Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (14 czerwca) do niedzieli (16 czerwca).

Joga na trawie – bezpłatne zajęcia jogi dla każdego

W czerwcu w każdą niedzielę o godz. 19:00 na terenie wąwozu za lokalem Przestrzeni Dobra będzie można wziąć udział w praktykach Jogi na trawie. Nie trzeba być zaawansowanym w praktyce jogi, wystarczy uśmiech i własna mata. Sesje jogi trwają 1h.

Jutro będzie nasze | Kino CK

„Jutro będzie nasze” to debiut komiczki i aktorki Paoli Cortellesi, która, podążając śladem Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”), zagrała w nim także główną rolę. Z Delią może utożsamić się każda z kobiet, bo i my dokonujemy na co dzień rzeczy niemożliwych – ogarniamy dom i pracę, dzieci i starszych członków rodziny, łagodzimy złe humory męża albo emocje nastoletniej córki. Delia urabia sobie ręce po łokcie, a w zamian dostaje tylko kolejne razy, pretensje i fochy. Jest również przekonana, że szykującą się do zamążpójścia córkę czeka podobny los. Jednak pewnego dnia przychodzi do niej list, który prowokuje ją do buntu i skłania do zaskakująco śmiałych czynów, których nikt się nie spodziewa po gospodyni domowej. „Jutro będzie nasze” emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

Projekcje:

15.06 / sobota / godz. 19.00

Ceny biletów: 15/18 zł.

Pyza na polskich dróżkach

Teatr Andersena na ten weekend zaplanował spotkanie z Pyzą. Ich Pyza jest okrąglutka i ruchliwa i dopiero uczy się stawiać pierwsze kroki. Najpierw nieporadnie, co i rusz nabijając sobie guza, ale kroczek po kroczku idzie jej coraz sprawniej. Chce wszystkiego dotknąć, spróbować, wszystko poznać. Bilety na spektakl w cenie od 25 zł.

Pokazy: 14.06 g. 9.30, 15.06 g. 12.00, 16.06 g. 12.00.

Giełda Fotograficzna – Reaktywacja

Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. E. Hartwiga, Wschodni Festiwal Fotografii oraz Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka zapraszają na Giełdę Fotograficzną Reaktywacja! Na Giełdzie będzie można wystawić na sprzedaż wszelki sprzęt i akcesoria fotograficzne: aparaty, obiektywy, lampy i sprzęt studyjny, albumy i inne pozycje książkowe, filtry, itp. Członkowie LTFu będą służyli /w miarę możliwości i umiejętności/ informacjami z zakresu działania sprzętu fotograficznego czy ogólnych zasad fotografowania. Będzie również przygotowane stanowisko do fotografii portretowej, z którego chętni będą mogli skorzystać samodzielnie lub z pomocą.

Wydarzenie jest organizowane w sobotę od godz. 10:00 w ACKiM UMCS Chatka Żaka, wstęp wolny.

Brunch pod chmurką

To wydarzenie, na którym uczestnicy będą mogli zjeść pyszne śniadanie i obiad, wypić coś z procentami i bez, a przy tym spędzić miło czas przy przyjemnych dźwiękach muzyki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na wydarzeniu będzie można zakupić ręcznie szyte ubrania i dodatki, domowe wypieki, biżuterię, świece sojowe i kokosowe, piwo rzemieślnicze a do tego możliwość wymieniania się ubraniami. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę o godz. 9:30 i potrwa do 18:30.

Letnia wymiana ciuchów na Błoniach pod Zamkiem

W ramach Brunchu pod Chmurką odbędzie się letnia wymiana ciuchów. Tegoroczna edycja odbędzie się w namiotach na Błoniach pod Zamkiem. Organizatorzy przewidują dwie opcje wymiany: bezgotówkową i gotówkową. Wymiana ciuchów potrwa od godz. 9:30 do 16:30. Więcej szczegółów dostępnych na stronie wydarzenia na Facebook’u.

Festiwal Baniek

W niedzielę na Słonecznym Wrotkowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Baniek. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00, wstęp na nie jest bezpłatny. Na uczestników będzie czekać mnóstwo baniek mydlanych, zabawy konkursowe i animacje, strefa dmuchańców, a także spotkanie z bajkowymi postaciami.

