Targi piw rzemieślniczych, mecz siatkarzy, targi  ślubne i wiele wystaw – weekend w Lublinie zapowiada się atrakcyjnie. Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku do niedzieli (25-27 listopada).

Lubelska Masa Krytyczna

W piątek (25 listopada) z placu Litewskiego wyruszy listopadowa Lubelska Masa Krytyczna. Rowerzyści w eskorcie policji wyruszą o godzinie 18:00. W przejeździe może wziąć udział każdy, jednak ze względu na to, że będzie już ciemno organizatorzy proszą o oznakowanie ubrania i pojazdów odblaskami.

Targi piw rzemieślniczych

W piątek (25 listopada) i w sobotę (26 listopada) w hali C Targów Lublin ponownie zagoszczą Targi Piw Rzemieślniczych. Początek pierwszego dnia o godzinie 16:00.

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych to impreza dla prawdziwych smakoszy piwa. Po raz 6 spotkamy się z najlepszymi browarami, które przywiozą około 400 różnorodnych gatunków piw. Będzie można ich spróbować w piątek (25 listopada) od godziny 16:00 do północy, a także w sobotę (26 listopada) od godziny 13:00 do północy.

Bilety znajdziecie w cenie 15 zł na stronie ebilet.pl i w kasach Targów Lublin.

Zdrowie pod kontrolą

W sobotę (26 listopada) w VIVO! Lublin będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, przeglądów stomatologicznych i porad kosmetologicznych. Do dbania o swoje zdrowie i prowadzenia aktywnego trybu życia, zarówno młodszych, jak i starszych, zachęcać będą studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Akcja profilaktyczna „Zdrowie pod kontrolą” odbędzie się 26 listopada, w godzinach 10:00-18:00. Punkt badań zlokalizowany zostanie w holu głównym VIVO! Lublin na poziomie 0, przy sklepie ZARA.

Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Targi Ona i On

Zmysłowe suknie ślubne, garnitury i dodatki, przepyszne torty, dekoracje kwiatowe, zaproszenia, fotolustra i obrączki. To tylko niektóre z elementów potrzebnych do zorganizowania wymarzonego wesela, które znajdziecie na targach Ona & On, które odbędą się 26 i 27 listopada (sobota-niedziela) w Targach Lublin.

Podczas tegorocznej edycji zaprezentuje się ponad 100 wystawców – od mody i urody, przez dekoracje, torty, biżuterię, usługi foto i video aż po auta do ślubu. Bilety będzie można nabyć w kasach Targów Lublin i na stronie topbilet.pl. Przy Targach Lublin jest dostępny parking płatny (20 zł od samochodu).

Tajemnice Egiptu

26 listopada mija dokładnie 100 lat od otwarcia wnętrza grobowca faraona Tutanchamona. Z tej okazji w najbliższy weekend Muzeum Narodowe w Lublinie przygotowało aż dwa wykłady. W piątek, 25 listopada o godz. 17, Maciej Drewniak, kurator wystawy Magia starożytnego Egiptu, zdradzi Tajemnice Tutanchamona. Wykład w 100. rocznicę odkrycia grobowca przypomni historię sensacyjnego odkrycia Howarda Cartera! Spotkanie będzie okazją do opowiedzenia o młodym faraonie, skarbach, z którymi został pochowany, a także legendach wiążących się z odkryciem grobowca. Wykład połączony będzie z oprowadzaniem po wystawie “Magia starożytnego Egiptu”. Ostatnie bilety na piątkowe wydarzenie dostępne są na stronie: www.bilety.mnwl.pl. A w sobotę o godz. 15 dr Kamil Kopij z Instytutu Archeologii Uniwersytet Jagielloński, zabierze nas w podróż po Egipcie w czasach, gdy był on prowincją rzymską. Wstęp wolny na sobotni wykład.

Skende Shopping Center

W sobotę (26 listopada) w Skende Shopping Center w Szwedzkim Stole będziemy mogli wziąć udział w Ubraniowej OdNowie. Będzie to wymiana ciuchów i z bezpłatna naprawa ubrań w Serwisie Usług Szycia IKEA.

Wymiennik ubrań odbędzie się w bistro Szwedzki Stół, od godziny 15:00 do 19:00. Aby wziąć udział wystarczy zrobić porządek w swojej szafie, przyjść na wymianę i  wymienić się z innymi ubraniami. Koordynatorka pomoże zaaranżować stoisko.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny,

Oprowadzanie po wystawie

W sobotę (26 listopada) o godzinie 12:00 w Galerii Labirynt będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po wystawie „Śniły mi się bestie”. Oprowadzanie tłumaczone będzie na jęz. ukraiński, a także symultanicznie na jęz. angielski. Cena biletu do galerii wynosi 1 zł. Oprowadzanie poprowadzi Kateryna Iakovlenko, Halyna Hleba i Yuriy Biley.

Mecz LUK Lublin

W sobotę (26 listopada) w Hali Globus będziemy mogli kibicować siatkarzom LUK Lublin, którzy w ten dzień zmierzą się z Barkom Każany Lwów. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30 i rozegrany zostanie w ramach kolejnej kolejki Plus Ligi.

Spotkanie z Marcinem Sendeckim

W sobotę (26 listopada) o godzinie 17:00 w Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie zorganizowane zostanie spotkanie z Marcinem Sendeckim, laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” 2022 za całokształt twórczości. Porozmawiamy na temat ostatnich książek poetyckich autora, ale będzie to też okazja do posłuchania autorskiego wyboru wierszy.

Marcin Sendecki (1967) to autor kilkunastu książek poetyckich, przekładów z języka angielskiego, redaktor wyborów wierszy i antologii. Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” za tom „Przedmiar robót” (2015) oraz za całokształt twórczości (2022), Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej (2017), wielokrotnie nominowany do nagród poetyckich. Ostatnio opublikował autorski wybór wierszy „[Ka]” (2019) oraz „Do stu” (2020).

Wstęp jest wolny.

Lubelska Giełda Staroci

W niedzielę (27 listopada) na placu Zamkowym i ul. Kowalskiej będziemy ponownie mogli spotkać kolekcjonerów antyków w ramach Lubelskiej Giełdy Staroci. W wydarzeniu można wziąć udział od godziny 7:00 do 14:00. Wstęp jest wolny.

Adventus

W niedzielę (27 listopada) o godzinie 19.00 w kościele pw. Piotra Apostoła otworzony zostanie festiwal Adventus. W ten dzień usłyszymy koncert wykonawców zagranicznych, którzy wykonają muzykę sakralną i świecką, a także żydowską.

Usłyszymy między innymi: Doron Schleifer – śpiew – dyrygent i dyrektor muzyczny Chóru Synagogi w Bazylei (Szwajcaria), Corina Marti – clavisimbalum, flety (Szwajcaria).

Wstęp jest wolny. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Lumina Park

Lumina Park wrócił do Lublina w nowej odsłonie. W Ogrodzie Botanicznym UMCS możecie już zwiedzić Park Iluminacji, czyli niesamowitą zimową atrakcję w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”. Park otwarty jest przez cały weekend.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Beksiński w Lublinie

Na wystawie „Beksiński w Lublinie” w CSK zaprezentowanych zostało 50 obrazów, ale też fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe wraz z obszerną wystawą multimedialną „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”, która zabiera nas w klimatyczną podróż ukazującą przekrój jego twórczości.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments