, warsztaty, mecze i dobre kino – najbliższy weekend w naszym mieście nie zabraknie atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych.  Jak co tydzień, przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych imprez.

Potańcówka w skansenie

W niedzielę (25 sierpnia) Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na potańcówkę rodem z lat międzywojennych. Podczas tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem będzie można posłuchać przedwojennych piosenek i pouczyć się zapomnianych tańców, takich jak fokstrot czy polka. Chętni będą mieli szansę zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotoramce. Czas umili występ kapeli Hańszczanie, Kapeli spod Lublina. Będą też warsztaty taneczne i kącik zabaw dla dzieci. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19. Bilety w cenie: 6-12 zł.

Spacery z przewodnikiem

W sobotę (24 sierpnia) od godz. 11, a w niedzielę od godz. 12, będziemy mieli okazję poznać lubelskie Stare Miasto. Na spacer  zabierze Was przewodnik PTTK. Tematem przewodnim spotkania będą Tajemnice i legendy Starego Miasta. Bilety ulgowe kosztują 10 zł, a normalne 15 zł. Spotkanie rozpocznie się w kamienicy Rynek 8.

Miodobranie na dachu

Dwieście tysięcy pszczół rasy Bukfast w czterech ulach pracowało na dachu galerii handlowej Vivo! Lublin na kilkadziesiąt litrów miodu, który zostanie zebrany przez profesjonalnych pszczelarzy w sobotę (24 sierpnia). To wszystko w ramach wielkiego miodobrania, które rozpocznie się o godzinie 12. Podczas wydarzenia poza zbiorem miodu poznamy proces jego produkcji oraz wysłuchamy ekologicznych ciekawostek. To również lekcja ekologii dla najmłodszych, którzy będą mogli zobaczyć na własne oczy jak wyglądają zbiory tego złotego specjału.

Tytani znowu w akcji

W sobotę (24 sierpnia) na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie, drużyna footballu amerykańskiego Tytani Lublin zmierzy się z Przemyśl Bears. Początek meczu o godzinie 15.30. Tradycyjnie przed spotkaniem wystąpi drużyna cheerleaderek – Perełki Tytanów, które zaprezentują układy taneczne. Podczas wydarzenia na najmłodszych czekają również animacje i zabawy edukacyjne.

Tańce i warsztaty na moście

Cotygodniowe atrakcje czekają Was również na Moście Kultury. W piątek (23 sierpnia) o godz. 16 organizatorzy zapraszają na otwarte warsztaty szachowe, o godz. 17 na fotografię komórkową, a o godz. 20 na koncert Ted Nemeth. W sobotę o godz. 11 odbędą się warsztaty: Akwarelki i Camera Obscura, o godz. 11.30 warsztaty kulinarne, o godz. 16 spotkanie pszczelarskie, a o godz. 20 wystąpią Czarne Lwy z Przedmieścia. W niedzielę o godz. 16 możemy wybrać się na warsztaty pszczelarskie, a o godz. 20 wybrać na salsotekę.

Pokazy fontanny

Pokazy fontanny multimedialnej na placu Litewskim cieszą się dużym zainteresowaniem. W piątek (23 sierpnia) zobaczymy spektakl Unia Narodów oraz pokaz Historia Placu Litewskiego na Wesoło, a w sobotę (24 sierpnia) Unię Narodów i Wydarzenia Kulturalne.

Kino pod chmurką

W najbliższy weekend pogoda ma sprzyjać wieczornym seansom kinowym pod gołym niebem. Wybierzcie się do Browaru Perła, gdzie przez wakacje działa Kino Perła. W piątek (23 sierpnia) obejrzymy film „Dogman” o Marcello, psim fryzjerze, dobrym ojcu i okazjonalnym handlarzu kokainą. W sobotę zostanie wyemitowany wywiad „Młynarsi. Piosenka finałowa”, a w niedzielę obejrzymy „Green Book” o drobnym cwaniaczku z Bronksu, który zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka.

Warsztaty kulinarne z gwiazdami

W najbliższy weekend (24-25 sierpnia) w Skende Lublin pokazy kulinarne poprowadzą Mateusz Gessler i Damian Kordas. A wszystko w ramach wydarzenia: Gotujemy się na warsztaty! W programie znalazły się pokazy gotowania przez znanych gości, a także spotkania z fanami, zdjęcia i autografy.

Program warsztatów 

A w regionie…

Święto piwa

W weekend (23-25 sierpnia) Krasnystaw stanie się stolicą piwa za sprawą kolejnej już edycji Chmielaków Krasnostawskich. Browary polskie i zagraniczne, w tym między innymi te korporacyjne, regionalne, zakładowe i rodzinne przyjadą ze swoją ofertą kilkudziesięciu piw. Na Chmielakach skosztujecie piwa, którego na sklepowych półkach zazwyczaj nie ma. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” to najstarszy festiwal piwny w Polsce, obchodzony od 1971 roku.

Program Chmielaków

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
4 lat temu

> W sobotę (24 sierpnia) na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie, drużyna Tytanów zmierzy się z Przemyśl Bears. Początek meczu o godzinie 15.30.
— Ale jak się opisuje takie wydarzenie to jeszcze poproszę info w jakiej dyscyplinie ten mecz będzię ? Jak na lekkoatletycznym to w pchnięciu kulą czy w rzucie oszczepem ?