Wakacyjna siesta | Małe Laboratorium Muzyki

Wakacyjna siesta, to ostatni koncert gordonowski z cyklu Małe Laboratorium Muzyki CSK w tym sezonie. Organizatorzy zapraszają dzieci wraz rodzicami, dziadkami, rodzeństwem na gorące spotkanie z muzyką krajów basenu Morza Śródziemnego, która niewątpliwie wprowadzi nas w iście wakacyjny nastrój. Na niedzielę zaplanowano 3 spektakle, na godz: 10:00, 11:15 oraz 12:30. Czas trwania jednego koncertu ok. 50 min. Bilety: Kasa CSK oraz bilety.csklublin.pl | dzieci: 20 zł, dorośli: 35 zł

Klasycznie co piątek | Koncert symfoniczny J. Brahms i B. Bartók

Klasycznie co piątek to cykl koncertów organizowanych przez Filharmonię Lubelską. W ten piątek o godz. 19:00 rozpocznie się występ podczas którego będzie można usłyszeć utwory J. Brahmsa i B. Bartóka w wykonaniu między innymi Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej. Bilety na wydarzenie dostępne od 50 zł.

Spacer Fotograficzny Puls Miasta

Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. E. Hartwiga oraz Wschodni Festiwal Fotografii zapraszają na spacer fotograficzny pt. “Puls miasta”. Spacer rozpocznie się przed supermarketem NOVA przy al. Tysiąclecia 4. Uczestnikom spaceru zostaną zaproponowane trasy spacerowe – wszystkie drogi prowadzą do Wschodniej Galerii Fotografii przy ul. Olejnej 14, gdzie nastąpi omówienie wykonanych zdjęć. Wstęp wolny. Spacer rozpocznie się w piątek o godz. 17:00.

Jarmark Koński

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza w niedzielę na 29 edycję “Jarmarku końskiego”. Wydarzenie odbędzie się na terenie sektora Roztocze w obszarze pomiędzy piwiarnią, a Kuźnią z Ciosmów. Miejsce to wybrano nieprzypadkowo – znajduje się tu ogrodzony teren dla bezpiecznego uwiązania prezentowanych koni oraz w bezpośredniej bliskość kuźnia, z której kowal wychodzi do koni, wreszcie odgrodzony teren od drogi dla „aktorów” spektaklu.

VI Międzynarodowy Festiwal Renesansu

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem “Człowiek Renesansu od kuchni”. Wydarzenie rozpocznie się w piątek o godz. 10:00, a na oficjalne otwarcie o godz. 16:30 na Starym Mieście zaplanowano renesansowy korowód ulicami Lublina wraz z pokazem Historycznej Żonglerki Flagami Sbandieratori Belriguardo.

Lublin Tętni Dobrem. Pierwszy taki bieg w Lublinie!

W niedzielę (16 czerwca) Lublin zaTętni Dobrem podczas 1. biegu promującego honorowe krwiodawstwo na bieżni Stadionu Lekkoatletycznego. Stadion Lekkoatletyczny zamieni się na tętniące dobrem miasteczko, gdzie na wszystkich uczestników będą czekać sportowe animacje, stoiska tematyczne oraz potężna dawka wiedzy na temat idei krwiodawstwa – jej promocja oraz budowanie świadomości, jak ważne jest oddawanie krwi i jej składników. Początek o godz. 10.

Budka Suflera w Ogrodzie Saskim

Zespół Budka Suflera świętuje w tym roku 50-lecie rozpoczęcia działalności. Z tej okazji 15 czerwca w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim odbędzie się koncert „Czarodzieje i hipisi”.  Początek o godz. 18. Na koncert obowiązuję rozdawane wcześniej bezpłatne wejściówki.

Spacer otwarty z Przewodniczą Inspiracji | Młodość w PRL-owskim Lublinie

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym tematycznym spacerze z cyklu “Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji”. Spacer, który poprowadzi Przewodniczka Inspiracji Beata Petkiewicz ma na celu przekazanie obrazu życia codziennego młodzieży młodszej i starszej w latach PRL-u (lata 60./70./80.). Spacer będzie wiódł częściowo głównymi szlakami turystycznymi, a częściowo bocznymi uliczkami i mniej znanymi zaułkami miasta. Wspomniane zostaną zarówno miejsca istniejące do dziś, jak i te które z czasem odeszły w zapomnienie. Jeśli jesteście ciekawi gdzie chodziło się na randki, wagary, manifestacje, czy coś zjeść i …napić się…np. mleka (bary mleczne) lub dlaczego nie należało chodzić na Stare Miasto. Spacer rozpocznie się o godz. 11:00 na placu Króla Władysława Łokietka, pod Ratuszem.

Strefa Kibica nad Zalewem Zemborzyckim

Już w ten weekend ruszają Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024. Strefa Kibica zostanie uruchomiona w piątek na terenie kompleksu „Playa Marina” nad Zalewem Zemborzyckim. Pierwsza okazja do wspólnego kibicowania nadarzy się już w tę niedzielę, gdy Polska zmierzy się z Holandią.

XXXII Lubelskie Dni Fantastyki

Lubelskie Dni Fantastyki wracają po 5 latach przerwy. To najstarsza impreza o tematyce związanej z szeroko pojętą fantastyką po tej stronie Wisły. Była organizowana rokrocznie w Lublinie od 1988 roku do 2019. W programie będzie można znaleźć : prelekcje, panele dyskusyjne, gry fabularne, planszowe, karciane, bitewne, konkursy, spotkania z twórcami. Wydarzenie w Domu Kultury LSM rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00, a w niedzielę o godz.10.

Muzyka nad Bystrzycą

W sobotę w Parku Ludowym odbędą się warsztaty tańca i muzyki tradycyjnej pochodzących z Lubelszczyzny – uczestnicy będą mogli nauczyć się tradycyjnych tańców takich jak polka i oberek, oraz melodii i sposobu śpiewu kultywowanego na polskiej wsi. Nabyte umiejętności będą mogły zostać wykorzystane podczas wieczornego koncertu muzyki tanecznej wraz z potańcówką. Warsztaty rozpoczną się o godz. 15:00

Prześpiewy | Wystawa

„Prześpiewy z poetów ukraińskich” to tytuł nieopublikowanego zbioru tłumaczeń wierszy poetów ukraińskich na język polski, które Józef Czechowicz przygotowywał w latach trzydziestych. Wybrany przez niego tytuł Organizatorzy postanowili uczynić tytułem wystawy ze względu na to, że jest to słowo wieloznaczne, a jednocześnie oddające złożony charakter tego dialogu. Wernisaż w Muzeum Czechowicza odbędzie się w piątek o godz. 17:00, wystawa będzie czynna do 31 października.

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Nocne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja „Via Jagiellonica” zaprasza w piątkowy wieczór na zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem, w nocy okazuje się być jeszcze bardziej tajemniczy. Nocne zwiedzanie Lublina rozpocznie się w piątek o godz. 19:00 przy pomniku Unii Lubelskiej. Program zaplanowany jest na minimum półtorej, maksimum dwie godziny, czyli do godz. 21:00.

Cena usługi przewodnickiej: dorośli – 25 zł (bilet normalny), studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy), dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego). Wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Wystawa “Atena” | Scena w Budowie 2024

Wystawa „Atena” to prezentacja najciekawszych prac studentów polskich Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Warszawy i Katowic oraz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Co roku motywem przewodnim wystawy jest wątek lub postać pochodząca z mitologii starożytnej. Prezentowane eksponaty przybiorą formę kostiumów, instalacji multimedialnych, elementów scenografii lub innych form instalacji przestrzennych.

Wystawa jest dostępna w CSK w Galerii Wystaw Czasowych +1 od wtorku do niedzieli w godz. 11:00 – 18:00. Wstęp bezpłatny.

A w regionie …

IV Świdnik Air Festival

W ten weekend w Świdniku będzie okazja do zobaczenia spektakularnych pokazów w wykonaniu mistrzów lotnictwa i wyjątkowych samolotów.

Program:

15 czerwca

godz. 12:00 – Otwarcie bram

godz. 15:00 – 18:00 – Blok dzienny

godz. 15:00 – Koncert „Przeboje Disneya” w wykonaniu Teatru Katarynka

godz. 16:30 – Smoketown

godz. 18:00 – 21.00 – Blok wieczorny

godz. 21:15 – NOSOWSKA

godz. 22:30 – 23:30 – Blok nocny

godz. 23:30 – 1:00 – DJ Biondi set

16 czerwca

godz. 12:00 – Otwarcie bram

godz. 12:30 – Koncert Teatru Katarynka

godz. 13:30 – Małe TGD

godz. 15:00 – 18:00 – Blok dzienny

godz. 15:30 – Świdnik Gospel Choir

godz. 16:45 – Helicopters Brass Orchestra

godz. 18:00 – 21:00 – Blok wieczorny

godz. 21:15 – Krzysztof Zalewski

godz. 22:30 – 23:00 – Blok nocny

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments